Tai galėjo būti solidžiausiai Vaidoto Žalos įveiktas greičio ruožas, tačiau „Teltonika Racing“ ekipažas paskutinėje trasos dalyje prarado kelias brangias minutes ir preliminariai finišavo už Top-20 gretų.

Duetas 9-ą ralio etapą įveikė per 2 val. 35:22 min., ekipažas nuo lyderio Ginielio de Villierso atsiliko 12:14 min. Kiek apmaudu, turint omeny, jog apie 160 km V. Žala skriejo pavyzdiniu tempu nuo lyderio atsilikdamas vos 3 min.

Etapo rezultatai:

1.Giniel de Villiers („Toyota Gazoo Racing“)2h 23'08''
2.Henk Lategan („Toyota Gazoo Racing“)+9 sek.
3.Nasser Al-Attiyah („Toyota Gazoo Racing“)+1:04
4.Mattias Ekstrom („Team Audi“)+2:07
5.Sebastien Loeb („Bahrain Raid Xtreme“)+2:11
---
21.Vaidotas Žala („Teltonika Racing“)+12:14

Tradiciškai pirmas iš lietuvių etapą įveikė motociklininkas Arūnas Gelažninkas. „Vienišių“ įskaitos lyderis greičio ruožą (287 km) įveikė per 3 val. 45 sek. bei bendroje įskaitoje užėmė 45 vietą.

Lietuvis dienos herojumi netapo, į priekį praleisti penki „vienišių“ įskaitos dalyviai, tačiau „Orion Dakar team“ motociklininkas bendroje rikiuotėje išsaugo solidžią, beveik valandą siekiančią persvarą prieš artimiausią konkurentą.

5. Emanuel Gyenes +3:13:20

Nebloga diena Lietuvos sunkvežimio ekipažui (Vaidotas Paškevičius, Slavomir Volkov, Tomas Gužauskas): etapas įveiktas per 2 val. 53:28 val. ir užimta 11-a vieta.

Lietuvių „ConnectPay Racing“ trijulė +14:45 min. nusileido etapą laimėjusiam KAMAZ ekipažui (E. Nikolajev/ E. Jakovlev/ V. Rybakov).

Rokas Baciuška 9-ą etapą (287 km) įveikė per 3 val. 8:04 min., nuo lyderio atsiliko daugiau nei 5 min. ir preliminariai užėmė 5-ą vietą. Rokas 7:12 min. pralaimėjo etapo lyderiui, lenkui Marekui Goczalui.

Bendroje bagių įskaitoje R. Baciuška iš 4-os vietos krito į 5-ą poziciją, jį aplenkė etapą laimėjęs M. Goczalas („Energylandia“).

Finišavo Antanas Juknevičius ir Didzis Zarinis, etapą įveikę per 2 val. 55:24 min. Preliminariai „Kreda“ ekipažas užėmė 42 vietą.

Sekite karščiausius Dakaro ralio nuotykius drauge su Delfi.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)