Visas tris pergales 23-ą kartą surengtame turnyre iškovojusiai Graikijos rinktinei „Akropolio taurės“ trofėjus atiteko jau penktus metus paeiliui. Paskutinį kartą 2004-aisiais apdovanojimą iš Atėnų išsivežė Lietuvos krepšininkai.

Šįkart mūsiškiai varžybose užėmė trečią vietą po Serbijos ekipos, kuri kitame trečiadienio susitikime 70:59 įveikė trečią nesėkmę patyrusią Rusijos rinktinę.

Lietuvos komandos vidurio puolėjas Marijonas Petravičius pripažintas rezultatyviausiu turnyro žaidėju (vid. 14,7 tšk. per rungtynes).

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Andrius Mažutis, Mindaugas Lukauskis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Graikijos rinktinės starto penketas: Nikos Zisis, Vassilis Spanoulis, Stratos Perperoglu, Antonis Fotsis, Ioanis Bourousis.

Aktyviai rungtynes pradėję lietuviai šovė pirmyn po L. Kleizos ir K. Lavrinovičiaus metimų (4:0). Mūsiškiams nutolti neleido 3 I. Bourousio taškai, bet čia pat K. Lavrinovičius atsakė dvitaškiu su pražanga (7:3).

Lietuvos krepšininkų persvara laikėsi daugiau nei pusę kėlinio, bet tritaškius pataikę graikų aukštaūgiai A. Fotsis ir I. Bourousis rezultatą išlygino (11:11). L. Kleizos ir S. Jasaičio pastangomis mūsiškiams vėl pavyko išsiveržti į priekį (15:12), o paskutinius ketvirčio taškus pelnė graikų milžinas Sofoklis Schortsanitis (15:14).

Antrajame kėlinyje Graikijos rinktinė pirmą kartą persvėrė rezultatą, bet Darjušas Lavrinovičius pataikė visus savo metimus ir Lietuvos komanda greitai vėl buvo pirmaujančios rolėje (23:19).

Po V. Spanoulio dvitaškio su pražanga aikštės šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo, tačiau čia pat M. Lukauskis atsakė tuo pačiu (26:22). Atkakli kova tęsėsi ir graikai sulaukė savo akimirkos – Lietuvos krepšininkai kėlinio viduryje suklydo 4 kartus iš eilės, o varžovai išsiveržė į priekį (26:29).

Vis dėlto nutolti Graikijos rinktinei lietuviai neleido. A. Fotsis persvarą dvitaškiu su bauda padidino iki 4 taškų, bet L. Kleiza sumetė baudas, Marijonas Petravičius įrideno kamuolį iš po krepšio ir svarstyklės vėl išsilygino (32:32).

Lygų rezultatą švieslentė rodė ir įpusėjus mačui (34:34).

Po didžiosios pertraukos Graikijos komanda neteko S. Schortsaničio, kuris pasisuko čiurną, o Lietuvos krepšininkai po M. Petravičiaus dvitaškio ir taiklaus tolimo M. Laukauskio šūvio ėmė tolti (39:34).

Graikai greitais prasiveržimais sumažino skirtumą iki minimumo (39:38), bet lietuviai sėkmingai rinkosi kamuolius po krepšiais ir dar kartą spurtavo 6:0, priversdami J. Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės (45:38).

Po jos aikštės šeimininkams pavyko sumažinti atotrūkį (47:44), bet neilgam. Iš pradžių L. Kleiza smeigė tritaškį, vėliau aikštėje ėmė smagintis abu penkete pasirodę broliai Lavrinovičiai ir Lietuvos rinktinės persvara greitai tapo dviženklė (54:44, 56:46).

Iki ketvirčio pabaigos mūsiškiai išsaugojo beveik visą pranašumą (59:50).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje padažnėję „keisti“ arbitrų sprendimai padrąsino graikus ir šie žaibiškai spurtavo 8:0, sumažindami skirtumą iki minimumo (59:58). Graikijos komandą pristabdė D. Lavrinovičiaus tritaškis (62:58), tačiau N. Zisis sumetė baudas, o perimtą kamuolį nuo tritaškio linijos į krepšį pasiuntė A. Fotsis ir graikai persvėrė rezultatą (62:63).

Graikijos komandos persvara netrukus pasiekė 4 taškų ribą, bet įpusėjus ketvirčiui L. Kleiza ir M. Petravičius mūsiškius vėl išvedė į priekį (69:68). Varžovams persvarą sugrąžino V. Spanoulio tritaškis, o M. Petravičius rezultatą išlygino (71:71).

Po A. Fotsio ir N. Zisio taškų likus žaisti pusantros minutės Graikijos rinktinė vėl pirmavo (75:71). Lietuvos krepšininkai paskutinėse atakose nebandė atakuoti iš toli, o M. Petravičius likus 8 sek. pataikė dvitaškį (75:73).

Paskutinės savo atakos metu graikai netikėtai pametė kamuolį ir suteikė šansą mūsiškiams. Likus žaisti 1,8 sek. aikštės šeimininkai prasižengė prieš Artūrą Jomantą, kuris pirmojo baudos metimo nepataikė, o antrąjį prametė tyčia. Puolėjas pats atsikovojo kamuolį, bet čia pat jį išmušė V. Spanoulis. Teisėjai grąžino kamuolį Graikijos ekipai ir ši šventė pergalę 75:73.

Statistika

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza (1/2 trit., 2/3 dvit., 8/8 baudų) ir Kšyštofas Lavrinovičius (0/1 trit., 5/5 dvit., 5/7 baudų; 7 atk. kam.) po 15 taškų, Darjušas Lavrinovičius (1/1 trit., 3/7 dvit., 4/4 baudų) ir Marijonas Petravičius (5/7 dvit., 3/4 baudų; 6 atk. kam.) po 13, Mindaugas Lukauskis 6, Simas Jasaitis 4 (4 rez. perd.), Artūras Jomantas 3, Robertas Javtokas ir Andrius Mažutis po 2, Tomas Delininkaitis, Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis taškų nepelnė.

Graikijos rinktinė: Antonis Fotsis 17 (2/3 trit., 3/3 dvit., 5/6 baudų), Vassilis Spanoulis 12 (5 kld.), Ioanis Bourousis (4 per. kam.) ir Nikos Zisis po 10.

Dvitaškiai: Lietuva 20/33 – Graikija 18/31

Tritaškiai: Lietuva 3/10 – Graikija 5/19

Baudos: Lietuva 24/30 – Graikija 24/34

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 30 – Graikija 21

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 13 – Graikija 10

Perimti kamuoliai: Lietuva 11 – Graikija 11

Klaidos: Lietuva 22 – Graikija 16