Remiantis organizatoriais, ralio dalyvių greičio ruože laukė smėlis (55 proc.), kopos (35 proc.) ir šiek tiek grunto (10 proc.).

Pirmasis iš lietuvių etapą sėkmingai užbaigė motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris greičio ruožą (347 km) įveikė per 3.54:47 val. bei bendroje įskaitoje užėmė 33 vietą. Jis „vienišių“ klasėje lenkė savo pagrindinį konkurentą, bendros įskaitos lyderį Maurizio Gerini, kurio pranašumas prieš lietuvį aptirpo iki 4:24 min.

Penktadienį šioje klasėje greičiausiai nuotolį įveikė prancūzas Benjaminas Melot, kuris paskutinėje atkarpoje išsaugojo trapų pranašumą prieš A. Gelažninką ir jį lenkė 33 sek.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro ekipažas 347 km greičio ruožą įveikė per 3.35:54 val., nuo lyderio ispano Carloso Sainzo atsiliko 24:33 min. bei preliminariai užėmė 11 vietą.

Sėkmingai kopas šturmavęs duetas nuo 10-oje vietoje finišavusio Vladimiro Vasiljevo atsiliko tik pusantros minutės. Bendroje įskaitoje lenktynininkai pakilo į 13-ąją poziciją.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Kreda“) užėmė 22 vietą, nuo lyderio atsiliko 42:42 min. bei 35 sekundėmis lenkė Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno duetą (23 vieta, „Heston Airlines team Pitlane“).

Gintas Petrus ir Jose Marquesas liko 34 vietoje (+1.10:58 val. nuo lyderių).

Keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius finišavo 11 vietoje, greičio ruožą įveikė per 5 val. 50:56 min. ir nuo lyderio Alexandre'o Giroud atsiliko 1 val. 00:32 min.

Šeštadienis lenktynininkams bus vienintelė poilsio diena.

Išliejo susikaupusį pyktį

Organizatorių adresu emocijas dėl, jo manymu, ralio maratonui nederančių navigacijos pokyčių išliejęs Carlosas Sainzas sportinio pykčio penktadienį turėjo dar daugiau nei įprastai. Įspūdingų greičiu su savuoju „Mini“ bagiu skriejęs ispanas laimėjo šeštąjį greičio ruožą.

Bendroje automobilių įskaitoje pirmąją poziciją išlaikė Stephane'as Peterhanselis, nuo kurio trečioje vietoje esantis C. Sainzas vis dar atsilieka daugiau nei 40 minučių. Tarp dviejų „X-Raid Mini“ ekipažų įsispraudęs „Toyota Gazoo Racing“ lyderis Nasseras Al-Attiyah šeštajame etape finišavo trečias.

Sebastienui Loebui sugrįžimas į Dakarą tapo tikru košmaru. Navigacijos problemos penktajame etape prancūzui kainavo itin brangiai – jis prarado beveik valandą, o šeštąjį greičio ruožą pradėjo prieš save praleidęs nemažą būrį dalyvių.

Daugkartiniam ralio čempionui diena ir vėl buvo itin nesėkminga – už 97 kilometrų nuo starto lūžo egzotiškojo BRX visureigio pakabos svirtis. S. Loebui į pagalbą teko kviestis komandą ir tuo jo varžybos sportinėje įskaitoje baigėsi. Etapo neužbaigė ir lyderių 10-tuke iki tol buvęs Orlando Terranova, kurio „Mini“ sugedo netoli starto.

Sutrumpintas greičio ruožas

Įvertinę tai, kad daugelis dalyvių po itin sudėtingo praėjusios dienos etapo ir ilgo pervažiavimo turėjo mažai laiko poilsiui, organizatoriai 1 val. 30 min. pavėlino šeštojo greičio ruožo startą. Taip pat 100 kilometrų buvo sutrumpinta trasa, todėl vietoje planuotų 448 kilometrų dalyviai lenktynių režimu įveikė 347 kilometrus.

Šiame etape sportininkai važiavo vien smėliu ir įvairiausio dydžio, formų bei spalvų kopomis. Toks maršrutas lėmė, kad daugeliui ekipažų vėl teko panaudoti hidraulines atramas ir kastuvus.

Didžiausias išbandymas teko motociklininkams, iš kurių net ir patys stipriausi po šeštojo greičio ruožo nebejautė rankų ir kojų. Vėlyvas startas lėmė, kad su rimtesnėmis problemomis susidūrusiems dalyviams teko pasitikti vakarą dykumoje.