Elito naujokai laimėjo 1:0 (0:0).

Vienintelį rungtynių įvartį 60-ą min. pelnė puolėjas Joelis Pohjanpalo. Danijos vartininkas Kasperas Schmeichelis galėjo atremti varžovo smūgį galva, bet sužaidė negrabiai.

O rungtynių herojumi tapo jo oponentas Suomijos vartuose Lukašas Hradecky, 74-ą min. neutralizavęs auksinę danų progą.

Slovakijoje gimęs 31-erių Lėverkuzeno „Bayer“ (Vokietija) atstovas atmušė neužtikrintą Pierre'o-Emile Hojbjergo smūgį nuo 11 m žymos.

Nors aikštės šeimininkai mėgino išplėšti bent tašką, Suomijos ekipa gynėsi be didesnių klaidų.

Markku Kanervos auklėtiniai per visas rungtynes atliko vienintelį smūgį, kuris ir buvo pergalingas. Tuo metu danai smūgiavo 23 kartus, į vartų plotą pataikė 6 sykius.

Be to, Danijos ekipa kėlė 9 kampinius, kai varžovai – nė vieno, ir kontroliavo kamuolį 64 proc. laiko.


Mačas buvo pratęstas nuo 43-ios min., kai futbolininkai išgyveno košmarą medikams keliolika minučių gaivinant be gyvybės ženklų susmukusį Danijos rinktinės lyderį Ch. Erikseną.

Iš ligoninės atskriejus žiniai, jog žaidėjo būklė stabilizavosi, abi komandos sutiko užbaigti dvikovą tą patį vakarą.

Žaidėjams leista apie 20 min. apšilti, o Suomijos ekipa tuo metu aplodismentais sveikino danus, išsaugojusius komandos draugą.

EURO 2020: DANIJA – SUOMIJA
Rungtynės baigėsi istorine Suomijos pergale 1:0 prieš danus. https://twitter.com/EURO21_SOCCER/status/1403797807811678219
90': teisėjas pridėjo 4 papildomo laiko minutes.
87': proga nepasinaudojo baudos aikštelėje atsidūręs Y. Poulsenas.
81': suomiai nebando uždaryti savo baudos aikštelės ir stengiasi kurti atakas, bet tokia drąsi taktika palieka erdvių danams. Tik Danijos puolėjui M. Braithwaite'ui jose sužvejoti savo grobį kol kas nepavyko.
Neįtikėtini įvykių posūkiai. Baudinys skirtas už P. Arajuuri pražangą prieš Y. Poulseną baudos aikštelėje. Bet pastarojo komandos draugas mušė patogiai vartininkui, kuris sulaikė kamuolį.
73': 11 m baudinys į suomių vartus! Bet P. Hojbjergo smūgį nuo žymos atremia vartininkas L. Hradecky!
Suomis nešventė pirmo savo šalies istorijoje Europos čempionate pelnyto įvarčio dėl puikiai suprantamų priežasčių. https://twitter.com/brfootball/status/1403788770898493443
60' – 0:1: Suomijos puolėjas J. Pohjanpalo laimėjo oro dvikovą ir smūgiavo galva, o danų vartininkas K. Schmeichelis nesugebėjo atmušti kamuolio!
Antro kėlinio pradžioje danai toliau tęsė tai, ką pertraukė išgąstis dėl Ch. Erikseno: žaidimas sukasi prie suomių baudos aikštelės.
Sužaidus kelias minutes paskelbta pirmojo kėlinio pabaiga, pertrauka truks tik 5 min.
Teisėjas grąžino kamuolį į žaidimą, rungtynės tęsiamos. https://twitter.com/goal/status/1403780310232412162
UEFA paskelbė, kad rungtynės bus tęsiamos 21.30 val. Lietuvos laiku. https://twitter.com/UEFA/status/1403775827104370696
Danų ir suomių sirgaliai „Parken Stadium“ stadione, laukdami UEFA sprendimo dėl rungtynių tęsinio, drauge skanduoja Ch. Erikseno vardą ir pavardę. https://twitter.com/MicGWagner/status/1403770674569748481
Ch. Eriksenas išvežamas iš aikštės ant neštuvų.
Skelbiama, kad rungtynės nutraukiamos, komandos ir teisėjai palieka aikštę.
Komandos draugai ir varžovai meldžiasi, kol greitosios pagalbos brigada bando atgaivinti žaidėją.
Milano „Inter“ saugas gaivinamas aikštėje.
43': stadionas nuščiuvo – ant vejos parkrito sąmonę praradęs danų lyderis Ch. Eriksenas.
38': Jau du suomių žaidėjai „pasipuošė“ tamponais nosyje: nukentėjo kietos kovos nevengiantys T. Pukki ir J. Toivio, negana to, galvomis tarpusavyje susidūrė ir L. Hradecky bei J. Uronenas.
Futbolui Kopenhagoje negali atsispirti ir karališkosios šeimos atstovai. https://twitter.com/PackhamGown/status/1403749881064329216
25': Europos čempionato debiutantai iškentėjo rungtynių pradžią ir patys ėmė dažniau žvalgytis į dvikovos šeimininkų aikštės pusę, bet danai atrodo pasiruošę bet kurią sekundę vėl užgriūti varžovus.
15': L. Hradecky atrėmė grėsmingą P.E. Hojbjergo smūgį galva, po kurio kamuolys galėjo palįsti po suomių vartų skersiniu.
5': Jau rungtynių pradžioje po kampinio suomių baudos aikštelėje parūko dūmai, o netrukus vartininką L. Hradecky tolimu smūgiu patikrino J. Windas.
Arbitras Anthony Tayloras sušvilpė rungtynių pradžią.
Komandų starto sudėtys:Danija: Schmeichelis; Wassas, Kjaeris, Christensenas, Maehle; Hojbjergas, Delaney; Yurary, Eriksenas, Braithwaite'as; WindasSuomija: Hradecky; Toivo, Arajuuri, O’Shaughnessy; Raitala, Lodas, Sparvas, Kamara, Uronenas; Pohjanpalo, Pukki
https://twitter.com/FinaNapoleon/status/1403731904294277120


