Didžioji dalis trasos, žada organizatoriai, – smėlynai, todėl pasistengti reikės, iššūkių netrūks ir technikai, kuri lietuvių gretose jau spėjo parodyti pirmuosius ožius.

Pasikamuoti teko Antano Juknevičiaus komandai – jai pirmą dieną nustojo veikti elektroninė kelio knyga, taip pat ir Valdo Valiukevičiaus bei Pauliaus Kavaliausko ekipažui – istorinių automobilių įskaitoje besivaržančios technikos variklis ėmė kaisti.

Kas vyksta antrąją Dakaro dieną?

Dakaras 2022: antroji diena
"ConnectPay Racing" ekipažo mintys prieš antrąją Dakaro dieną buvo optimistiškesnės nei po jos.
Kadangi ne vienas ekipažas praleido svarbius kelio punktus, organizatoriai išdalino laiko baudas. Po jų kiek pasikeitė lietuvių pozicijos: Arūnas Gelažninkas nukrito į 20 vietą, Vaidotas Žala liko ten, kur ir buvo, 15 vietoje, Benediktas Vanagas - 21-oje vietoje, Šarūnas Paliokas ir Gintas Petrus - 35-i, Rokas Baciuška ir Oriol Mena smuktelėjo į 7 vietą, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas - 17-i, sunkvežimių ekipažas liko 15-oje vietoje.
Panašu, kad antroji Dakaro diena Antanui Juknevičiui pateikė nemažų iššūkių. Ekipažas pranešė, kad kilo dar daugiau bėdų, tačiau judama finišo link. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/464873018339825
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas - antrosios Dakaro ralio dienos finiše. Ekipažas čia 18-oje vietoje preliminariai.
Pamažėle finišo link keliauja ir antrasis bagio ekipažas - Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas. Dabar komanda 24-oje vietoje.
Džiugi žinia ir A. Juknevičiaus komandos gerbėjams: ekipažas pajudėjo, tačiau liko dar daugybė kilometrų prieš akis. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/464826835011110&show_text=true&width=500
Puikų rezultatą pademonstravo ir Lietuvos sunkvežimių įskaitos ekipažas: komanda finišavo būdami 15-oje vietoje. https://www.facebook.com/ConnectPayRacing/posts/122852726900272&show_text=true&width=500
Į bivaką atvažiavęs klasikinių automobilių įskaitos dalyviai Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas džiaugiasi, kad šiandien darbo mechanikui ne tiek ir daug, vos pora smulkmenų prieš rytojaus dieną. https://www.facebook.com/valdas.valiukevicius/posts/5376969742319756&show_text=true&width=500
"Vargšė mašinytė, labai kentėjo šiandien", - komentavo dienos įspūdžius Vaidotas Žala, pasiekęs finišą.
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas finišą pasiekė būdami 35-oje vietoje.
Rokas Baciuška parodė, ko yra vertas: finišą pasiekė būdamas 6-oje vietoje.
Finišo link artėja ir Rokas Baciuška su Oriol Mena. Jų ekipažas stabiliai 6 vietoje. Lietuvos sunkvežimio komanda taip pat išlaiko tempą ir važiuoja būdami 15-oje vietoje preliminariai.
Panašu, kad dėl liūčių bus koreguojamas Dakaro ralio planas. Kaip sako Arūnas Gelažninkas, dėl liūčių greičiausiai neįvyks maratono etapas, tad motociklą jis gali ruošti ne dviem dienom, o tik vienai. Panašu, kad po galingo lietaus buvo apsemtas maratonui skirtas bivakas, tad sraigtasparniai ten negali nusileisti.
Patikslinus rezultatus paaiškėjo, kad Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuza ekipažas finišavo 16 vietoje. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/1785121068343488
Benedikto Vanago pozicija dar preliminari, dabar sportininko ekipažas 22-oje vietoje.
Vaidotas Žala pasiekė finišą: preliminariai ekipažas 15-oje vietoje.
Maloniai stebina ir Ginto Petraus bei Šarūno Palioko ekipažas. Priartėję prie Dakaro ralio antrosios dienos finišo, jiedu kol kas preliminariai 35-oje vietoje.
"Audi" debiutas sunkiausiose pasaulio varžybose ne itin sėkmingas. Pabiro ir antrasis "Audi" bolidas, kuriuo važiavo Carlosas Sainzas. Skaičiuojama, kad jis prarado mažiausiai dvi valandas ir vis dar nepajudėjo iš vietos.
Pasiklydo daug kas, pasakojo Benediktas Vanagas, pasiekęs finišą. Pasak jo, ekipažas greičiausiai prarado valandą. Bet automobiliu sportininkas labai patenkintas, anot jo, jis tokio tipo varžyboms tinka kur kas labiau nei ankstesnis.
