Septintasis greičio ruožas buvo lemiamas „Inbank team Pitlane“ komandai. B. Vanagas, įveikęs 400 kilometrų, buvo priverstas sustoti – išlūžo automobilio kairės pusės galinis ratas. Lenktynininkas pasakojo, jog dėl tokio įvykio kaltas lūžęs viršutinis lankstas, kuris pridarė ir daugiau bėdų.

„Lūžo viršutinis šarnyras, dėl jo lūžo apatinio šarnyro varžtai, lūžo pusašis, stabilizatoriaus traukės. Taisydami automobilį sugaišome daugiau nei 2 valandas. Pradėję važiuoti stengėmės finišo link judėti labai atsargiai, tačiau likus 30 kilometrų nustojo veikti mūsų pakeistas galinis pusašis, todėl kopose likome su dviem varomaisiais ratais“, – aiškino B. Vanagas.

Toks gedimas iš komandos „atėmė“ galimybę išlikti 10-oje absoliučios įskaitos pozicijoje. Septintajame greičio ruože 57-ąją vietą užėmęs ekipažas bendroje Dakaro lentelėje nukrito į 20-ąją vietą.

Minutės ant kopos viršūnės

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pripažino, jog po poilsio dienos nusprendė važiuoti gana atsargiai, todėl nuotykių pavyko išvengti, ratai liko sveiki, o automobilis be jokių techninių problemų pasiekė finišą.

„Buvome sustoję tik vienoje vietoje. Nežinojau, kaip užkilti ant kopos, važiuoti iš dešinės ar tiesiai, todėl galiausiai pakibom ant kopos viršūnės. Sugaišom 3–4 minutes, kol išsikapstėm“, – pasakojo „Agrorodeo“ komandos pilotas.

19-oje pozicijoje startavęs ekipažas finišą pasiekė būdami 15-oje vietoje.

Ilga, tačiau lengva diena

Komandos „Kreda“ pilotas Antanas Juknevičius pripažino, jog ilgiausia Dakaro diena jam buvo lengva.

„Važiavom be nesklandumų, pakankamai greitai, jokių problemų neturėjom, buvo atkarpų, kur galima „užminti tapkę“ ir lėkti“, – aiškino lenktynininkas.

Septintojo greičio ruožo finišą A. Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekė 24-oje pozicijoje.

Automobilis kelia paranoją

Į lenktynes sugrįžę Dakaro naujokai Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas septintąjį greičio ruožą įveikė būdami 35-oje vietoje. Ekipažas „Heston MRO team Pitlane“ džiaugėsi, kad trasoje nuotykių pavyko išvengti, tačiau kelis kartus sustoti teko.

„Startavom pačiam gale, todėl buvo labai daug dulkių, bet kažkaip prasibrovėm. Keturis kartus reikėjo stoti, nes turėjome su sklende problemų, man buvo ir paranoja prasidėjusi, visi kvapai erzino, kartą net stojau, nes vienas kvapas pasirodė pernelyg įtartinas“, – juokdamasis aiškino E. Juškauskas.

Komandos pilotas sakė, kad šiokių tokių bėdų buvo ir su pavarų dėže, todėl lenktyninį bolidą mechanikai turės patikrinti dar kartą.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas
Foto: Rytis Šeškaitis

Įtampa akims

Komandos „Zigmas Dakar team“ atstovas Arūnas Gelažninkas taip pat teigė, jog greičio ruožas nebuvo itin sunkus ir daug fizinės ištvermės nereikalavo. Vis dėlto motociklininkas pripažino, jog šiek tiek sunkiau buvo susiorientuoti, mat buvo tokių vietų, kur važiuoti galima išties greitai.

„Akys vargo įdėmiai žiūrint, ar koks akmuo neartėja“, – aiškino lenktynininkas finišą pasiekęs 35-oje pozicijoje.

Dar vienu įveiktu greičio ruožu džiaugėsi ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu. Ekipažas „Petrus racing team“ septintajame greičio ruože startavo iš 46-os vietos, tačiau finišą pasiekė gerokai prasibrovę į priekį – 35-i.

Aiškėja lyderiai

Motociklų įskaita – septintajame greičio ruože greičiausias buvo argentinietis Kevinas Benavidesas, antrąją vietą užėmė 1 min. 23 sek. atsilikęs ispanas Joanas Barreda Bortas, o trečiąją vietą pelnė austras Matthiasas Walkneris. Jis nuo lyderio atsiliko 4 min. 17 sek.

Keturračių įskaita – greičiausiai trasą įveikė prancūzas Simonas Vitse, iškart už jo, 11 sek. atsilikęs, – čilietis Giovanni Enrico. Trečioje pozicijoje – 1 min. 31 sek. lėčiau nei lyderis atvažiavęs taip pat čilietis Ignacio Casale.

