Iš viso lenktynių dalyviai turėjo nuvažiuoti 410 km greičio ruože, tačiau dar 476 km teko įveikti važiuojant nuo vieno bivako iki kito.

Visas Dakaras juda iš Vadi al Davasyro iki Harado miesto. Kaip pasakojo Darius Vaičiulis, „Kredos“ šturmanas, pati pradžia, apie pirmųjų 60 kilometrų, bus tikras išbandymas ekipažų nervams ir automobilių pakaboms.

„Visa kelio knyga nužymėta dvigubais arba trigubais šauktukais, bus akmenys, uolos, paviršius sudėtingas ir reikės saugoti ratus“, – kalbėjo šturmanas.

Nedideliais žingsniais TOP15 link

Spurtą ir gerą rezultatą devintajame greičio ruože parodė „Inbank team Pitlane“ pilotai Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Iš 21-os pozicijos startavusi komanda finišą pasiekė 16-oje vietoje.

B. Vanagas pasakojo, jog pirmoji greičio ruožo dalis buvo labai techniška ir reikalavo geriausių vairuotojo įgūdžių. Antroje dalyje daugiau darbo turėjo šturmanai, tačiau nepaisant to, trasos atkarpa buvo itin greita.

Kaip tai liudija rezultatas, lenktynininkams nuotykių pavyko išvengti, o trasoje teko sustoti tik kartą – dėl „pramušto“ vieno rato. Pats B. Vanagas prisipažino, jog šis greičio ruožas jam patiko.

Stabdė akmenys ir sunkvežimiai

Kiek sunkesnė ši diena buvo „Kreda“ komandos lenktynininkams Antanui Juknevičiui ir Dariui Vaičiuliui. Ekipažas pasakojo, jog pasibaigus kopoms prasidėjo „pramuštų ratų festivalis“, todėl komandai du kartus teko stoti. Negana to, sustojimai lėmė tai, jog ekipažą pasivijo ir aplenkė sunkvežimių įskaitos dalyviai, kuriuos, kaip ne kartą lenktynininkai minėjo, yra labai sunku aplenkti.

410 kilometrų greičio ruožą A. Juknevičius ir D. Vaičiulis įveikė per 3 val. 47 min. 44 sek. ir užėmė 24-ąją vietą.

Sustoję padėti lenktynes tęsė dulkėse

Vaidotas Žala sakė, jog greičio ruožas buvo greitas, tačiau netrūko ir akmenų. Padangų siaubo nepavyko išvengti ir „Agrorodeo“ komandai, tačiau V. Žala prisipažino, kad važiavo stengdamasis tausoti „Mažyliu“ pramintą „Mini“.

Komandos šturmanas Saulius Jurgelėnas papildė, jog sunkumo kilo ir tada, kai sustojusius padėti kitai komandai, lenktynininkus pasivijo sunkvežimis.

„Praleidom sunkvežimį, todėl po to reikėjo važiuoti dulkėse“, – sakė V. Žala, kuris pridūrė, jog antroje greičio ruožo dalyje teko sustoti nes dėl akmeningos trasos prakiuro padanga. „Agrorodeo“ ekipažas dešimtąją Dakaro dieną baigė 20-oje vietoje.

Koją pakišo pavarų dėžė

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas finišą pasiekė ne pačios geriausios nuotaikos. Lenktynininkas pasakojo, kad kelias svarbias minutes jis sugaišo ieškodamas teisingo kelio, tačiau dar daugiau laiko prarado dėl pavarų dėžės gedimo. Lenktynininkas aiškino, jog įjungus šeštą pavarą motociklas ima trūkčioti ir nevažiuoja greičiau nei 120 km/val. Toks gedimas „Zigmas Dakar team“ komandos atstovui kainavo ir pozicijas – startavęs 34-oje vietoje, jis finišavo 43-as.

Gintas Petrus ir Tomas Jančys šiame greičio ruože smuktelėjo keliomis pozicijomis žemyn. Iš 43-os vietos startavusi komanda dieną pabaigė 45-oje.

