„Jaučiuosi labai gerai. Pirmi metai, debiutas ir nė vienas lietuvis dar beduino neturi, per dešimtmetį parsivežti nepavyko, o man pavyko per pirmus metus. Tai neįtikėtina. Dirbau labai stipriai, atidaviau daug savo prakaito, ir darbas atsipirko. Pavyko padaryti tai, ką planavau, ką kalbėjau, viską ištesėjau“, – kalbėjo vaikinas.

Jis iš karto išdavė, kad trečiosios vietos beduinas – ne riba, mat kitąmet sugrįžti į gimtą šalį norėtų su jau didesniu, aukštesnę vietą užėmusiam prizininkui skiriamu, trofėjumi.

Pasakodamas apie paskutinę, lemtingą, dieną, R. Baciuška sakė, kad komanda ėmėsi rizikingos strategijos: išėmė visas atsargines motobagio dalis, paliko tik vieną atsarginę padangą ir nusprendė rizikuoti, kad būtų treti.

„Lenkai tikrai nustebo, jie nesitikėjo, kad šešias minutes į priekį pasivysime juos ir užkopsime bendroje įskaitoje į trečią vietą“, – prisipažino tauragiškis.

Jis neslėpė ir to, kad konkurentai po to, kai lietuvis užkopė į trečiąją vietą, paspausti rankos nepriėjo.

Dakaro ralis yra pirmasis Pasaulio „Cross-Country“ čempionato etapas, ir, pasak R. Baciuškos, norėtųsi važiuoti ir visuose likusiuose etapuose. Tačiau tam prireiks rimtų pokalbių su rėmėjais, nors lietuvis ambicijų neslepia – norėtųsi kovoti ir dėl čempiono titulo.

„Kalbant apie Dakarą, mano svajonė – suvažiuoti pirmąjį – pavyko, dar yra kita svajonė, norėtųsi, kad būtų pirma vieta. Tai pabandysiu tą įgyvendinti, tik nežinau, kada ir kaip pasiseks, bet noriu grįžti į Lietuvą su pirma vieta. Taip jau yra kiekvienam lenktynininkui, yra tik viena vieta – pirma“, – sakė jis.

Pasak R. Baciuškos, motobagis nėra vienintelė transporto priemonė, kuria norėtų varžytis, norėtųsi išlipti ir į automobilių klasę.

„Pirmąją vietą norėtųsi laimėti būtent su automobiliu. Yra ryšių su komandomis, reikia tik biudžeto“, – kalbėjo jis.

Beje, beduino statulėlė yra ne vienintelis prizas, kurį gauna aukščiausias pozicijas užėmę sportininkai. R. Baciuška buvo pripažintas ir geriausiu Dakaro ralio naujoku, o už šį pasiekimą skiriamas 6000 eurų prizas. Tiesa, pastarasis, neslėpė sportininkas, tikrai neatpirks išlaidų, kurias patyrė Dakare.