Etapo pradžia buvo gera dviems Lietuvos ekipažams – pirmą įskaitinį punktą iš 35-os pozicijos startavęs Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis pasiekė 21-oje vietoje. Iš 37-os vietos startavęs Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas pirmame punkte buvo 27-as.

Vis dėlto B. Vanago ekipažas turėjo pasirodyti trečiame punkte, tačiau dingo iš radarų. Vėliau paaiškėjo, kad ekipažą ištiko gedimas. Komandą pasiekė informaciją, kad yra techninių problemų - lūžo priekinis pusašis. B. Vanagas drauge su šturmanu S. Rozwodowskiu stovėjo greičio ruože ir bandė prikelti kovai savo „Toyota Hilux“ bolidą.

Ir jiems pavyko, ekipažas judėjo toliau: trečią punktą pasiekė 28-oje pozicijoje. Ketvirtame punkte lietuviai buvo 25-i (patikslinus rezultatus jie kvalifikuoti 26-i).

A. Juknevičiaus ekipažas įpusėjus distanciją irgi patyrė gedimą, tačiau su juo taip pat susitvarkė, trečiame punkte jis buvo 49-as, o finišavo 43-ias.

„Įveikę 2-ą įskaitinį punktą turėjome sustoti. Iki ausų tepaluoti taisome vairo stiprintuvo pompos gedimą, nes be jo kopose važiuoti paprasčiausiai neįmanoma. Susitvarkysime ir lėksime toliau“, - buvo rašoma A. Juknevičiaus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Problemų su automobiliu turėjo ir iš 69-osios pozicijos startavęs Vaidoto Žalos bei Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Pirmąjį įskaitinį punktą jie pasiekė 72-i, antrame punkte pasirodė 62-i. Lenktynininkai pagerino savo pozicijas ir finišą pasiekė 59-i (patikslinus rezultatus kvalifikuoti 60-i).

„Teko sustoti dėl sankabos bėdų. Bet susitvarkėm, šokam į bitutę ir judam toliau“, - buvo rašoma lenktynininkų „Facebook“ paskyroje.

Paskelbta, kad dėl didelio karščio, esančio trasoje, daug lenktynininkų susidūrė su sunkumais, dėl to organizatoriai nusprendė trumpinti etapą. Lenktynininkai įveikė kiek daugiau nei pusę trasos ir sustojo ketvirtame punkte.

"Lenktynių vadovybė priėmė logišką sprendimą. Kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas visiems, lenktynės baigsis ties CP2“, – skelbiama oficialiame ralio tinklapyje.

Devintame Dakaro ralio etape dalyvių turėjo laukti 285 km greičio ruožas. Tiksliau – tai buvo pirmoji maratoninio etapo motociklams ir keturračiams dalis.

Iš viso antradienį nuvažiavę 396 km Beleno apylinkėse motociklų ir keturračių sportininkai negalės tikėtis mechanikų pagalbos.

Automobilių įskaita

Pirmasis ketvirtą punktą pasiekė ispanas Carlosas Sainzas, kuris trasą įveikė per 2 val. 35 min. 31 sek. Antras etapą baigė olandas Erikas van Loonas, atsilikęs 10 sekundžių. Trečioje vietoje liko Mikko Hirvonenas iš Suomijos, kuris atsiliko 17 sekundžių.

Buvusiam bendrosios įskaitose lyderiui Sebastienui Loebui etapas ir vėl buvo nesėkmingas. Jis turėjo keletą nesėkmių ir šiandien, smėlyje strigęs lenktynininkas finišavo 23-as ir nuo lyderio atsiliko 1 val. ir 13 minučių.

Etapo rezultatai:

1.Carlosas SainzasIspanija„Peugeot“2 val. 35 min. 31 sek.
2.Erikas van LoonasOlandija„Mini“atsiliko 10 sek.

Bendroji automobilių įskaita:

1.Carlosas SainzasIspanija„Peugeot“28 val. 39 min. 24 sek.
2.Stephane'as PeterhanselisPrancūzija„Peugeot“atsilieka 7 min. 3 sek.

Motociklų įskaita

Motociklų įskaitoje nugalėtoju laikomas varžybų lyderis australas Toby Price‘as su KTM, kuris pirmas pasiekė antrą trasos dalį ir distanciją įveikė per 3 val. 26 min. 58 sek. Antras finišavo „Honda“ motociklą vairuojantis amerikietis Ricky Brabecas, atsilikęs 12 min. 29 sek. Trečioje vietoje liko dar vienas KTM pilotas prancūzas Antoine'as Meo, atsilikęs 13 min. 24 sek.

Motociklų bendra įskaita

1.Toby Price'asAustralijaKTM30 val. 55 min. 54 sek.
2.Stefanas SvitkoSlovakijaKTMatsilieka 28 min. 59 sek.

Keturračių įskaita

Šioje įskaitoje greičiausiai ketvirtą punktą pasiekė argentinietis Pablo Copetti, jis tai padarė per 3 val. 38 min. 40 sek. Antras buvo Alejandro Patronelli, kuris atsiliko 35 sekundėm, trečias finišavo kitas argentinietis Marcosas Patronelli, atsilikęs 1 min. 28 sek.

Bendroji keturračių įskaita:

1.Marcosas PatronelliArgentina„Yamaha“38 val. 29 min. 22 sek.
2.Alejandro PatronelliArgentina„Yamaha“atsilieka 44 sek.
3.Alexisas HernandezasPeru„Yamaha“44:12
4.Jeremiasas Gonzalezas FerioliArgentina„Yamaha“53:18
5.Sergejus KariakinasRusija„Yamaha“1:18:36

Sunkvežimių įskaita

Čia greičiausias buvo olandas Gerardas de Rooy‘us, trasą įveikęs per 2 val. 41 min. 20 sek. Antras finišavo jo tautietis Tonis van Genugtenas, atsilikęs 3 min. 59 sek. Trečioje vietoje liko rusas Andrejus Karginovas, atsilikęs 16 min. 4 sek.