Primename, kad šeštadienį Europos futbolo pirmenybių B grupės akistata tarp Danijos ir Suomijos buvo sustabdyta pirmo kėlinio pabaigoje, kuomet sąmonę prarado šeimininkų lyderis Ch. Eriksenas.

43-ią mačo minutę 29-erių Milano „Inter“ futbolininkas sukniubo aikštėje be jokio kontakto su varžovu. Komandos draugai ir oponentai meldėsi, kol medikai bandė gaivinti žaidėją.


Po keliolikos minučių pranešta, kad rungtynės yra nutraukiamos. Abi komandos ir teisėjai paliko aikštę, iš kurios ant neštuvų išgabentas ir Ch. Eriksenas.

Nors futbolininkas buvo dengiamas audeklais, nuotraukose matyti, jog ant veido jam uždėta deguonies kaukė. Danas atrodė sąmoningas.

UEFA pasidalino informacija, jog Ch. Erikseno būklė stabilizuota, futbolininkas jau ligoninėje. Tai patvirtino ir Danijos futbolo asociacija.

Žaidėjo agento žiniomis, Ch. Eriksenas kvėpuoja savarankiškai ir bendrauja su gydytojais.


Vėliau UEFA paskelbė, kad rungtynės tarp Danijos ir Suomijos bus tęsiamos, sužaidžiant likusias pirmo kėlinio minutės, po kurių sekė sutrumpinta 5 min. pertrauka ir antras kėlinys.

***

Danija FIFA reitinge užima dešimtą poziciją, pastaraisiais metais stabiliai kylantys suomiai žengia 54-i.

„Daniškas dinamitas“ nepasiekė 2016-ųjų Europos čempionato, nors prieš tai danai turnyre dalyvavo beveik be pertraukų, o 1992-aisiais pateikė vieną didžiausių staigmenų pirmenybių istorijoje laimėdami trofėjų.

Tuo metu suomiai šeštadienį minėjo debiutą: nei žemyno, nei pasaulio čempionatuose iki šiol jie nebuvo pasirodę.

Per visą istoriją komandos tarpusavyje žaidė net 60 kartų: 38 mačus laimėjo danai, 10 baigėsi lygiosiomis, 12 pergalių įsirašė suomiai.

Mačui Kopenhagoje teisėjavo anglas Anthony Tayloras.

Kitose šeštadienio B grupės rungtynėse Belgija 3:0 sutriuškino Rusiją.

Antrame ture birželio 16 d. Suomija grumsis su Rusija, o danai ir belgai aiškinsis santykius birželio 17 d.Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11-ą skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžysis 24 rinktinės, o titulą gins Portugalijos atstovai.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose.

Lygiai mėnesį truksiančio turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.