Antroji finalo dalyvė paaiškės vėlų trečiadienio vakarą, po tame pačiame stadione vyksiančio Anglijos ir Danijos rinktinių mūšio.

Po šio mačo Italijos rinktinės nepralaimėtų rungtynių serija prasitęsė iki 33 iš eilės, o paskutinius 14 žaistų susitikimų R. Mancini auklėtiniai apskritai laimėjo. Tai – šios ekipos visų laikų rekordai.

Per pirmąjį pusfinalio kėlinį kamuolį dažniau ir ilgiau kontroliavo ispanai, o patį pavojingiausią smūgį atliko Dani Olmo, tačiau apsaugoti vartus pavyko laiku sureagavusiam Gianluigi Donnarumai.

Savo ruožtu Italijos rinktinė per pirmas 45 min. keletą sykių sukūrė įtampą ispanų baudos aikštelėje, tačiau taip ir neatliko nė vieno pavojingo smūgio į vartų plotą. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 0:0.

Italiai į priekį išsiveržė 60 min., kai greitos atakos metu ispanų gynėjų jau išmuštą kamuolį baudos aikštelėje techniškai suvaldė ir tarp dviejų varžovų į vartus meistriškai pasiuntė saugas Federico Chiesa – 1:0.

80 min. rezultatas tapo lygus – pusiausvyrą „Wembley“ stadione atstatė puikią ispanų ataką įvarčiu po „sienelės “užbaigęs Alvaro Morata (1:1). Antrasis kėlinys taip ir baigėsi, mačas persikėlė į pratęsimą, o vėliau – ir į baudinių seriją.

Jos metu sėkmingiau pasirodė italai. Nors pirmųjų smūgių įvarčiais paversti nepavyko Manueliui Locatelli ir D. Olmo, vėliau sekė penki iš eilės abiejų komandų kokybiškai realizuoti baudiniai. Tuomet slystelėjo įvartį rungtynių metu pelnęs A. Morata – nervinės įtampos neatlaikiusio ispano neišradingai spirtą kamuolį atmušė G. Donnarumma.

Lemiamą smūgį italai patikėjo 29-erių metų Londono „Chelsea“ gynėjui Jorghino, kuris smūgiavo labai nestipriai, tačiau tiksliai. Prasidėjo Italijos rinktinės džiaugsmo šokis ant „Wembley“ vejos.

Rungtynių apžvalgą ir įvarčius galite pamatyti čia.

Italijos ir Ispanijos pusfinalio rungtynių statistika

Rezultatas

Italija 1 – 1 Ispanija (11 m baudinių serija – 4:2)

60' Federico Chiesa [1-0]
80' Alvaro Morata [1-1]

Baudinių serija

Manuelis Locatelli - Dani Olmo -
Andrea Belotti + Danielis Moreno +
Leonadro Bonucci + Thiago Alcantara +
Federico Bernardeschi + Alvaro Morata -
Jorginho +

Europos futbolo čempionatų atkrintamosiose varžybose Italija ir Ispanija susitiko ketvirtą kartą iš eilės. 2008-aisiais pirmenybių ketvirtfinalyje 4:2 pergalę šventė ispanai, po savaitės tapę Europos čempionais.

Po ketverių metų Kijeve vykusiose 2012 m. Europos pirmenybių finalo rungtynėse tuometiniai pasaulio čempionai ispanai italus sutriuškino net 4:0.

Tačiau 2016 metais Prancūzijoje vykusio Europos čempionato aštuntfinalyje italai laimėjo 2:0 ir nukarūnavo čempionų titulą gynusią Ispanijos rinktinę.

Tai buvo jau šeštoji Italijos rinktinės pergalė šiame 2020-ųjų Europos čempionate. A grupės varžybas laimėję italai pirmame etape 3:0 įveikė Turkiją ir Šveicariją bei 1:0 pranoko Velsą, aštuntfinalyje po pratęsimo 2:1 įrodė savo pranašumą prieš Austriją, o ketvirtfinalyje taip pat 2:1 įveikė Belgijos rinktinę.

Savo ruožtu ispanai iki pastarojo kluptelėjimo iškovojo tris pergales ir du kartus sužaidė lygiosiomis. Pasirodymą E grupėje jie pradėjo blankiomis nulinėmis lygiosiomis su Švedija, po to 1:1 sužaidė su Lenkija, o priremti prie sienos net 5:0 sutriuškino slovakus.

Aštuntfinalyje Ispanija po pratęsimo 5:3 patiesė pasaulio vicečempionus kroatus, o ketvirtfinalyje tik po baudinių serijos 3:1 įveikė Šveicariją.

