Ralio karavanas iš Janbu (Yanbu) pajudėjo Džedos uosto link. Remiantis organizatorių informacija, lenktynininkų laukė smėlis (40 proc.), kopos (11 proc.), kieta žemės danga (48 proc.) bei asfaltas (1 proc.).

Arūnas Gelažninkas pirmasis iš lietuvių baigė Dakaro ralį ir iškovojo pergalę „Original by Motul“ („vienišių“) įskaitoje. Be to, lietuvis pasiekė geriausią asmeninį rezultatą Dakaro ralyje.

Motociklininkas sėkmingai įveikė paskutinį XII etapą ir preliminariai jame užėmė 29-ą vietą.

Visą ralį A. Gelažninkas įveikė per 55 val. 4:23 min. bei galutinėje rikiuotėje atsidūrė 21-oje vietoje. Nuo titulą iškovojusio argentiniečio Kevino Benavideso jis atsiliko 7 val. 46:09 min.

Primename, iki 2021-ųjų starto A. Gelažninko geriausias asmeninis rezultatas Dakaro ralyje buvo 24-a vieta (2019 m.).

„Taktika – važiuoti ramiai, nes būtų didžiausia kvailystė padaryti klaidą. Dabar – džiaugsmas, kad Dakaras baigėsi, bet kol kas į Lietuvą visai nesinori grįžti, ten šalta ir koronavirusas“, – iškart po finišo kalbėjo A. Gelažninkas, pirmasis iš lietuvių, nugalėjęs vienoje iš Dakaro ralio įskaitų.

Dakaro ralio debiutantas Laisvydas Kancius 4630 km greičio ruožo nuotolį įveikė per 12 val. 42:05 min. ir galutinėje rikiuotėje užėmė 7-ą vietą.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro paskutiniame etape kalnų nenuvertė, kartą keitė ratą, o etapo rikiuotėje liko 20-oje vietoje.

Bendroje ralio įskaitoje duetas liko 12-oje pozicijoje. B. Vanago ekipažas ralio kilometrus įveikė per 49:44:16 val., nuo 11-ą vietą užėmusio prancūzo Christiano Lavieille'o atsiliko daugiau nei 12 min., nuo 10-os vietos – Cyrilo Despreso – Lietuvos ekipažą skyrė beveik 25 min.

Paskutiniu etapu nusivilti neturėjo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, jie čia užėmė 19-ą vietą (2 val. 39:10 min.). Galutinėje rikiuotėje patyręs ekipažas užėmė 23-ią poziciją (54:05:32 val.).

Ralį Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas baigė 25-oje vietoje (54:10:32 val.). Jie paskutiniame etape už nepasiektą kelio punktą buvo nubausti 20 min. bauda. Tai lėmė, kad bendroje rikiuotėje dėl to jie prarado dvi pozicijas.

Tokios pačios nuobauds paskutiniame greičio ruože sulaukė ir Gintas Petrus ir Jose Marquesas. Jie etape liko 38-i, ralio įskaitoje užėmė 31-ą poziciją (56:56:50 val.).

Kas nugalėjo šiais metais?

Stephane'ui Peterhanseliui paskutiniame etape tereikėjo neiššvaistyti prieš „Toyota Gazoo Racing“ lyderį Nasserą Al-Attiyahą turėtos 15 minučių persvaros. „X-Raid Mini“ bagį vairuojančiam prancūzui tai buvo nesudėtinga užduotis, o pergalė 2021 metų Dakare šiam lenktynininkui – jau 14-oji.

N. Al-Attiyahas šiais metais laimėjo 6 iš 11 greičio ruožų, tačiau 2021-aisiais jis pakartojo praėjusių metų scenarijų ir bendroje automobilių įskaitoje užėmė antrąją vietą. Trečias liko kitas „X-Raid Mini“ atstovas Carlosas Sainzas. Nuo karšto būdo ispano šiais metais kliuvo netgi lenktynių organizatoriams.

Bendroje motociklų įskaitoje nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutiniojo greičio ruožo finišo. Galiausiai antrąją pergalę iš eilės „Hondos“ komandai iškovojo argentinietis Kevinas Benavidesas.

Tarp keturračiais lenktyniavusių sportininkų greičiausias buvo Manuelis Andujaras su „Yamaha“.

Sunkvežimių įskaitoje niekas nepasipriešino visas tris pirmąsias vietas užėmusiai „Kamaz“ komandai. Joje tarpusavio lenktynes laimėjo Dmitrijus Sotnikovas.