Lyderiai vieni kitiems lipa ant kulnų

Motociklų įskaitoje devintajame greičio ruože greičiausias buvo čilietis Pablo Quintanilla, nuo jo 1 min. 54 sek. atsiliko ir antrą vietą užėmė australas Toby Price, o trečias liko ispanas Joan Barreda Bort. Jis nuo lyderio atsiliko 2 min. 42 sek.

Keturračių įskaitoje geriausią laiką ir pirmąją vietą pelnė čilietis Ignacio Casale, antrą vietą užėmė vos 3 sek. vėliau finišą pasiekęs lyderio tautietis Giovanni Enrico, o trečią vietą iškovojo čekas Tomaš Kubiena, kurį nuo pirmos vietos skyrė 6 min. 27 sek.

Antanas Juknevičius

Automobilių klasėje antradienį greičiausias buvo prancūzas Stephane Peterhanselis, antrą vietą užėmė vos 15 sek. atsilikęs katarietis Nasseras Al-Attiyah, o trečią poziciją greičio ruožo rezultatų lentelėje pelnė Saudo Arabijos lenktynininkas Yasir Seaidan. Jis nuo lyderio atsiliko 4 min. 48 sek.

Bagių įskaitoje dešimtąją Dakaro dieną dominavo Jungtinių Amerikos Valstijų lenktynininkai. Finišą greičiausiai pasiekė Blade Hildebrand, antras, 58 sek. lėčiau, atvažiavo Mitchell Guthrie, o trečią vietą užėmė Casey Currie, kuris nuo lyderio atsiliko 3 min. 30 sek.

Sunkvežimių įskaitoje pirmąją vietą užėmė rusas Andrey Karginov, antrą vietą pelnė baltarusis Siarhei Viazovich, kuris nuo lyderio atsiliko 3 min. 19 sek.. Trečią poziciją iškovojo taip pat Rusijos lenktynininkas Eduarf Nikolaev, kuris nuo tautiečio atsiliko 9 min. 24 sek.

Kaip klostėsi įvykiai 8-ame Dakaro ralio greičio ruože, galite pamatyti žemiau:

