Deja, Rokui Baciuškai Dakaro titulas išsprūdo paskutiniuose kilometruose, o bendroje įskaitoje triumfavo Erykas Goczalas (Lenkija). Lietuvis varžovui pralaimėjo daugiau nei 20 minučių ir bendroje įskaitoje smuko į antrą poziciją.

R. Baciuška lemiamą etapą įveikė per 1:45:24 val., 23:30 min. nusileido greičio ruožą laimėjusiam ispanui Carlosui Sanchezui, o svarbiausia – 20:08 min. pralaimėta savo pagrindiniam konkurentui, 18-mečiui E. Goczalui. Jis prieš 14-ą etapą turėjo 3:24 min. deficitą prieš lietuvį, tačiau šis skirtumas ištirpo per paskutinę greičio ruožo atkarpą.

Lenkas triumfavo bendroje bagių (T4) įskaitoje ir dramatiškai iškovoja Dakaro titulą.

Po finišo laiko baudos sulaukė Marekas Goczalas, o tai jam kainavo 2-ą vietą bendroje įskaitoje. Laipteliu aukštyn bendroje rikiuotėje šoktelėjo Rokas Baciuška.

Lietuvis pagerino pernykštį rezultatą, 2022-aisiais savo debiutiniame ralyje Rokas džiaugėsi 3-ia vieta.

Dakaro ralio galutinė motobagių įskaita atrodo taip:

1.Erykas Goczalas53:10:14 val.
2.Rokas Baciuška+16:44 min.
3.Marekas Goczalas+18:15 min.

Dakaro ralį sėkmingai įveikė Laisvydas Kancius. Klaipėdietis pirmas keturračių įskaitoje pasiekė 14-o greičio ruožo finišą. Paskutinį etapą (136 km) lietuvis įveikė per 1 val. 36:16 min.

Antras finišą pasiekė brazilas Marcelo Medeirosas, nuo lietuvio atsilikęs 4:11 min., trečias – Pablo Copetti (+6:05 min. nuo lietuvio).

Tai – antras laimėtas Laisvydo Kanciaus etapas šiame Dakaro ralyje. Jis buvo nugalėjęs ir 9-ame greičio ruože.

Trečią kartą sunkiausiame pasaulio ralyje dalyvavęs klaipėdietis antrą kartą pasiekė finišą. Debiutiniame 2021-ųjų ralyje L. Kancius taip pat liko 7-as.

Bendroje įskaitoje Dakarą keturračių įskaitoje laimėjo prancūzas Alexandre'as Giroud, antras liko argentinietis Francisco Moreno Floresas, trečias – amerikietis Pablo Copetti.

Skambiai Dakaro ralį užbaigė Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas, Tomas Gužauskas: lietuvių trio užėmė 1-ą vietą paskutiniame greičio ruože.

Lietuvių trijulė 136 km trasą įveikė per 1:18:34 val. ir artimiausius varžovus iš Nyderlandų lenkė 7 sek. Trečią vietą užėmė čekų ekipažas, nuo lietuvių atsilikęs +1:46 min.

Bendroje įskaitoje „Constra Racing“ ekipažas liko 17-oje vietoje.

Po finišo priešpaskutiniame greičio ruože E. Goczalas teigė susižeidęs kairę ranką, tačiau, anot jo, tai nesukliudys sekmadienį stoti prie starto linijos ir kovoti dėl aukščiausių pozicijų.

14-ame greičio ruože dalyviai palieka Al Hofufo bivaką, trasa drieksis palei Rausvąjį ežerą ir judės Dammam miesto kryptimi. Būtent čia – išsvajotas 2023-iųjų metų Dakaro ralio finišas ir apdovanojimų ceremonija.

Paskutiniame etape lenktynininkų laukia smėlis (64 proc.), trečdalį atkarpos sudarys gruntas (34 proc.) bei nedidelė trasos dalis sieks išdžiuvusių vandens telkinių dugną (2 proc.).

Visi lietuvių starto laikai XIII greičio ruože:

6:56 val. Laisvydas Kancius („Story Racing“)

9:27 val. Rokas Baciuška ir Oriolis Vidalis („Red Bull Can-Am Factory team“)

10 val. 40:30 min. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“)

10:44 val. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Racing team“)

10:59 val. Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“)