Pirmasis iš lietuvių finišą pasiekė motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris 346 km įveikė per 3:44:16 val.

Lietuvis vėl lenkė savo konkurentus „vienišių“ įskaitoje: artimiausias A. Gelažninko varžovas čekas Milanas Engelas atsiliko kiek daugiau nei tris minutes.

Dabar bendroje „vienišių“ įskaitoje A. Gelažninkas turi 16:32 min. atsargą prieš čeką, trečioje vietoje esantis Charanas Moore'as (PAR) nuo lietuvio atsilieka 1 val. 12:18 min.

Po dalies motociklininkų finišo organizatoriai pranešė, kad penktasis greičio ruožas stabdomas ne tik klasikiniams automobiliams, bet ir motociklų įskaitos dalyviams.

Priežastis - saugumas, kadangi visi medikų sraigtasparniai užimti. Automobilių įskaitos dalyviai tebesivaržo, varžyboms jiems tęsiasi, kadangi jų greičio ruožas yra visiškai kitoje vietoje nei motociklininkų, keturratininkų ir klasikinių automobilių įskaitos dalyvių.

Finišą 15-oje vietoje pasiekė Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza: „Teltonika Racing“ ekipažas 395 km įveikė per 4:08:32 val. ir 15:04 min. atsiliko nuo etapo lyderio Henko Lategano.

V. Žala pakartojo savo geriausią finišo poziciją šiame Dakaro ralyje. 15-oje vietoje ekipažas finišą pasiekė sekmadienį pirmame etape.

Maža to, ekipažas „Teltonika Racing“ bendroje rikiuotėje šoktelėjo į 11-ą vietą.

Antanas Juknevičius ir Didzis Zarinis iš kopų sugrįžo dar su šviesa ir finišavo 44 vietoje. Bendroje įskaitoje ekipažas „Kreda“ dabar yra 54-as.

Komanda „Petrus Kombucha team“, Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, pademonstravo ryžtą ir, startavę uodegoje, finišavo 40 vietoje. Dabar ekipažas yra 44 bendroje įskaitoje.

Džiugiai nustebino Rokas Baciuška, sugebėjęs ne tik finišuoti penktas, bet ir drauge su šturmanu Orioliu Mena „Southracing“ komandai užtikrinti stabilią 5 vietą bendroje įskaitoje. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, „Mediafon team“, besivaržantys toje pačioje klasėje bendroje įskaitoje taip pat užkopė keliomis pozicijomis aukštyn ir dabar pozicionuojami 19 vietoje.

Sunkvežimio ekipažo trijulė, Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas, finišą pasiekė būdami 11-oje vietoje ir absoliučioje įskaitoje komanda „ConnectPay Racing“ šoktelėjo į 12 vietą.

Bendroje įskaitoje pirmauja Nasseras Al-Attiyah („Toyota Gazoo Racing“, 17:24:23 val. ralyje), antras – Sebastienas Loebas („Bahrain Raid Xtreme“), kuris nuo katariečio atsilieka 35:10 min., trečias – argentinietis Lucio Alvarezas („Overdrive Toyota“), nuo lyderio turintis 51:15 min deficitą.

V. Žala nuo 10-oje vietoje esančio prancūzų Mathieu Serradori ir Loico Minaudiero ekipažo („SRT Racing“) atsilieka vos 51 sek., o nuo lyderių – 2 val. 8:40 min.