Dakaro ralis: 9-asis greičio ruožas
„Super, fainas greičio ruožas, tačiau buvo daug akmenų, du ratus prakirtom“, – finišą pasiekęs sakė A. Juknevičius. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/993688894334004/&show_text=0&width=560
Vaidotas Žala sakė, jog greičio ruožas buvo greitas, tačiau netrūko ir akmenų. Padangų siaubo nepavyko išvengti ir „Agrorodeo“ komandai, tačiau V. Žala prisipažino, kad važiavo stengdamasis tausoti „Mažyliu“ pramintą „Mini“. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/855363768251536/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu. „Petrus racing team“ komanda prelininariai užėmė 43-ą vietą.
„Nieko gero, panašu, kad pavarų dėžei kažkas negerai, šeštas bėgis trūkčioja, todėl greičiau nei 120 km/val. motociklas nevažiuoja. Antra greičio ruožo dalis buvo greita, todėl kai kurie varžovai ten tiesiog mane pralenkė“, – finišą pasiekęs pasakojo Arūnas Gelažninkas. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/1016135348742971/&show_text=0&width=560
„Pramuštų ratų festivalis“, – sako per plauką nuo 20-osios vietos absoliučioje įskaitoje likęs A. Juknevičius. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2640066472736714&width=500
Panašu, kad B. Vanagui diena buvo išties nebloga, ekipažas pramušė vieną ratą, tačiau demonstravo tikrai gerą tempą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2665291066869853&width=500
G. Petrus ir T. Jančys pasiekė 6-ąjį kelio punktą ir čia ekipažas preliminariai yra 42-oje vietoje.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis finišą pasiekė 24-oje pozicijoje preliminariai. Ekipažui tai leido išlikti absoliučioje įskaitoje į 21-oje vietoje. Tai reiškia, kad absoliučioje įskaitoje TOP20 puikuojasi net trys lietuviški ekipažai.
Finišą pasiekė ir Vaidotas Žala bei Saulius Jurgelėnas. Ekipažas preliminariai 20-oje vietoje. Ekipažas išsaugojo 16-ąją vietą absoliučioje įskaitoje.
Benediktas Vanagas pasiekė finišą: preliminariai 16-oje vietoje. Ekipažas nuo lyderių atsiliko 21 min. 5 sek. Komanda kol kas yra preliminariai 17-oje vietoje absoliučioje įskaitoje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2665233526875607&width=500
Gintas Petrus ir Tomas Jančys taip pat juda tolyn. Ekipažas užfiksuotas 5-ame greičio ruožo kelio punkte. Čia jiedu 42-oje vietoje. Tiesa, klausimų kelia tai, kad ketvirtame punkte nėra jokios atžymos.
Panašu, kad absoliučioje įskaitoje automobilių klasėje klostosi intriga: čia kol kas pirmauja Carlosas Sainzas, tačiau ispanas šiandien pasirodė labai vidutiniškai, tad Nasseras Al-attiyah iki pirmosios vietos absoliučioje įskaitoje lieka vos 24 sekundės.
6-ajame greičio ruožo kelio punkte ir A. Juknevičius. Ekipažas išlaikė poziciją ir čia yra 25-oje vietoje.
Užfiksuota jautri akimirka, kaip Dakaro ralio dalyviui, italui Maurizio Gerini, stebėtojai padeda stumti be galinės padangos likusį ir važiuoti negali motociklą. https://www.facebook.com/27octane/videos/1071931086476520/&show_text=0&width=476
Automobilių įskaitos lyderiai taip pat baigė dieną. Pirmasis yra Stephane'as Peterhanselis, antras liko Nasseras Al-attiyah, o trečioje vietoje Yasiras Saeidanas.
6-ajame greičio ruožo kelio punkte užfiksuotas ir V. Žalos bei S. Jurgelėno ekipažas. Komanda yra 21-oje vietoje preliminariai. A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas pasiekė penktąjį greičio ruožo kelio punktą ir čia yra 25-oje vietoje preliminariai.
B. Vanagas pasiekė 6-ąjį, paskutinį, greičio ruožo kelio punktą. Čia jis - 19-as.
22-oje vietoje preliminariai penktajame šios dienos greičio ruožo kelio punkte užfiksuotas ir Vaidotas Žala bei Saulius Jurgelėnas, „Agrorodeo“ ekipažas.
Arūnas Gelažninkas finišavo. Motociklininkas šiandien preliminariai – 43-ioje vietoje.
B. Vanagas demonstruoja ypatingą tempą. Pilotas penktąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė būdamas 15-oje vietoje.
Ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir A. Juknevičius ir D. Vaičiulis. Ekipažas važiuoja stabiliai – čia preliminariai yra 26-oje vietoje.
Motociklų įskaitos lyderiai, panašu, jau aiškūs: pirmasis dieną šiandien baigė Pablo Quintanilla, antras, atsilikęs beveik 2 min., yra Toby Price.
Automobilių įskaitos lyderiai S. Peterhanselis, Nasseras Al-attiyah ir Jakubas Przygonskis. Šie trys ekipažai jau juda finišo link.
