Prieš 12-ą etapą bendroje įskaitoje ji beveik pusvalandį (25:07 min.) atsiliko nuo pirmavusio amerikiečio Mitchello Guthrie.

Bet penktadienį šis strigo paskutiniame greičio ruože ir net 1:02 val. atsiliko nuo etapą laimėjusio Marcelo Gastaldi.

Tuo pasinaudojo 32-ejų C. Gutierrez: ji su šturmanu Pablo Moreno Huete penktadienį finišavo 3-ioje pozicijoje ir bendroje įskaitoje pakilo į pirmą vietą.

Šiame ralyje ji laimėjo maratoninį 48 val. greičio ruožą, 8-ame liko antra, 1-ame, 3-iame ir 12-ame etapuose užėmė 3-ią vietą.

Trečias šioje įskaitoje – Rokas Baciuška, jis +58:47 min. atsiliko nuo titulą iškovojusios C. Gutierrez.

Ji nėra Dakaro naujokė: 2017 metais debiutavo automobilių klasėje ir čia varžėsi ketverius metus. Nuo 2021 metų ji lenktyniauja su T3 klasės bagiais.

C. Gutierrez apskritai yra tik antroji moteris, nugalėjusi atskiroje ralio įskaitoje. 2001-aisiais čempionės titulu džiaugėsi vokietė J. Kleinschmidt, triumfavusi automobilių klasėje.

Bendra „Challenger“ klasės įskaita:

1. C. Gutierrez 53:59:47 val.
2. M. Guthrie +35:46 min.
3. R. Baciuška +58:47 min.

Pernai R. Baciuškai apmaudžiai paskutiniuose kilometruose iš rankų išslydo pergalė ir liko antras bendroje įskaitoje.