Dakaras 2022: šeštoji diena
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas finišavo: ekipažas preliminariai 16-oje vietoje.
Rokas Baciuška finišą pasiekė su minimaliais nuostoliais, vos įtrūkusiu stiklu. Tačiau kopos buvo tokios, jog reikalų išties buvo galima pasidaryti. https://www.facebook.com/rbaciuska/videos/916388575739535/
Netoli iki finišo ir T. Jančio bei I. Bražiūno ekipažui: paskutiniame įskaitiniame greičio ruožo taške šis duetas preliminariai 17-as.
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas pasiekė penktojo greičio ruožo finišą. Užsispyrusiai į priekį kopiantis ekipažas šiandien preliminariai 40 vietoje.
Roką Baciušką Dakaro ralyje palaiko drauge atvykusi visa šeima. https://www.facebook.com/rbaciuska/posts/4989007194472372
Kol laukiama dar poros ekipažų finišo, Lietuvoje, Vilniaus oro uoste, pasitinkamas iš Dakaro ralio grįžęs Laisvydas Kancius. https://www.facebook.com/DelfiLietuva/videos/3020037364991138/
Finišą pasiekė Vaidotas Paškevičius ir jo ekipažas. Komanda pakartojo stulbinantį rezultatą - finišavo 10 vietoje! Dar viena gera žinia ir ta, kad sunkvežimių įskaitoje lietuviai taip pat kyla į 10 vietą! https://www.facebook.com/ConnectPayRacing/posts/124079353444276
Arūnas Gelažninkas pasakojo, kad penktasis greičio ruožas jam buvo išties sunkus. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/1029936154227896/
Finišavo Rokas Baciuška ir Oriol Mena. Dieną ekipažas užbaigė preliminariai 5-oje vietoje.
Vaidotas Žala, įkopęs į 11-ąją poziciją Dakaro bendroje įskaitoje, pabrėžė, kad daugiausiai laiko sutaupė ne jis, o šturmanas Paulo Fiuza. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/videos/436280661562590/
Antanas Juknevičius finišavo: jo ekipažas preliminariai 44-oje vietoje. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/467145611445899
Gerbėjai lenktynių trasoje įamžino "Mediafon team" ekipažą. Pastarasis 6-ajame tarpiniame greičio ruožo taške yra 18 vietoje.
Vaidoto Paškevičiaus, Slavomiro Volkov ir Tomo Gužausko trijulė stebina: paskutiniame tarpiniame taške greičio ruože ekipažas šovė į 7 vietą! https://www.facebook.com/ConnectPayRacing/posts/124066856778859
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas pasiekė šeštą tarpinį tašką greičio ruože. Čia "Black Spider" ekipažas, automobilių įskaitoje besivaržantis su 6,2 litro darbinio tūrio variklį turinčiu bagiu, yra 40 vietoje.
Bendroje įskaitoje pirmauja Nasseras Al-Attiyah (17:24:23 val. ralyje), antras – Sebastienas Loebas, kuris nuo katariečio atsilieka 35:10 min., trečias – argentinietis Lucio Alvarezas („Overdrive Toyota“), nuo lyderio turintis 51:15 min deficitą. V. Žala nuo 10-oje vietoje esančio prancūzų Mathieu Serradori ir Loico Minaudiero ekipažo atsilieka vos 51 sek., nuo lyderio – 2 val. 8:40 min. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/1787849921403936
Priešpaskutiniame greičio ruožo įskaitiniame taške - ir Rokas Baciuška, kuris čia 8-oje vietoje preliminariai, ir Lietuvos sunkvežimio ekipažas: čia trijulė 12 vietoje.
V. Žala pakartojo savo geriausią finišo poziciją šiame Dakaro ralyje. 15-oje vietoje ekipažas finišą pasiekė sekmadienį pirmame etape. Po šio pasirodymo sportininkų ekipažas kyla į 11 poziciją bendroje įskaitoje.
A. Juknevičiaus ekipažas artėja finišo link: paskutiniame tarpiniame taške sportininkų duetas yra 34 vietoje. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/467123851448075
Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza finišavo: preliminariai ekipažas 15 vietoje. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/648944032810914/
Organizatoriai pranešė, kad penktasis greičio ruožas stabdomas ne tik klasikiniams automobiliams, bet ir motociklų įskaitos dalyviams. Priežastis - saugumas, kadangi visi medikų sraigtasparniai užimti. Automobilių įskaitos dalyviai tebesivaržo, varžyboms jiems tęsiasi, kadangi jų greičio ruožas yra visiškai kitoje vietoje nei motociklininkų, keturratininkų ir klasikinių automobilių įskaitos dalyvių.
A. Juknevičius ir D. Zarinis pasiekė priešpaskutinį greičio ruožo kelio punktą, čia ekipažas 35-oje vietoje preliminariai.
Saulius Jurgelėnas paaiškino ir tai, kodėl šiandien GPS signalų duomenys nematomi: pasirodo, motociklininkai ir keturratininkai bei automobilių ir sunkvežimių įskaitų dalyviai varžosi visiškai skirtingose vietose. Rytoj - ekipažai apsikeis, tad laukia daugybė neteisingų vėžių. Tai priežastis, kodėl nėra vizualizacijų, kaip atrodo greičio ruožas.
Jeigu smalsu, kuo ypatingas penktasis greičio ruožas, viską išsamiai pasakoja Saulius Jurgelėnas, "Teltonika Racing" konandos strategas. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/videos/222606979949900
Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas grįžo iš greičio ruožo. Diena sėkminga, tačiau, pasakojo sportininkas, viena atkarpa buvo atšaukta, kadangi kilo problemų dėl saugumo, sraigtasparniams teko leistis žemyn ir suteikti pagalbą sportininkams. https://www.facebook.com/valdas.valiukevicius/posts/5388683997814997
Rokas Baciuška pasiekė šeštąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis 5-oje vietoje preliminariai.
Finišą pasiekė Arūnas Gelažninkas. Preliminariai sportininkas finišavo 34-oje vietoje. Nuo lyderio Toby Price jis atsiliko maždaug 25 minutėmis.
Vaidotui Žalai ir Paulo Fiuzai iki finišo - kaip ranka paduoti. Ekipažas paskutiniame greičio ruožo įskaitiniame punkte yra 19-oje vietoje.
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas stabiliai važiuoja greičio ruožo finišo link. Ekipažas įveikė beveik pusę numatyto atstumo ir ketvirtajame įskaitiniame taške yra preliminariai 19-oje vietoje.
Nors neretai apibūdinamas kaip karšto kraujo, Rokas Baciuška, panašu, moka važiuoti stabiliai: penktame įskaitiniame punkte jis vis dar šeštoje pozicijoje preliminariai.
Sunkvežimio ekipažas stumiasi finišo link ir jau įpusėjo greičio ruožą. Šeštame įskaitiniame greičio ruožo punkte komanda yra 12-oje vietoje preliminariai.
Arūnas Gelažninkas pasiekė paskutinį tarpinį greičio ruožo punktą. Čia sportininkas yra 34-ias preliminariai.
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas ne tik kapstosi į priekį, bet ir demonstruoja stabilų tempą. Ketvirtame greičio ruožo tarpiniame punkte ekipažas preliminariai 42 vietoje.
Sekundė: toks skirtumas tarp motociklininkų įskaitos TOP3! https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/1183322538866923
Vaidotas Žala paspaudė: priešpaskutiniame greičio ruožo tarpiniame taške ekipažas 17 vietoje preliminariai.
Įdomu ir tai, kad "Audi" ekipažo nariai patiria problemų. Štai po vakarykštės dienos matadoras Carlosas Sainzas turi rūpesčių su pakaba. Panašių vakarykštę dieną turėjo Stephane Peterhanselis. Tad pastarasis sustojo ir paaukojo savo pakabos detalių C. Sainzui, skelbia Dakaro organizatoriai.
Dakaro GPS sistema užfiksavo ketvirtajame įskaitiniame taške Lietuvos sunkvežimio ekipažą. Čia trijulė 12 vietoje preliminariai, tačiau įdomu tai, kad ankstesniame taške jų rezultato nematyti. Neaišku, ar tai GPS klaida, ar išties lenktynininkams nepavyko surasti reikiamo ataskaitos taško.
