Neabejotinai efektingiausiose iki šiol Euro 2020 rungtynėse progas komandos kūrė ir pirmajame kėlinyje, tačiau visi penki įvarčiai krito po pertraukos.

Nyderlandų rinktinė po Georginio Wijnaldumo (52 min.) ir Wouto Weghorsto (59 min.) smūgių išsiveržė į priekį 2:0, tačiau tuomet ukrainiečiai efektingai ir ganėtinai netikėtai atsitiesė po itin gražaus Andrejaus Jermolenkos tolimo smūgio (75 min.) ir Romano Jaremčiuko galva įmušto įvarčio (79 min.).

Visgi išsaugoti lygiųjų 2:2 svečiams iš Ukrainos nepavyko: paskutiniai legendinio Johano Cruijffo vardo stadione juokėsi šeimininkai – pergalę technišku smūgiu galva iš sudėtingos pozicijos Nyderlandų rinktinei 85 min. išplėšė gynėjas Denzelis Dumfriesas.

Pažymėtina, kad būtent jis pirmajame kėlinyje turėjo tobuliausią progą pasiųsti kamuolį į Georgijaus Buščano ginamų vartų tinklą, tačiau nesėkmingai smūgiavo iš kelių metrų atstumo.

Tas pats G. Buščanas itin apmaudžiai suklydo prieš pergalingu tapusį D. Dumfrieso įvartį. Kamuolį kontroliavęs vartininkas atliko netikslų perdavimą, o šeimininkai netruko sureaguoti ir surengė ukrainiečius galutinai nokautavusią ataką.


Rezultatas

Nyderlandai 3 – 2 Ukraina

52' Georginio Wijnaldumas [1-0]
59' Woutas Weghorstas [2-0]
75' Andrejus Jermolenka [2-1]
79' Romanas Jaremčiukas [2-2]
85' Denzelis Dumfriesas [3-2]

Nyderlandai prieš Ukrainą

Primename, kad sekmadienį kiek anksčiau vykusiose šios grupės rungtynėse Austrijos rinktinė 3:1 nugalėjo Šiaurės Makedoniją. Susitkimas vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte.

Taigi, po pirmojo C grupės turo lyderėmis tapo po 3 taškus turinčios Austrijos ir Nyderlandų rinktinės.

Nyderlandų rinktinė vienintelį sykį – 1988-aisiais – yra tapusi Europos čempione. 2016-ųjų Europos pirmenybėse olandai nedalyvavo, o ukrainiečiai tąsyk neįveikė pirmojo grupių varžybų etapo barjero.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11-ą skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžosi 24 rinktinės, o titulą gina Portugalija.

Lygiai mėnesį truksiančio EURO 2020 turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

EURO 2020: Nyderlandai – Ukraina
Nyderlandų rinktinė iškovojo efektingą pergalę 3:2!https://twitter.com/EURO2020/status/1404180144949018628
Arbitras prie pagrindinio mačo laiko prideda 5 min.
Tačiau tai dar ne pabaiga. 84 min. Nyderlandus į priekį vėl išveda galva kamuolį į vartus nukreipęs gynėjas Denzelis Dumfriesas – 3:2!
Ukraina lygina rezultatą 79 minutę! Po baudos smūgio pakeltą kamuolį pirmasis galva siekia Romanas Jaremčiukas ir siunčia jį į vartų kampą – 2:2!
Ukrainos rinktinė mažina atsilikimą! Itin gražų įvartį tolimu smūgiu netikėtai muša Andrejus Jarmolenka. Vartininkas visiškai bejėgis – 1:2.
Iki rungtynių pabaigos likus dvidešimčiai minučių Ukrainos rinktinė galų gale surengia ataką, pasibaigusią Romano Jaremčiuko smūgiu, tačiau kamuolys atsiduria Martino Stekelenburgo rankose.
Neįprastas sprendimas Ukrainos rinktinėje. Pirmajame kėlinyje po keitimo pasirodęs puolėjas Marlosas pats yra keičiamas antrajame kėlinyje sužaidus 20 minučių.
Įvartį pelnę olandai neatlyžta, link sutrikusios Ukrainos rinktinės vartų ritasi viena šeimininkų ataka po kitos. Galų gale  tai baigiasi dar vienu įvarčiu. Kamuolį po ganėtinai chaotiško epizodo baudos aikštelėje į vartus galingai siunčia Woutas Weghorstas – 2:0. VAR sistema nuošalės taisyklės pažeidimo nefiksavo.
Įvartis! 52 min. Nyderlandų rinktinę į priekį išveda Georginio Wijnaldumas – 1:0. Greitą olandų ataką sustabdyti bandęs vartininkas Buščanas atmušė kamuolį priešais save, o prie jo pirmas atsidūręs šeimininkų saugas galingu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus.https://twitter.com/br_goal/status/1404169174658727936
Prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys.
Po pirmojo kėlinio rezultatas yra lygus 0:0. Olandai į vartus smūgiavo 11 sykių, į vartų plotą kamuolys skriejo 3 kartus. Iš 5 Ukrainos smūgių į vartų plotą skriejo 2. Pagal kamuolio kontrolę Nyderlandų pranašumas yra 61 proc./39 proc.https://twitter.com/EURO2020/status/1404166361073467393
Ukrainiečių vartininkas atremia patį pavojingiausią iki šiol šeimininkų smūgį: Buščanas refleksiškai sureaguoja ranka atmušdamas po Georginio Wijnaldumo spyrio atskriejusį ir dėl rikošeto skridimo trajektoriją šiek tiek pakeitusį kamuolį.
Galingai iš toli smūgiuoja olandų gynėjas Patrickas van Aanholtas, kamuolys vėl skrieja virš vartų.
Andrejus Jermolenka krenta olandų baudos aikštelėje ir prašo 11 m baudinio, tačiau arbitras Felixas Brychas į prašymus nereaguoja ir žaidimas tęsiamas be stabdymų.
Pirmajai Nyderlandų rinktinės atakų lavinai kiek nurimus aikštėje vis drąsiau jaučiasi ir Andrejaus Ševčenkos auklėtiniai, tačiau kol kas jų išpuoliai didelės grėsmės šeimininkų vartams nekelia.
Olandai toliau žaidžia itin aktyviai ir prie ukrainiečių vartų kuria vieną ataką po kitos, tačiau baigiamoje atakos fazėje šeimininkams vis pritrūksta tikslumo.https://twitter.com/EURO2020/status/1404158136131411977
Rungtynės prasidėjo itin greitu tempu. Olandų kontrataką pavojingu smūgiu užbaigia Memphis Depay, tačiau ukrainiečių vartininkas Georgijus Buščanas sužaidžia sėkmingai.
Rungtynių Amsterdamo stadione pradžia 22 val. Lietuvos laiku.https://twitter.com/EURO2020/status/1404162417119174657