Stabilų tempą demonstruoja Lietuvos sunkvežimio ekipažas, persiritę į antrą greičio ruožo pusę jie - 14 vietoje. Rokas Baciuška šioje vietoje taip pat išlaiko poziciją ir važiuoja šeštas.
Vaidotas Žala stebina: išsiveržė į 14 poziciją preliminariai. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/1785090808346514
Pasiekęs finišą Benediktas Vanagas pasakojo, kad iš pradžių viskas ėjosi gerai, kol galiausiai, likus maždaug 130 km iki finišo, pamatė, jog iš priekio grįžta automobiliai. Taip ekipažas klaidžiodamas dykumoje prarado maždaug valandą brangaus laiko.
Pagaliau - finišas, džiaugiasi Benediktas Vanagas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/476554333830937&show_text=true&width=500
Bent keturi Lietuvos Dakaro ekipažai užtikrintai juda į priekį. Gintas Petrus šiuo metu preliminariai 51-as ir įpusėjęs antrosios dienos greičio ruožą, Vaidoto Paškevičiaus komanda - 12 vietoje, Rokas Baciuška užima 6 vietą, o Tomas Jančys - 17-oje.
Antano Juknevičiaus komanda pranešė, kad ekipažą sustabdė gedimas. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/464753455018448
Benediktas Vanagas pasiekė finišą: preliminariai - 17 vietoje.
Vaidotas Žala vėl kopia aukštyn: penktajame tarpiniame punkte sportininko ekipažas preliminariai 25-oje vietoje.
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas važiuoja 48-oje vietoje.
"Buvo daug akmenų, buvo daug smėlio, daug kolegų klimpo - palikome. Buvo viskas, bet svarbiausia, kad mūsų automobilio variklis nekaito ir mūsų mechanikas yra tikras Einšteinas", - kalbėjo sėkmingai finišą pasiekęs klasikinių automobilių įskaitos ekipažas "Heston Airlines".
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas taip pat demonstruoja neblogą rezultatą: kol kas ekipažas yra preliminariai 17-oje vietoje.
Rokas Baciuška demonstruoja gerą tempą: išlaiko 6-ąją poziciją.
Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas spurtuoja: startavę 19-oje vietoje sportininkai dabar jau preliminariai 12-i.
Lietuviai parodė, kaip atrodo pavojinga vieta, kurioje užstrigo ir Vaidoto Žalos ekipažas.
Benediktui Vanagui iki finišo liko vos vienas tarpinis greičio ruožo kelio punktas. Preliminariai jis kritęs į 17-ąją vietą.
Dakaro ralio debiutantas Rokas Baciuška kol kas preliminariai 6-oje bagių įskaitos vietoje.
Vaidotas Žala užtikrintai kopia į viršų. Jis ir Paulo Fiuza ketvirtame tarpiniame greičio ruožo punkte jau 31-oje vietoje preliminariai. G. Petrus preliminariai 43 vietoje, A. Juknevičius - 48. Rezultatai kol kas preliminarūs.
Asmeninis rekordas - sako Arūnas Gelažninkas. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/posts/469963441154260&show_text=true&width=500
Džiugi žinia iš Laisvydo Kanciaus stovyklos: keturratininkas finišavo pirmoje vietoje!
Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas sėkmingai važiuoja ir yra preliminariai 43, o Antanas Juknevičius ir Didzis Zarins - 52 vietoje. Į priekį išvažiavo ir Rokas Bačiuška, kuris preliminariai penktas, taip pat ir Lietuvos sunkvežimio ekipažas, šiuo metu esantis preliminariai 14 vietoje.
Naujausiomis žiniomis, panašu, Antanas Juknevičius sėkmingai tęsia varžybas. Anot iGo2Dakar komandos, gerbėjai linkę perspausti su įspūdžiais, tad ir šįkart spalvas sutirštino. Ekipažas griovį peršoko ir sėkmingai tęsia varžybas.
Panašu, kad lietuvių gretose nesklandumai. Vaidotas Žala užklimpo, o Antanas Juknevičius, pasak iGo2Dakar komandos gerbėjų, apvirto. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/1180950249104152&show_text=true&width=500
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą ir preliminariai sportininkas yra 18 vietoje. Jis pasakojo, kad pirmoji rimta Dakaro ralio diena, tačiau viskas puiku, nors ir lengvas nuovargis jau jaučiasi.
Dakaro ralio GPS sistema viename tarpinių greičio ruožo kelio punktų užfiksavo ir Vaidoto Žalos ekipažą. Čia sportininkai preliminariai 37-oje vietoje.
Laisvydas Kancius nenustoja stebinti: išsiveržė į pirmąją keturračių įskaitos vietą.