Vaidotas Žala skverbiasi finišo link. Pilotas pasiekė 6-ąjį tarpinį greičio ruožo punktą ir čia preliminariai yra 20-oje vietoje. Arūnas Gelažninkas taip pat netoli finišo. Septintame, priešpaskutiniame įskaitiniame taške pilotas yra 36-oje vietoje preliminariai.
"Petrus Kombucha team" pasakoja, kad ryte turėjo problemų, iš ratų išsileidinėjo oras, tačiau, panašu, ekipažas bėdas išsprendė ir sėkmingai pasiekė neutralizacijos zoną.
Antanas Juknevičius pasiekė penktąjį greičio ruožo įskaitinį tašką. Čia ekipažas yra 36 vietoje preliminariai.
Įdomi detalė ta, kad šiandien gerbėjai negali matyti gyvai, kaip ir kur yra jų sekami sportininkai. Dakaro ralio organizatoriai nusprendė iki rytojaus slėpti žemėlapius ir nerodyti, kas vyksta dykumoje.
Panašu, kad R. Baciuška kvapą atgavo: pasiekęs ketvirtąjį greičio ruožo įskaitinį tašką ir įpusėjęs trasą, jis - 4 vietoje preliminariai.
Pasiekęs šeštąjį greičio ruožo kelio punktą, A. Gelažninkas preliminariai yra 35-oje vietoje.
Rokas Baciuška, panašu, šiandien stengiasi neatiduoti gerų pozicijų ir kovoja visomis išgalėmis. Trečiame greičio ruožo įskaitiniame punkte jis užfiksuotas šeštoje vietoje preliminariai.
Sunkvežimio ekipažas stabilus: pasiekę antrąjį greičio ruožo tašką sportininkai yra 13-oje vietoje preliminariai
Pirmoje greičio ruožo atkarpoje sunkumų turėję Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas keliauja toliau: antrajame greičio ruožo punkte jie 19 vietoje preliminariai.
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas taip pat demonstruoja gerą tempą ir pirmame greičio ruožo įskaitiniame punkte yra pakilę į 56 vietą preliminariai.
Antanas Juknevičius laiko stabilų greitį ir pasiekė ketvirtąjį greičio ruožo tašką. Čia jis 38 vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė antrąją greičio ruožo pusę. Penktame įskaitiniame taške jis fiksuojamas 36 vietoje preliminariai.
Vaidotas Žala pasiekė penktąjį greičio ruožo punktą. Čia jis fiksuojamas 22-oje vietoje preliminariai.
Lietuviška „Mamba“ po 81 km sunkvežimių įskaitoje užima 11-ą vietą, + 3:49 min. nuo lyderių KAMAZ (A. Karginovo ekipažas).
Arši konkurencija motociklų įskaitoje. https://twitter.com/dakar/status/1478984469017202688?ref_src=twsrc%5Etfw
Paskutinis B. Vanago „skrydis“ papuošė Dakaro reklaminius klipus. https://twitter.com/dakar/status/1478829892364079107?ref_src=twsrc%5Etfw
Kapotynės keturračių įskaitoje. https://twitter.com/dakar/status/1478994389468909568?ref_src=twsrc%5Etfw
Į trasą pasileido Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas.
V. Žala 159 km (4-as WP) nuo S. Peterhanselio atsiliko 8:55 min. ir užima 21-ą vietą.
Misteris Dakaras su („Audi Team Sport)“ demonstruoja gerą tempą. https://twitter.com/dakar/status/1478990660095127555?ref_src=twsrc%5Etfw
A. Gelažninkas fiksuojamas 4-ame WP (157 km), lietuvis bendroje įskaitoje 33-ias, nuo bendros įskaitos lyderio D. Sanderso atsiliko 12:43 min.
Antrame kontroliniame punkte (80 km) R. Baciuška – 7-as, nuo lyderio atsilieka 2:26 min.
Bagių lyderiai pirmą WP (40 km) pasiekė kone identiškais laikais, pirmas dešimtukas tilpo į 1 minutę, R. Baciuška nuo lyderio lenko M. Goczalo atsiliko 27 sek.
Į trasą pasileido ir antrasis Lietuvos bagio ekipažas T. Jančys ir I. Bražiūnas.
"Rally Maniacs" komanda tada, kai Benediktas Vanagas patyrė avariją, buvo netoliese, ir spėjo įamžinti ne vieną kovinio veiksmo filmo scenos vertą kadrą. https://www.facebook.com/rallymaniacs/posts/4932452970110028