Arūnas Gelažninkas šeštąją Dakaro ralio dieną
Foto: iGo2Dakar nuotr.

Automobilių įskaita – greičiausias septintajame greičio ruože buvo ispanas Carlosas Sainzas, antras – 2 min. 12 sek. atsilikęs katarietis Nasseras Al-Attiyahas, trečias – prancūzas Stephane Peterhanselis, jis nuo lyderio atsiliko 2 min. 53 sek.

Bagių klasė – pirmąją vietą iškovojo amerikietis Blade Hildebrandas, antrasis greičiausiai trasą įveikė taip pat Jungtinių Amerikos Valstijų lenktynininkas Casey Currie, jis nuo tautiečio atsiliko 11 min. 15 sek. Trečias – lenkas Aronas Domžala. Jį nuo lyderio skiria 13 min. 16 sek.

Sunkvežimių įskaita – septintojo greičio ruožo rezultatų lentelėje dominuoja Rusijos lenktynininkai. Pirmas – Andrejus Karginovas, nuo jo tik 3 sek. atsiliko ir antrą vietą užėmė Dmitrijus Sotnikovas. Trečioje pozicijoje – Antonas Shibalovas, jis nuo lyderio atsiliko 2 min. 5 sek.

Kaip atrodė lenktynių eiga ir svarbiausius dienos įvykius galite peržiūrėti žemiau.