Ketvirtajame greičio ruožo kelio punkte – B. Vanago ir F. Palmeiro bei V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažai. Juos skiria nemažai laiko: B. Vanagas čia preliminariai yra 16-oje vietoje, V. Žala – 23-ioje.
Trečiąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir G. Petrus su T. Jančiu. Ekipažas čia 43-ioje vietoje. Tuo metu A. Gelažninkas pasiekė 6-ąjį kelio punktą ir dumia finišo link. 6-ame greičio ruožo kelio punkte motociklininkas yra 43 vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis 43-oje vietoje preliminariai.
Peteris Van Merksteijnas taip pat turėjo sunkumų. Pasirodo, jo automobilis taip pat apsivertė ir dabar tenka imtis jo remonto darbų.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas stojo padėti prancūzui Ronanui Chabotui. Jo automobilis apsivertė, tad lietuviai stojo padėti ir atversti ekipažą.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekę neutralizaciją pasakojo, kad turėjo sunkumų – pažeidė vieną ratą ir teko keisti. Kol keitė – ekipažą aplenkė trys sunkvežimiai, tad veržiantis pirmyn vėl laukia „dulkių vakarienė“. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2887709344625140/&show_text=1&width=560
Neutralizacijos zoną įveikė ir A. Juknevičius ir D. Vaičiulis. Ekipažas – 24-oje vietoje preliminariai.
Į TOP20 prasiveržė ir Vaidotas Žala. Trečiame kelio punkte jo ekipažas užfiksuotas 20-oje vietoje.
B. Vanagas vos pervažiavęs neutralizacijos zoną užfiksuotas 3-iame kelio punkte. Čia jis – 17-oje vietoje. O A. Gelažninkas tuo pat metu pasiekė 4-ąjį trasos punktą. Jame jis preliminariai 43.
Paulius Garkauskas, DELFI reportaris Dakaro ralyje, pastebėjo, kad Benediktas Vanagas pasiekė neutralizaciją. Joje galima naudotis technine pagalba, tačiau panašu, kad 312 numeriui jos tikrai nereikia.
Antrąjį kelio punktą pasiekė ir Antanas Juknevičius. Jo ekipažas čia yra 24-oje vietoje. G. Petrus ir T. Jančys tuo metu pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą. Iš 43 vietos startavęs ekipažas yra 45-oje vietoje preliminariai. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/493970977989229/&show_text=0&width=560
Apie tai, kad 9-asis greičio ruožas gali būti sudėtingas daugeliui, kalba B. Vanagas. Jis savo socialinime tinkle dalinasi žinia, kad po šturmanų brifingo panašu, jog po šio greičio ruožo keisis ne vienos komandos pozicija. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2664752740257019&width=500
Dakaro ralio organizatoriai praneša, kad po 8-ojo greičio ruožo iš automobilių įskaitos pasitraukė Isidre Esteve Pujol, Gerrit Zuurmond iš sunkvežimių įskaitos, o bagių įskaitoje nebedalyvaus legenda Cyrilis Despres.
Čia pat ir A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas. Jie pirmame kelio punkte yra 25-oje vietoje.
B. Vanagas ir F. Palmeiro bei V. Žala ir S. Jurgelėnas pasiekė 2-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Ekipažai čia atitinkamai 19 ir 22 vietose.
Į greičio ruožą iškeliavo ir Gintas Petrus ir Tomas Jančys. Ekipažas startavo iš 43 pozicijos.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 3-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia motociklininkas yra 44-oje.
Stephane'as Peterhanselis įgavo antrą kvėpavimą. Startavęs, kaip jam nebūdinga, net iš 9-osios vietos, prancūzas pasiekė pirmąjį kelio punktą ir išsikovo pirmąją vietą.
Startavo ir dar du Lietuvos ekipažai: V. Žalos ir A. Juknevičiaus.
Startavo Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Ekipažo startas – iš 21-osios vietos.
Arūnas Gelažninkas pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis preliminariai 41-oje vietoje.
Į greičio ruožą išvažiavo Arūnas Gelažninikas. Motociklininkas startavo iš 34-osios pozicijos.
Lietuvos laiku kiek prieš 4 ryto iš bivako pajudėjo vienintelis Dakare esantis motociklininkas iš Lietuvos. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/1038860483119157/&show_text=0&width=560
„Įsivaizduokite, kad per dieną mums reikės nuvažiuoti nuo Vilniaus iki Maksvos: toks atstumas šiandien laukia“, – kalba Benediktas Vanagas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/508634576426026/&show_text=0&width=560
Neutralizacijos zona prasidės nuvažiavus daugiau nei trečdalį dienos greičio ruožo maršruto, o ten bus galima ir techninė pagalba. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/2417291898375285/&show_text=0&width=560