Tuo pat metu Miunchene vyko Vokietijos ir Vengrijos rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai išsigelbėjo lygiosiomis 2:2.

Toks rezultatas šios grupės dugne paliko Vengriją.

Aštuntfinalių poros:

Velsas – Danija (birželio 26 d., Amsterdamas)

Italija – Austrija (birželio 26 d., Londonas)

Nyderlandai – Čekija (birželio 27 d., Budapeštas)

Belgija – Portugalija (birželio 27 d., Sevilija)

Kroatija – Ispanija (birželio 28 d., Kopenhaga)

Prancūzija – Šveicarija (birželio 28 d., Bukareštas)

Anglija – Vokietija (birželio 29 d., Londonas)

Švedija – Ukraina (birželio 29 d., Glazgas)

Paskutinio 2016-ųjų Europos čempionato finalo pakartojime mače tarp Portugalijos ir Prancūzijos arbitras iš Ispanijos Antonio Mateu Lahozas skyrė net tris 11 m baudinius, o dukart tiksliai smūgiavęs Cristiano Ronaldo su penkiais įvarčiais tapo vienvaldžiu rezultatyviausių snaiperių sąrašo lyderiu.

Sužaidus pusvalandį prieš save geltona kortele nubaustas prancūzų vartininkas Hugo Llorisas, prasižengęs prieš saugą Danilo. Prie kamuolio stojęs C. Ronaldo nepaliko jokių vilčių vartų sargui.

Prieš pat pirmo kėlinio pabaigą 11 m baudinys skirtas jau į portugalų vartus: arbitras įžvelgė Nelsono Semedo pražangą prieš Kylianą Mbappe. Prie 11 m žymos stojo Karimas Benzema po šešerių metų pertraukos pelnė įvartį atstovaudamas savo šalies rinktinei.

Iškart po pertraukos 47 min. po Paulio Pobga puikaus perdavimo K. Benzema tiksliu smūgiu išvedė prancūzus į priekį.

59 min. arbitras baudos aikštelėje fiksavo Juleso Kounde žaidimą ranka, prie 11 m žymos dar kartą stojęs C. Ronaldo vėl užtikrintai realizavo puikią progą (2:2).

Rungtynių pabaigoje abi komandos demonstravo kiek ramesnį žaidimą, rezultatyvi akistata baigėsi kovingomis lygiosiomis.

Rezultatas

Prancūzija 2 – 2 Portugalija

31' [0:1] Cristiano Ronaldo (11 m baudinys)

45+2' [1:1] Karimas Benzema (11 m baudinys)

47' [2:1] Karimas Benzema

60' [2:2] Cristiano Ronaldo (11 m baudinys)

RUNGTYNIŲ EIGA

Rungtynių pabaiga 2:2.

Arbitras prie pagrindinio laiko pridėjo net 5 minutes.

Antroje kėlinio pusėje rungtynių tempas kiek krito.

Portugaliją išgelbėjo vartininkas Rui Patricio, kuris pirštų galais pakreipė kamuolio skriejimo kryptį, šis vėliau nuo virpsto skriejo į dešinę. Pirmas prie kamuolio suskubęs Antoine Griezmannas iš aštraus kampo pabandė sėkmę, ir vėl komandą gelbėjo vartų sargas.

60 min. arbitras skyrė dar vieną 11 metrų baudinį: ranka baudos aikštelėje sužaidė Julesas Kounde. Prie kamuolio stojęs C. Ronaldo išlygino rezultatą! 2:2.

47 min. K. Benzema po puikaus Paulio Pogba perdavimo pabėgo vienas prieš vartininką ir tiksliai kamuolį nukreipė į vartų kairįjį kampą: Prancūzija priekyje 2:1.

Per pertrauką abu strategai ėmėsi korekcijų sudėtyse. Didier Deschampsas į aikštę metė Lucasą Digne, kuris keitė Lucasą Hernandezą, portugalų gretose Joao Palhinha pakeitė saugą Danilo.

Prieš pat pertrauką Kylianas Mbappe uždirbo 11 m baudinį. Jį tiksliai realizavo Karimas Benzema! 1:1.

30 min. Portugalija išsiveržė į priekį: nuo 11 metrų žymos tiksliai smūgiavo Cristiano Ronaldo!

Po tolimo perdavimo baudos aikštelėje portugalas Danilo pirmas pasiekė kamuolį ir netrukus susidūrė su vartininku Hugo Llorisu.

Kamuolį iškumščiuoti bandęs vartininkas kumščiu skaudžiai pataikė saugui, kuriam prireikė medikų pagalbos. Arbitras H. Llorisą nubaudė geltona kortele ir skyrė 11 m baudinį.

16 min. labai gerą progą turėjo K. Mbappe, kuris po puikaus perdavimo atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau smūgį atrėmė vartininkas.

Per pirmas 15 minučių kamuolys neužsibūdavo aikštės viduryje, aštrių momentų netrūko prie abiejų vartų.

Rungtynės vyko Budapešte.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11 skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžysis 24 rinktinės, o titulą gins Portugalijos atstovai.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose. Lygiai mėnesį truksiančio turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.