Tiems, kurie nori iš arti pamatyti Benedikto Vanago avarijos padarinius, nuotraukose viską užfiksavo "iGo2Dakar" komanda. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/1183012498897927
Rokas Baciuška demonstruoja stabilumą: važiuoja 5 vietoje, atsilikdamas nuo lyderio viso labo 27 sekundėm.
Į greičio ruožą išlėkė ir pirmasis Lietuvos sunkvežimio ekipažas su Vaidto Paškevičium, Slavomiru Volkov ir Tomu Gužausku. Jie startuoja iš 10 pozicijos.
Antanas Juknevičius taip pat pasiekė antrąjį greičio ruožo įskaitinį tašką: ekipažas išsaugo 38 poziciją preliminariai.
Arūnas Gelažninkas pasiekė antrąjį greičio ruožo tarpinį punktą: čia jis 36 preliminariai.
Vaidotas Žala antrajame tarpiniame greičio ruožo taške užfiksuotas toje pačioje pozicijoje - 21-oje vietoje preliminariai. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/1787704044751857&show_text=true&width=500
Tokių vaizdų Saudo Arabijoje, matyt, niekas nesitikėjo, tačiau lietūs kardinaliai pakeitė dykumos peizažus ir iššūkius.
"ConnectPay Racing" ekipažas, lenktyniaujantis su 2014 m. "Tatra Jamal" sunkvežimiu, nusiteikęs kovingai.
Štai kaip atrodo šios dienos iššūkis, laukiantis 8 lietuvių ekipažų. https://fb.watch/amhzsG98qj/
Į greičio ruožą išsirengė ir vienas greičiausių bagių įskaitos dalyvių: Rokas Baciuška. Jo startas - iš penktosios pozicijos.
Antanas Juknevičius ir Didzis Zarinis pirmame greičio ruožo tarpiniame taške užfiksuoti 38 vietoje.
Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza pasiekė pirmąjį greičio ruožo tarpinį tašką. Čia ekipažas preliminariai 21-oje vietoje, nuo lyderio atsiliekama 1:42 min.
Motociklininkams šiame greičio ruože numatytas atstumas - 50 km trumpesnis nei automobilių įskaitos dalyviams.
Arūnas Gelažninkas užfiksuotas pirmame Dakaro greičio ruožo tarpiniame punkte. Čia jis preliminariai 30-oje vietoje.
Štai, kaip atrodė Antano Juknevičiaus ir Didzio Zarins grįžimas į bivaką naktį iš kopų. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/1279834229147979/
Į naują Dakaro dieną išvažiavo ir vienintelis lietuviškas klasikinių automobilių ekipažas "Heston Airlines".
Į greičio ruožą iškeliavo ir Antano Juknevičiaus ekipažas. Vakare iš lietuvių grįžęs vėliausiai, šįkart pilotas greičiausiai pasinaudojo "priority" piloto teisėmis ir paprašė jį kilstelėti pozicijomis aukščiau. "Kreda" ekipažas startavo iš 37 pozicijos.
"Starto tvarką pakeitė į blogesnę pusę mėgėjams ir dabar, kas nenusipirkęs "priority" paso už 15 tūkst. eurų, visą laiką startuos iš galo ir važiuos dulkėse", - ryto naujienomis ironizuodamas dalinasi Gintas Petrus.
"Petrus Kombucha team" ir Gintas Petrus pasivaikščiojo po bivaką Rijade ir parodė, kaip atrodo "Audi" pagalbos sunkvežimiai.
Startavo Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuza ekipažas, šiuo metu bendroje automobilių įskaitoje užimantys 13 vietą.
Pirmasis į greičio ruožą iškeliavo Arūnas Gelažninkas, vienintelis Lietuvos motociklininkas, pirmaujantis "vienišių" įskaitoje.
Penktajame Dakaro ralio greičio ruože varžysis tik aštuoni lietuvių ekipažai. Dakaro dalyvių lauks 395 kilometrai sportiniu režimu, atliekant kilpą aplink Rijadą. Greičio ruože reikės įveikti akmenimis nusėtas atkarpas ir skrosti 80 km ilgio dideles kopų grandines. Anot organizatorių, trasa pareikalaus itin preciziško vairuotojo tikslumo ir akylos navigatoriaus akies, vedant komandą tikslo link, todėl finišavusius greičio ruože gali skirti dideli laiko intervalai.