„Petrus Kombucha Team“ sulaukė itin nemalonios kalėdinės dovanos. Komandos šturmano Povilo Valaičio COVID-19 testas buvo teigiamas. Rezultatą patvirtino ir pakartotinis testavimas, kurio rezultatai atėjo gruodžio 25-osios popietę, o ankstyvą gruodžio 26-osios rytą komanda buvo suplanavusi pradėti kelionę į Saudo Arabiją, tad problemą išspręsti reikėjo per pusdienį.

Sprendimą rasti pavyko – kartu su Gintu Petrumi naujajame „Optimus EVO3“ bagyje Dakare važiuos José Manuelis Teixeira Marquesas. Portugalo dosjė – įspūdingas. Nuo 2000-ųjų automobilių sporto lenktynėse dalyvaujantis J. Marquesas yra startavęs 138 ralio maratonuose – nuo gausybės įvairių Baja etapų ar varžybų Maroke bei Libijoje iki „Africa Eco Race“, kur ir susipažino su Gintu Petrumi.

2009-aisiais J. Marquesas ragavo ir Čilėje bei Argentinoje vykusio Dakaro ralio skonio. Pastaruosius 10 metų J. Marquesas daug važiuoja kaip sunkvežimio šturmanas. Kartu su žinomos portugalų pilotės Elisabete Jacinto ekipažu jis eilę metų patekdavo į „Africa Eco Race“ sunkvežimių TOP3, o 2019-aisiais iškovojo šios kategorijos auksą (5 vieta bendroje įskaitoje).

„Jose pažįstu seniai. Tai buvęs karininkas, paliekantis ramaus, solidaus žmogaus įspūdį. Jei Afrikoje pasivydavau jo sunkvežimį tai žinojau, kad tikrai nepasiklysime. Jis tikrai turi puikią uoslę. Jose puikiai kalba angliškai bei prancūziškai, kas labai pravers bivake bendraujant su mūsų bagį aptarnauti pažadėjusia „MD Rallye Sport“ komanda“, – apie būsimąjį porininką atsiliepia G. Petrus.

J.Marquesas tikrai nepamiršta ir visureigio šturmano darbo. Jis nuolat važiuoja Baja raliuose ir 2017-2020 metais yra pustuzinį kartų iškovojęs šių varžybų etapų auksą.

Galutinis “Petrus Kombucha Team” susitarimas su J.Marquesu buvo pasiektas ankstyvą gruodžio 26-osios rytą, kai portugalas sulaukė neigiamo covid-19 testo rezultato. G.Petrus kartu su komandos mechanikais šiuo metu jau važiuoja į Miuncheną, iš kur apie 23 valandą laukia skrydis į Džidos miestą Saudo Arabijoje. Būtent Miunchene prie kolegų prisijungs ir naujasis šturmanas. Organizatorių čarteryje iš Lisabonos vietų nebebuvo, tad J.Marquesas iš Portugalijos skris į Vokietiją ir Saudo Arabiją pasieks kartu su naujaisiais kolegomis.

„Petrus Kombucha Team“ – jau trečia lietuvių ekipa, kurioje lietuvių pilotui rasti geriausius kelius artėjančio Dakaro greičio ruožuose padės šturmanas iš Portugalijos. Benediktas Vanagas antrąsyk startuos su Filipe Palmeiro, o Vaidotas Žala šiemet važiuos su Paulo Fiuza.