Benediktas Vanagas įveikė dar vieną greičio ruožo atkarpą, preliminariai jo ekipažas dešimtoje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą, čia jis preliminariai 18 vietoje. Vienišių klasėje, kurioje ir varžosi, lietuvis pirmas.
Kaip rodo Dakaro ralio naudojama GPS sekimo sistema, vėliau startavę Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas aplenkė Antaną Juknevičių ir Didzį Zarinsą. Panašu, kad ekipažas turėjo rūpesčių, dėl kurių teko pastovėti.
Vaidoto Žalos ekipažas pranešė, jog komanda buvo užklimpusi ir prarado brangių minučių. Štai ką daro šlapias smėlis po ypač stipraus vakarykščio lietaus.
Pranešama, kad Dakaro ralio daugkartinis nugalėtojas Stephane'as Peterhanselis sustojo trasoje po avarijos. Nors sportininkai nesužeisti, jiedu važiuoti tolyn nebegali, laukia pagalbos. https://twitter.com/dakar/status/1477575448741785600?ref_src=twsrc%5Etfw
Dakare Lietuvos ekipažus stebintys tautiečiai dalinasi, kaip atrodė Benedikto Vanago startas.
Arūnas Gelažninkas šovė į priekį. Priešpaskutiniame šios dienos greičio ruožo kelio punkte jis išsiveržė į 16 vietą preliminariai.
Laisvydas Kancius tempą sulėtino ir pasiekęs penktąjį tarpinį greičio ruožo kelio punktą nukrito į trečią vietą.
Benediktas Vanagas išsiveržė į lyderių gretas. Preliminariai sportininkas važiuoja 10-oje vietoje ir jau pasiekė penktąjį greičio ruožo kelio punktą.
Benediktas Vanagas spurtuoja: įpusėjęs greičio ruožą yra preliminariai 13-oje vietoje.
Nors atrodytų, kad Saudo Arabijoje turėtų būti šilta, deja, taip nėra. "Mediafon team" ekipažas papasakojo, kad turi bėdų su bagiu, reikėjo remonto, o viskas vyko per lietų.
Arūnas Gelažninkas pasiekė ir penktąjį tarpinį punktą šios dienos greičio ruože. Sportininkas čia preliminariai 32-oje vietoje.
Laisvydas Kancius, šiuo metu kuturračių įskaitoje važiuojantis antras, dar prieš startą dalinosi lūkesčiais, kad smėlynuose, kopose, į kurias teks kilti, vandens nebus.
Benedikto Vanago gerbėjai akimirką buvo sunerimę, kai sportininko ekipažo ilgai nebuvo matyti užfiksuoto tarpiniuose greičio ruožo punktuose. Tačiau sportininkas pasirodė antrajame kelio punkte, preliminariai čia jis - 16-as. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/476435633842807&show_text=true&width=500
Laisvydas Kancius išlaiko antrąją poziciją ir ketvirtame greičio ruožo kelio punkte.
Dakaro ralio greičio ruožas šiandien - ne iš lengvųjų. Pats Davidas Castera, Dakaro ralio organizatorius, greičio ruože atitveria pavojingas vietas, susidariusias po naktinių liūčių.
Arūnas Gelažninkas pasiekė ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis preliminariai 30-oje vietoje.
Į startą su Mamba pramintu sunkvežimiu išriedėjo ir Vaidoto Paškevičiaus, Slavomiro Volkovo bei Tomo Gužausko trijulė. https://www.facebook.com/ConnectPayRacing/posts/122739743578237&show_text=true&width=500
Laisvydas Kancius skrieja lyg ant sparnų: trečiąjį kelio punktą pasiekė išsiveržęs į preliminariai antrą vietą.
Pakeliui į antrosios dienos greičio ruožo startą ir Vaidoto Žalos ekipažas. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/1784933238362271&show_text=true&width=500
A. Gelažninkas pasiekė ir trečią greičio ruožo kelio punktą: čia jis preliminariai 27, nuo lyderio lietuvis atsilieka beveik 15 minučių.
Antrajame greičio ruožo kelio punkte Laisvydas Kancius - preliminariai trečias, nuo lyderio lietuvis atsilieka mažiau nei pusantros minutės.
Arūnas Gelažninkas pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą: čia jis smuktelėjęs žemiau, kol kas preliminariai 32-oje vietoje.
Išjudėdamas į startą Benediktas Vanagas pasakojo, kad lyti gali net ir važiuojant greičio ruože, o smėlis, kuris laukia šiandien, viena vertus gali būti kietesnis, kita vertus tapti visiška koše.
Valdas Valiukevičius pranešė, kad startas atidėtas dėl prasto matomumo. Dėl rūko negali pakilti Dakaro ralio organizatorių sraigtasparniai.
Laisvydas Kancius, startavęs iš 9-osios pozicijos, pirmajame šios dienos greičio ruože išsiveržė į priekį ir kol kas, preliminariai, yra penktoje vietoje.