EURO 2020 PUSFINALIS: ITALIJA – ISPANIJA
Sveikiname Italijos futbolo gerbėjus su patekimu į čempionato finalą.
RezultatasItalija 1 – 1 Ispanija (11 m baudinių serija – 3:2 )60' Federico Chiesa [1-0]80' Alvaro Morata [1-1]
Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi – į finalą pateksianti komanda paaiškės po 11 m baudinių serijos.
Italai antroje pratęsimo dalyje kur kas aktyvesni, tačiau ispanai gynyboje žaidžia patikimai.
Prasideda antroji pratęsimo dalis, kamuolio kontrolė iš karto atitenka ispanams.
Pirmoji pratęsimo pusė baigėsi be įvarčių – rezultatas 1:1. Per pirmas 15 min. ispanai visiškai dominavo aikštėje, kontroliavo kamuolį, kūrė progas, o visos italų kontratakos nutrūkdavo jau pradinėje fazėje.
Sužaidus 7 min. pirmajame pratęsime itin pavojingą progą sukuria Ispanijos rinktinė, bet užtikrintai savo vartus po baudos smūgio apsaugo G. Donnarumma.
Prie pagrindinio laiko arbitras prideda 3 minutes. Rungtynės persikelia į pratęsimą. Ispanijos rinktinė pratęsimą žaidžia jau trečią kartą šiame čempionate – aštuntfinalyje jie po pratęsimo palaužė Kroatiją, o ketvirtfinalyje po pratęsimo ir baudinių serijos – Šveicarijos futbolininkus.https://twitter.com/EURO2020/status/1412514434715631616
80 min. rezultatas tampa lygus – pusiausvyrą „Wembley“ stadione atstato puikią ispanų ataką įvarčiu užbaigęs Alvaro Morata (1:1).
Iki rungtynių pagrindinio laiko pabaigos liko 10 minučių, dar maždaug 5 minutes turėtų pridėti arbitras. Rezultatas išlieka nepakitęs – 1:0 pirmauja Italija.
Žaidimas tampa visiškai atviras – ispanai beatodairiškai atakuoja, o italai atsako itin pavojingu išpuoliu: sėkmingai sužaidžia Ispanijos rinktinės vartininkas Unai Simonas.
Įvartis – 60 min. kamuolį į vartus techniškai tarp dviejų varžovų siunčia Italijos rinktinės saugas Federico Chiesa! 1:0. https://twitter.com/EURO2020/status/1412507484066095105
Vis drąsiau žaidžia abi komandos – per vieną minutę po pavojingą išpuolį surengia tiek vieni, tiek kiti, tačiau kamuolys vartuose taip ir neatsiduria. Italai galų gale pirmą kartą pataiko į ispanų vartų plotą.
Antrojo kėlinio pradžioje aktyvumą ir vėl demonstruoja ispanai, labai pavojingą D. Olmo perdavimą laiku nutraukia italų gynėjas Giovanni Di Lorenzo. Netrukus savo meistriškumą tenka pademonstruoti ir G. Donnarummai.
Pačioje kėlinio pabaigoje Italijos rinktinė surengia pavojingą ataką, bet Emersono smūgis tikslo nepasiekia. Teisėjas fiksuoja kėlinio pabaigą – 0:0.https://twitter.com/EURO2020/status/1412498344094601221
Kėliniui pamažu artėjant prie pabaigos vaizdas aikštėje nesikeičia. Ispanai ir toliau dažniau kontroliuoja kamuolį, tačiau su juo laisvai jaustis Luiso Enrique's auklėtiniams italai neleidžia – taikomas nuolatinis spaudimas.
Gianluigi Donnaruma gelbėja Italijos rinktinės vartus po labai pavojingo Dani Olmo smūgio.https://twitter.com/EURO2020/status/1412494894938079232
Italai greitu išpuoliu sukelia įtampą varžovų baudos aikštelėje, tačiau smūgis į vartus taip ir neatliekamas – Ispanijos rinktinė atsikvėpia lengviau.
Italai šiurkščiai klysta aikštės viduryje, tačiau atsiradusia proga nepasinaudoja Ferranas Torresas, iš už baudos aikštelės prieigų smūgiavęs greta vartų.
Kaip ir buvo galima tikėtis, ilgiau kamuolį aikštės viduryje kontroliuoja ispanai – 68 proc. prieš 32 proc. Italijos rinktinė linkusi žaisti „antru numeriu“.
Italijos rinktinė sukuria pavojingą progą, į vartų virpstą atsimuša Nicolo Barellos smūgis, tačiau arbitras netrukus fiksuoja nuošalės taisyklės pažeidimą.
Primename, kad Italijos rinktinė yra nepralaimėjusi 32 rungtynių iš eilės, o paskutines 13 žaistų apskritai užbaigusi pergalingai. Tai – šios ekipos rekordai.
Rungtynėms teisėjauja arbitras iš Vokietijos Felixas Brychas.
Ispanijos rinktinės pagrindinėje sudėtyje nėra Alvaro Moratos, kurį sudėtyje pakeitė Mikelis Oyerzabalis.
Rungtynių pradžia Lietuvos laiku – 22 val.
https://twitter.com/EURO2020/status/1412476776329138190
https://twitter.com/EURO2020/status/1412475392716423168

Euro 2020 turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną, sekmadienį.