Pirmadienį Glazge vykusioje Europos futbolo čempionato D grupės akistatoje 25-erių Lėverkuzeno „Bayer“ (Vokietija) puolėjas nukalė Čekijai pergalę 2:0, pelnęs abu susitikimo įvarčius.

Kvapą gniaužiantis buvo antrasis, kuomet 52-ą min. čekams perėmus kamuolį aikštės viduryje P. Schickas pastebėjo toli iš vartų išėjusį Davidą Marshallą ir ryžosi smūgiuoti iš 45,5 metro atstumo.

„Opta“ duomenimis, tai – tolimiausias rezultatyvus šūvis Europos pirmenybių istorijoje – bent jau nuo 1980 metų, kai pradėta rinkti tokia statistika.


„Tai – įvartis iš kitos planetos, nieko panašaus nematėme jau seniai. Bet mes žinome, kad Patrikas – genijus“, – sakė Čekijos ekipos treneris Jaroslavas Silhavy.

„Taip įmušti – kažkas pasakiško. Kiti futbolininkai gali nė nebesistengti pelnyti gražiausią čempionato įvartį, nes darbas jau atliktas“, – įsitikinęs vienas čekų lyderių Tomašas Součekas.

„Škotų vartininkas – gana aukštas. Pasižiūrėjau, kur jis, ir nusprendžiau, kad reikia pabandyti“, – komentavo pats įsimintino įvarčio autorius.

P. Schickas pabandė ir pasiuntė grįžti į savo poziciją nebespėjusį D. Marshallą internautų linčo teismui – tekinas atgal į vartus skuodęs bei galiausiai jų tinkle įsipainiojęs 36-erių „Derby County“ klubo veteranas žaibiškai tapo socialinių tinklų memų herojumi.


Tuo metu P. Schickas rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąrašo viršūne kol kas dalinasi su belgu Romelu Lukaku – abu puolėjai pasižymėjo po du kartus.

Kitose D grupės rungtynėse sekmadienį Anglija 1:0 įveikė Kroatiją. Antrame ture birželio 18 d. čekai žais su kroatais, o anglai ir škotai aiškinsis santykius britiškame derbyje.

P. Schicko įvartį galite pamatyti čia.

Patrikas Schickas prieš Škotiją