Kas išvažiavo pirmi?

Pirmieji į startą tradiciškai iškeliavo motociklininkai. Arūnas Gelažninkas pasidalijo įspūdžiais po lietingos nakties Haile. Pirmąją dieną varžybose „Orion Dakar team“ komandos lyderis įveikė būdamas trečias savo klasėje.

Startavo ir Laisvydas Kancius, „Story Racing“ komandos atstovas. Jis į kelių šimtų kilometrų greičio ruožą išriedėjo iš devintos pozicijos.

Gera žinia apie tai, kad startavo, pasidalijo ir V. Valiukevičius bei P. Kavaliauskas, „Heston Airlines“ ekipažas, per naktį drauge su mechaniku Juozu Čibiru spėjęs susitvarkyti automobilio problemas. Jie startavo 8 val. 24 min. Lietuvos laiku.

Lietuvių starto laikai

Apie 9 val. ryto Lietuvos laiku laukiama ir kitų klasių įskaitų starto.

Pirmasis automobilių įskaitoje startuos Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažas „Toyota Gazoo Racing Baltics“, pažymėtas 219 numeriu. Jų startas numatytas 9 val. 36 min. Lietuvos laiku.

Vaidotas Žala ir Paulio Fiuza, „Teltonika Racing“ komanda, pažymėta 241 numeriu, startuos 9 val. 47 min. Lietuvos laiku: tokiu metu jie paliks bivaką, o greičio ruože startuos 11 val. 12 min. Lietuvos laiku.

Antanas Juknevičius ir Didzis Zarins, ekipažas „Kreda“, pažymėtas 241 numeriu, į greičio ruožą išvažiuos 11 val. 17 min. Lietuvos laiku.

Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, „Petrus Kombucha Team“ ekipažas, pažymėtas 252 numeriu, startuos 11 val. 26 min. 30 sek. Lietuvos laiku.

Rokas Baciuška ir Oriolis Mena, ekipažas „Southracing“, pažymėtas 414 numeriu, startuos 11 val. 28 min. Lietuvos laiku.

Tarp dviejų lietuviškų bagių ekipažų įsiterps Lietuvos sunkvežimio komanda „ConnectPay Racing“ su Vaidotu Paškevičiumi, Slavomiru Volkovu ir Tomu Gužausku. Jų ekipažas, pažymėtas 529 numeriu, startuos 11 val. 39 min. Lietuvos laiku.

„Mediafon Team“ komanda, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, pažymėti 467 numeriu, startuos 11 val. 50 min. 30 sek. Lietuvos laiku.