Tačiau nepasisekė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui. Įstrigę kopose dėl nebeveikiančios turbinos jie buvo priversti baigti savo pasirodymą.

Pirmą įskaitinį punktą iš 43-ios pozicijos startavęs A. Juknevičiaus ekipažas pasiekė 11-as, antrą - 12-as, trečią - 14-as, penktą - 17-as, o finišavo taip pat 17-oje pozicijoje. Tai geriausias lietuvių rezultatas šių metų Dakare.

Ekipažas trasą įveikė per 4 val. 58 min. 23 sek. ir nuo lyderio atsiliko 59 min. 51 sek.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas, startavęs iš 27 pozicijos, pirmame punkte pasirodė 27-as, antrame punkte jie buvo 26-i, trečiame - 23-i, penktame - 22-i. Finišą ekipažas pasiekė 21-oje vietoje.

Jie trasą įveikė per 5 val. 41 min. 8 sek. ir nuo lyderio atsiliko 1 val. 42 min. 36 sek.

Iš 60-os vietos startavęs V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas pirmąjį punktą pasiekė 76-as, antrame punkte buvo 72-as, trečiame - 77-as, ketvirtame - 78-as, penktame - 68-as.

Tačiau po šio punkto, kai iki finišo liko vos 12 kilometrų, lietuviai pranešė, kad dėl turbinos ir sankabos problemų jie užtruks.

Galiausiai jau paryčiais vietos laiku V. Žala paskelbė, kad dėl „mirusios“ turbinos jų pasirodymas Dakare baigtas.

10 etapo startas buvo šiek tiek atidėtas. Prieš paleisdami sportininkus lenktynių organizatoriai nusprendė palaukti, kol trasa apdžius, ir tada įdėmiau ją patikrinti. Po šių veiksmų lenktynininkams leista startuoti. Taip pat organizatoriai etapą šiek tiek sutrumpino.

Trečiadienį sportininkai keliavo 763 kilometrus iš Beleno į La Riochą.

Organizatoriai žadėjo dar daugiau smėlynų ir patį ilgiausią bekelės atstumą su didžiausiomis kopomis iki šiol. Čia sportininkai beveik visą trasą važiavo bekelėje, o dykumų vairavimo ekspertai turėjo išlošti daugiausiai.

Automobilių įskaita

Pirmasis sutrumpinto etapo finišą čia pasiekė prancūzas Stephane‘as Peterhanselis, kuris distanciją įveikė per 3 val. 58 min. 32 sek. Antras liko jo tautietis Cyrilis Despres, kuris atsiliko 5 min. 40 sek. Trečioje vietoje finišavo rusas Vladimiras Vasiljevas. Jis atsiliko 12 min. 56 sek.

Carlosas Sainzas dėl automobilio gedimo įstrigo ir prarado daugybę laiko, o finišą pasiekė vos 61-as. Greičiausiai tiek Nassero Al-Attiyah iš Kataro, tiek ispano C. Sainzo kova dėl pergalės Dakare - baigta, mat jie labai atsilieka nuo lyderio S. Peterhanselio.

Etapo rezultatai:

1.Stephane'as PeterhanselisPrancūzija„Peugeot“3 val. 58 min. 32 sek.
2.Cyrilis DespresPrancūzija„Peugeot“atsiliko 4 min. 12 sek.

Bendroji automobilių įskaita:

1.Stephane'as PeterhanselisPrancūzija„Peugeot“32 val. 44 min. 59 sek.
2.Nasseras Al-AttiyahKataras„Mini“atsilieka 1 val.

Motociklų įskaita

Pirmieji sutrumpintame etape finišavo motociklai. Šioje įskaitoje greičiausias buvo slovakas Stefanas Svitko, jis distanciją įveikė per 3 val. 47 min. 23 sek. Antras finišavo argentinietis Kevinas Benavidesas, atsilikęs 2 min. 54 sek. Trečią vietą užėmė varžybų lyderis australas Toby Price‘as, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 5 min. 47 sek.

Motociklų bendra įskaita

1.Toby Price'asAustralijaKTM34 val. 49 min. 4 sek.
2.Stefanas SvitkoSlovakijaKTMatsilieka 23 val. 12 sek.

Keturračių įskaita

Greičiausias šioje įskaitoje buvo Brianas Baragwanathas iš Pietų Afrikos, jis trasą įveikė per 4 val. 53 min. 30 sek. Antroje vietoje liko įskaitos lyderis argentinietis Marcosas Patronelli, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 29 sek. Trečias finišavo Alejandro Patronelli, atsilikęs 1 min. 17 sek.

Keturračių bendra įskaita

1.Marcosas PatronelliArgentina„Yamaha“43 val. 14 min. 19 sek.
2.Alejandro PatronelliArgentina„Yamaha“atsilieka 1 min. 34 sek.
3.Jeremiasas Gonzalezas FerioliArgentina„Yamaha“1:34:43
4.Sergejus KariakinasRusija„Yamaha“1:34:55
5.Brianas BaragwanathasPietų Afrika„Yamaha“1:41:35

Sunkvežimių įskaita

Pirmasis čia finišavo Pascalis de Baaras iš Olandijos. Jis trasą įveikė per 4 val. 51 min. 41 sek. Antras liko jo tautietis Gerardas de Rooy'us, kuris atsiliko 2 min. 36 sek. Trečią vietą užėmė rusas Airatas Mardejevas, nuo lyderio atsilikęs 26 min. 06 sek.