Pirmame kėlinyje po Andrejaus Jarmolenkos puikaus perdavimo 27 min. Aleksandras Zinčenko neįtikėtinai stipriu smūgiu nuginklavo Švedijos vartininką ir išvedė Ukrainą į priekį.

Prieš pat pertrauką tiksliu smūgiu atsakė švedai: 42 min. po smūgio iš toli ir rikošeto rezultatą lygino Emilis Forsbergas.

Antrame kėlinyje arčiau tikslo liko švedai, jų puolimo lyderis E. Forsbergas dukart sukirto į vartų konstrukciją, reikiamu metu Ukrainą gelbėjo vartininkas Georgas Busčanas. Visgi pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1 (1:1) ir dvikovos likimas sprendėsi pratęsime.

Tai nebuvo pats gražiausias pratęsimas šiame čempionate. Neretai rungtynių tempą mušdavo ant vejos po susidūrimų kritę žaidėjai, ne vienam jų prireikė medikų pagalbos.

Esminiu rungtynių momentu tapo 98 min. ypač grubi švedo Marcuso Danielsono pražanga prieš vos aikštėje pasirodžiusį Artiomą Besediną. Jam prireikė medicinos personalo pagalbos. Švedas atvira koja taranavo ukrainietį, bus tikras stebuklas, jei jis nepatirs rimtesnės traumos.

Arbitras švedui traukė raudoną kortelę ir ukrainiečiai įgijo kiekybinę persvarą.

Tačiau jos paversti įvarčiu nesisekė, visos pastangos atsimušdavo į patikimą švedų gynybą.

Atrodė, jog rungtynių nugalėtojas paaiškės po 11 m baudinių serijos, tačiau mačo didvyriu tapo pratęsimo antrame kėlinyje susižeidusį Ukrainos lyderį Andrejų Jarmolenką pakeitęs čempionato debiutantas Artiomas Dovbykas.

Jis po A. Zinčenkos rezultatyvaus perdavimo iš krašto 120+1 min. galva kamuolį nukreipė į švedų vartus ir nulėmė Ukrainos pergalę 2:1.

Šios šalies rinktinė pirmą kartą pateko tarp stipriausių Europos čempionato aštuonių komandų.

Visos ketvirtfinalio poros:

Liepos 2 d., penktadienis, 19 val. Belgija – Italija (Miunchenas)

Liepos 2 d., penktadienis, 22 val. Šveicarija – Ispanija (Sankt Peterburgas)

Liepos 3 d., šeštadienis, 19 val. Čekija – Danija (Baku)

Liepos 3 d., šeštadienis, 22 val. Ukraina – Anglija (Roma)

Euro 2020, ketvirtfinaliai

Rezultatas

Švedija 1 – 2 Ukraina

27' [0:1] Aleksandras Zinčenko

43' [1:1] Emilis Forsbergas

98' – raudona kortelė švedui Marcusui Danielsonui.

120+1' [1:2] Artiomas Dovbykas

Rungtynių vaizdo apžvalgą rasite čia.

Rungtynių statistika

Naudingiausias mačo žaidėjas

Į aštuntfinalį Ukraina žengė kaip trečia C grupės komanda. Pirmame grupių etapo mače Ukraina 2:3 nusileido Nyderlandams, antrame susitikime 2:1 pranoko Šiaurės Makedoniją, paskutinėje akistatoje 0:1 nusileido austrams.

Švedija į atkrintamąsias žengė kaip E grupės nugalėtoja. Pirmame susitikime 0:0 išsiskyrė su ispanais, vėliau 1:0 pranoko slovakus ir 3:2 įveikė lenkus. Būtent šis rezultatas atvėrė ukrainiečiams vietą aštuntfinalyje.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11 skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžytis pradėjo 24 rinktinės, o titulą gynė Portugalijos atstovai. Jie buvo eliminuoti aštuntfinalyje, kuriame nusileido belgams.

Lygiai mėnesį truksiančio Euro 2020 turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (509)