Viena svarbiausių žinių – komandai pavyko gauti visiškai naują, variklį centrinėje kėbulo dalyje, itin žemą svorio centrą ir keturis varančiuosius ratus turintį „Toyota“ bolidą.

Kaip pasakojo pilotas, derybos dėl tokio automobilio prasidėjo dar šių metų Dakaro ralio starto dieną, kai prie lietuvių komandos priėjo „Toyota Gazoo Racing“ atstovai, pasakę, kad komandą stebi „Toyota“ korporacija.

B. Vanago teigimu, pasiūlyta rinktis iš naujo automobilio ir bolido, kurį praėjusių metų Dakare pilotavo Fernando Alonso. „Vien pragmatiniais sumetimais pasirinkome naujesnę techniką, nors pilotuoti legendinio „Formulės 1“ piloto automobilį būtų didelė garbė. Su nauju bolidu komanda gauna ir inžinerinį „Toyota“ palaikymą“, - pasakojo lenktynininkas.

Sportininkas atskleidė, jog yra didelė tikimybė su dar naujesne technika Dakare išvysti pagrindinius „Toyota Gazoo Racing“ pilotus Nasser Al-Attiyah ir Giniel De Villiers.

Ankstesnis komandos bolidas atiteko antrajam ekipažui, kuriame važiuos Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Be to, po „Team Pitlane“ vėliava važiuos ir dar vienas, balturusių, ekipažas, vairuosiantis prieš kurį laiką komandai priklausiusį „Toyota Hilux“ modelį.

2021-ųjų Dakaro ralyje B. Vanagas lenktyniaus su šturmanu iš Portugalijos Filipe Palmeiro. F. Palmeiro tai antrasis startas su lietuvių komanda.

Nors kėbulo linijos nuo pastarojo „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ bolido skiriasi nežymiai, vis dėlto naujojo automobilio inžineriniai sprendimai ženkliai pažangesni. Piloto teigimu, didelis privalumas tai, kad variklio vieta iš priekio yra perkelta į bolido vidurį, o žemesnis svorio centras leidžia tiksliau jį valdyti. „Padangų slėgio monitoringo sistema suteikia galimybę realiu laiku matyti informaciją apie padangų būklę, o tai yra ypač svarbu akmeningose Saudo Arabijos trasose“, - detalizavo B. Vanagas.

B. Vanagas su naujuoju bolidu dar nėra važiavęs ir testus Lietuvoje planuoja artimiausiu metu. Kita treniruotė vyks Saudo Arabijoje, kur su „Toyota Gazoo Racing“ numatyta bendra testų programa. Prie naujojo bolido priprasti reikės ne tik lenktynininkui, bet ir technikų komandai, kuriai suplanuoti specialūs „Toyota Gazoo Racing“ mokymai.