Dakaro ralis: 7-as greičio ruožas
„Virš 400 km greičio ruože viskas klojosi pagal planą - greitai, saugiai. 426'am kilometre tiesiog pajutau, kad nuskrido galinis kairys ratas. Patraukę Hilux pradėjome inspektuoti, kas nutiko. Lūžęs viršutinis lankstas, dėl jo nurauti apatinio lanksto varžtai, išlūžęs pusašis“, – dienos išgyvenimais socialiniame tinkle dalinosi B. Vanagas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2661123177286642&width=500
„Lūžo viršutinis šarnyras, visiškai be jokio smūgio, o lūžęs šarnyras nurovė ratą. Nurovė pusašį, apatinio šarnyro varžtus ir pridarė tikrai nemažai žalos. Pakankamai ilgai tvarkėmės, atsarginių detalių turėjome, tačiau pritrūkome varžtų, todėl išsukom iš kitų ratų ir ne visiškai priveržtais varžtais atsargiai atvažiavome į finišą“, – sakė „Inbank team Pitlane“ komandos pilotas. B. Vanagas pasakojo, kad kiek vėliau, likus 20 km iki finišo, lūžo tas pats galinis pusašis. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/567263943886128/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažas. Komanda preliminariai yra 57-oje vietoje.
8-ąjį kelio punktą pasiekė netikėtą gedimą patyręs B. Vanagas ir F. Palmeiro. Ekipažas čia preliminariai 57-oje vietoje ir nuo dienos lyderio atsilieka 2 val. 56 min.
Finišą pasiekė G. Petrus ir E. Juškauskas. „Heston MRO team Pitlane“ finišavo 35-oje vietoje preliminariai, „Petrus racing team“ ekipažas – 39-oje vietoje.
Panašu, kad Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažas pajudėjo. Pasiekė 7-ąjį greičio ruožo kelio punktą ir čia yra nusiritę net į 58-ąją vietą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2660972150635078&width=500
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas papasakojo, kas sutrukdė pirmoje greičio ruožo dalyje. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/3259914194022760/&show_text=0&width=560
8-ąjį kelio punktą pasiekė ir E. Juškauskas su A. Paliukėnu. Ekipažas čia 35-oje vietoje.
G. Petrus ir T. Jančys pasiekė 8-ąjį, paskutinį, greičio ruožo kelio punktą. Ekipažas čia preliminariai 38-oje vietoje.
Paulius Garkauskas, DELFI reporteris Dakare, pasakojo, kad finišą pasiekęs Antanas Juknevičius užsiminė smėlynuose matęs ir B. Vanago ekipažą. „Strategavome, kaip galėtume jam padėti, nes šarnyrą mes vežamės. Bet mūsų detale jie nesinaudojo, galbūt turėjo kažkokių papildomų problemų“, – kalbėjo lenktynininkas. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2635565199853508&width=500
Septintąjį kelio punktą pasiekė G. Petrus ir T. Jančys. Ekipažas čia preliminariai yra 39-oje vietoje. Čia pat užfiksuoti ir E. Juškauskas ir A. Paliukėnas. Jiedu preliminariai 35-oje vietoje.
Finišą pasiekė Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. „Kredos“ ekipažas preliminariai yra 24 vietoje.
Dakaro ralio organizatoriai pranešė, kad Benediktą Vanagą sustabdė sankabos gedimas. Ekipažas užstrigo 417 km – likus vos daugiau nei 100 km iki finišo. Deja, tai reiškia, kad ekipažui teks paaukoti 10-ąją vietą absoliučioje įskaitoje.
E. Juškauskas ir A. Paliukėnas pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą, čia jie – 35-i.
Netoli iki finišo liko ir Antanui Juknevičiui. Jo komanda užfiksuota 8-ame, paskutiniame, greičio ruožo kelio punkte ir preliminariai yra 24-oje vietoje.
Vaidotas Žala pasiekė finišą, preliminariai ekipažas 15-oje vietoje. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1244273139094953&width=500
E. Juškauskas ir G. Petrus užfiksuoti 5-ame greičio ruožo kelio punkte. „Heston MRO team Pitlane“ čia 33-i, „Petrus Racing team“ – 45-oje vietoje.
7-ąjį kelio punktą pasiekė A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, ekipažas ten yra 24-oje vietoje.
V. Žala ir S. Jurgelėnas pasiekė paskutinį iš 8-ių greičio ruožo kelio punktų. Čia jie – 16-oje vietoje.
Automobilių įskaitoje nugalėjo matadoras Carlosas Sainzas. Antras liko katarietis Nasseras Al-attiyah, trečias liko prancūzas Stephane'as Peterhanselis.
Motociklų įskaitos lyderiais 7-ajame greičio ruože tapo Joanas Barreda Bortas, atvažiavęs pirmas. 2 min. 54 sek. nuo jo atsiliko Matthiasas Walkneris, o trečias – Luciano Benavidesas.
Benediktas Vanagas pranešė, kad smėlynuose lūžo vienas iš automobilio šarnyrų. Remonto komandos bolidui prireikė tarp 6-ojo ir 7-ojo kelio punktų šios dienos greičio ruože. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2660733763992250&width=500
6-ąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir A. Juknevičius su D. Vaičiuliu – ekipažas 25-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą. Preliminariai Lietuvos motociklininkas čia yra 35-ias.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė 7-ąjį iš aštuonių šios dienos greičio ruožo kelio punktų. Ekipažas čia užfiksuotas 16-oje vietoje.
A. Gelažninkas pasiekė paskutinį, 8-ąjį šios dienos greičio ruožo kelio punktą. Preliminariai motociklininkas čia yra 34-as.
Atotrūkis tarp B. Vanago ir V. Žalos mažėja. B. Vanago ekipažas 6-ajame kelio punkte yra 16-oje vietoje, o V. Žalos – 17-oje, tarp jų – 51 sekundės skirtumas.
Penktajame greičio ruožo kelio punkte – A. Juknevičiaus ekipažas. Preliminairiai – 25-oj vietoje.
Penktąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė B. Vanagas ir V. Žala. B. Vanagas čia 16-as, V. Žala – 18-as. E. Juškauskas ir A. Paliukėnas užfiksuoti 36-i ketvirtajame greičio ruožo kelio punkte.
40-metis P. Goncalves dalyvavo savo 13-ajame Dakaro ralyje. 2006 m. debiutavęs portugalas net 4 kartus finišą pasiekė būdamas tarp TOP10 klasės dalyvių. https://twitter.com/dakar/status/1216293262165712896?ref_src=twsrc%5Etfw
Dakare sukrėtimas. Mirė portugalas Paulo Goncalves, važiavęs motociklų klasėje. Pranešama, kad motociklininkas nukrito nuvažiavęs 276 km šios dienos greičio ruože. Organizatoriai perspėjimą apie nelaimę gavo 10 val. 8 min. vietos laiku, 10 val. 16 min. (vietos laiku) gelbėtojai jau buvo prie motociklininko. Deja, nors motociklininkas buvo gaivintas vietoje, vėliau nugabentas sraigtasparniu į ligoninę, jis nebeatsigavo, buvo pranešta apie jo mirtį.
G. Petrus ir T. Jančys pasiekė greičio ruožo pusiaukelę – 4-ąjį kelio punktą. Čia jie yra 43-ioje vietoje.
Motociklininkams šis greičio ruožas ne iš lengvųjų. A. Gelažninko bičiulis Mohammedas Balooshis pasitraukė iš varžybų dėl motociklo gedimo. Jis buvo įveikęs beveik pusę šio greičio ruožo.
„Petrus Racing team“ ekipažas pasiekė 3-ąjį kelio punktą ir čia yra 44-oje vietoje. Čia pat yra ir „Heston MRO team Pitlane“, kurie preliminariai 39-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis – 31-as.
E. Juškauskas ir A. Paliukėnas pasiekė 2-ąjį kelio punktą. Čia yra 40-i.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis užfiksuoti 4-ajame kelio punkte. Ekipažas čia 26-oje vietoje.
Antanas Juknevičius pasidžiaugė, kad ekipažas kol kas sėkmingai lekia į priekį. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/1323986924476743/&show_text=0&width=560
Akivaizdu, kad V. Žala ir S. Jurgelėnas turėjo rūpesčių. ketvirtajame greičio ruožo kelio punkte ekipažas – 18-oje vietoje preliminariai.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą iš esamų 8-ių. Čia sportininkas yra 31-oje vietoje.
G. Petrus ir T. Jančys būdami 43-i pasiekė antrąjį greičio ruožo kelio punktą. Taip pat į trasą išvažiavo ir E. Juškauskas bei A. Paliukėnas. Pirmame greičio ruožo kelio punkte jie – 41-i, nors startavo iš 67 pozicijos.
B. Vanagas ir F. Palmeiro pasiekė 4-ąjį greičio ruožo punktą. Ten ekipažas yra preliminariai 15-oje vietoje.
Tarp Dakaro lyderių – rokiruotė. Čia į priekį šovė Saudo Arabijos lenktynininkas Yasiras Saeidanas, daugiau nei 50 sekundžių lenkiantis Nasserą Al-attiyah.
Kaip atrodė ilgiausio Dakaro ralio greičio ruožo startas. https://www.facebook.com/DELFIAutoMoto/videos/2647236231979356/&show_text=0&width=560
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė 3-ąjį kelio punktą. Čia ekipažas preliminariai yra 27-oje vietoje.
V. Žala ir B. Vanagas akceleratoriaus neatleidžia. Trečiame kelio punkte lenktynininkai atitinkamai yra 11-oje ir 16-oje vietoje. A. Juknevičius pasiekė antrąjį kelio punktą ir ten yra 24-oje vietoje.
Gintas Petrus ir Tomas Jančys pasiekė pirmąjį kelio punktą. Ekipažas čia yra 31-oje vietoje preliminariai, nors startavo iš 46-osios.
V. Žala pasiekė 2-ąjį kelio punktą, čia lenktynininkų ekipažas yra 12-oje vietoje.
Antrajame kelio punkte užfiksuotas ir B. Vanagas, čia jiedu su portugalu Filipe Palmeiro yra 16-oje vietoje.
Nors E. Juškausko ir A. Paliukėno ekipažo GPS sistemoje nematyti, teigiama, kad ekipažas startavo ir sėkmingai važiuoja. Kalbama, kad jų startas numatytas rikiuotės gale, tad teks nemažai lenkti.
„Per poilsio dieną vyksta tiek visokių reikalų, kad vėl pavargsti. Tai šiandien nuotaika tokia, kad kuo greičiau pradėsim, tuo greičiau pabaigsim“, – kalbėjo B. Vanagas sekmadienį iš ryto. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/597170910844711/&show_text=0&width=560
Automobilių įskaitos rikiuotėje – arši kova tarp lyderių. Pirmasis čia kol kas Nasseras Al-attiyah, antras – Stephane'as Peterhanselis, į trečią vietą išsiveržė Fernando Alonso, sau už nugaros palikęs Carlosą Sainzą.
Gerą tempą demonstruoja ir A. Juknevičius. Pasiekęs pirmąjį kelio punktą jame jis – 24-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas važiuoja itin stabiliai. Motociklininkas jau pasiekė 4-ąjį greičio ruožo kelio punktą iš aštuonių ir preliminariai yra 39-oje vietoje.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis startavo iš 28-osios pozicijos.
Panašu, kad šiandien B. Vanagas ir V. Žala stengsis išlaikyti stabilų tempą ir būti greiti. Po starto pasiekę pirmąjį kelio punktą jie čia užfiksuoti atitinkamai 16-oje ir 11-oje vietoje.
Taip atrodė startas prieš ilgiausią dieną Dakare. Rytas buvo ankstyvas, mat netgi palaikymo komandoms teks nuvažiuoti 750 km iki kito bivako. https://www.facebook.com/DELFIAutoMoto/videos/475333453157594/&show_text=0&width=560
Arūnas Gelažninkas pasiekė 1-ąjį kelio punktą. Akivaizdu, kad sportininkas pasiilsėjo, mat čia užfiksuotas 31-oje vietoje.
Pirmasis iš lietuvių startavo Arūnas Gelažninkas. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/1176003652602636/&show_text=0&width=560
Dakaro naujokai Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas gavo leidimą startuoti „Dakar Experience“ įskaitoje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/2512357942426088/&show_text=0&width=560