Ispanijos rinktinė atliko kol kas rekordinį šiame Europos čempionate perdavimų skaičių, tačiau nė vienas iš jų netapo rezultatyviu, o kamuolys apskritai nė sykio neatsidūrė vartuose.

Ispanai aikštėje bandė dominuoti ir varžovus spaudė nuo pat pirmųjų minučių, tačiau pasiųsti kamuolio į vartus nesisekė – kartais pritrūkdavo tikslumo, o keletą sykių švedų vartus apsaugojo vartininkas Robinas Olsenas.

Vieną itin pavojingą išpuolį pirmoje mačo pusėje surengė ir Švedijos rinktinė – ispanus išgelbėjo saugas Marcosas Llorente, po įspūdingą indivdualią techniką pademonstravusio Alexanderio Isako spyrio, koja atmušęs kamuolį nuo pat vartų linijos.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Nors Ispanijos rinktinės treneris Luisas Enrique atliko keletą keitimų, galutinėje atakų fazėje šeimininkams toliau stigo tikslumo, o už keletą epizodų švedai vėl turėtų nusiimti kepures prieš vartininką R. Olseną.

Per antrą kėlinį vieną pavojingą išpuolį surengė ir švedai, tačiau pasinaudoti puikiu A. Isako perdavimu komandos draugui nepavyko.

Ispanijos rinktinė kamuolį šiose rungtynėse kontroliavo 75 proc. laiko ir atliko net 953 perdavimus, iš kurių tikslūs buvo 849 (palyginimui, iš 180 švedų perdavimų tikslūs buvo 107). Visgi nė tai, nė 17 smūgių į vartus (5 į vartų plotą) pasiekti tikslo Ispanijos rinktinei nepadėjo – 0:0.

E grupėje taip pat žaidžia Lenkijos ir Slovakijos rinktinės. Sankt Peterburge kiek anksčiau vykusį jų tarpusavio susitikimą gana netikėtai 2:1 laimėjo slovakai. Jie bent jau laikinai tapo šios grupės lyderiais.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11-ą skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžosi 24 rinktinės, o titulą gina Portugalija.

Lygiai mėnesį truksiančio EURO 2020 turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

UEFA EURO 2020: Ispanija – Švedija
Pirmos čempionate lygiosios 0:0.
Rungtynės artėja prie pabaigos, Ispanijos rinktinei pralaužti varžovų gynybos nepavyksta. Vienoje iš pavojingiausių atakų švedus gelbsti vartininkas Olsenas.https://twitter.com/EURO2020/status/1404537033540968452
Švedijos rinktinės vartininkas žaidžia patikimai, vaizdas aikštėje iš esmės nesikeičia ir po atliktų keitimų.
Ispanijos rinktinės treneris Luisas Enrique atliko iš karto du keitimus, tačiau kol kas vaisių tai neduoda.
Labai pavojingą kontrišpuolį organizuoja Švedijos rinktinė, tačiau prieš tuščius vartus perdavimo sulaukęs Marcusas Bergas smūgiuoja ne tiksliai, kamuolys skrieja į dausas.
Ir vėl tas pats: ispanai nuolat kontroliuoja kamuolį ir bando rasti skylių švedų gynyboje, o šie nuolat atsimušinėja. Jokių pokyčių lyginant su pirmuoju rungtynių kėliniu.
Švedai antrojo kėlinio pradžioje pavojingai pakelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau perdavimo sulaukęs Mikaelis Lustigas pargriūna ir ataka virsta šnipštu.
Švedijos rinktinė surengia itin pavojingą ataką, Alexanderis Isakas susikuria progą ir smūgiuoja iš arti, tačiau ispanų gynėjas atmuša kamuolį nuo savų vartų linijos.
Alvaro Morata turi tobulą progą pasižymėti, tačiau Ispanijos rinktinės puolėjas nepataiko į tuščius vartus po šiurkščios švedų klaidos.
Švedijos rinktinė galų gale kelia kampinį prie Ispanijos ekipos vartų, tačiau aikštės šeimininkai apsigina, ataka baigiasi švedų pražanga.
Pedri tapo jauniausiu istorijoje Ispanijos rinktinės futbolininku, dalyvaujančiu finalinio Europos čempionato turnyro etapo rungtynėse.https://twitter.com/EURO2020/status/1404517199507775491
Nors ispanai kamuolį kontroliuoja net 84 proc. laiko, tiesiogiai kelti nuolatinės grėsmės Švedijos rinktinės vartams ir dažniau priversti padirbėti vartininką jiems nepavyksta. Itin pavojingas buvo tik vienas Dani Olmo smūgis, kurį techniškai atrėmė Robinas Olsenas.
Nuo pirmųjų minučių Ispanijos rinktinė užgulė varžovų baudos aikštelę ir neleidžia atsikvėpti ne tik švedų gynėjams, bet beveik visai į savo aikštės pusę sugrįžusiai skandinavų komandai.