Antroje etapo dalyje - smėlio kopose Benediktas Vanagas šeštą punktą pasiekė 26-as ir grįžo į 30-uką, visus kitus įskaitinius punktus lietuvis pasiekė 25-as, bet prieš pat finišą netikėtai pradingo.Ir finišavo 34-oje pozicijoje bei nuo lyderio atsiliko 1 val. 9 min. 46 sek. Vėliau lenktynininkas teigė, kad buvo atsitrenkęs į akmenį.

Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas stipriai pagerino startinį rezultatą, iš 58-os pozicijos startavę lenktynininkai penktame punkte užėmė 44-ą vietą, o šeštame ir devintame - 36-ą. Galutiniame rezultate jie liko 36-i, nuo lyderio atsilikę 1 val. 29 min. 17 sek.

Trečiam lietuvių ekipažui sekėsi ne taip gerai. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno duetas tarpinį finišą pasiekė 68-oje pozicijoje, nors startavo iš 62-osios vietos. Pirmame punkte lenktynininkai pasirodė 51-oje vietoje, vis dėlto lenktynininkams vėl atsinaujino problemos dėl automobilio turbinos.

„32-ame kilometre turbina ir vėl parodė savo charakterį. Ne gana to buvo daug dulkių, tad negalėjome saugiai lenkti. Tiek žinių, o dabar važiuojame į antrą dalį“, - įveikus pusę distancijos buvo komentuojama V. Žalos ir S. Jurgelėno socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Tačiau tai dar ne visos negandos, ištikusios lenktynininkus. Antrojoje etapo dalyje sportininkai buvo pakilę iki 55-os pozicijos, tačiau vėliau socialiniame tinkle paskelbė, kad patyrė gedimą: „Aštunto punkto dar teks palaukti. Panašu, kad lūžo vairo traukė. Taisome!“

Atnaujinta 8.58 val. DELFI pasiekė informacija, kad V. Žalos ekipažas pagaliau susitvarkė vairo traukę ir pasiekė finišą. Oficialijoje svetainėje lietuviai kol kas neklasifikuoti, tačiau devintajame etape jiems jau numatytas 69-as starto numeris.

„Tarpinis finišas! Pavadinčiau tai auksiniu narveliu. Startą gavome tarp 1 ir 2 vietos sunkvežimių. Prieš juos dar 2 Kamazai. Sunkvežimiai tokie dulkių siurbliai... Visus 160 km dulkėse. Šį tiesiog reikėjo pravažiuoti. Kai nieko nematai, tai nieko ir padaryti negali. Akyse, burnoje vien smėlis. Tikėkimės antroje dalyje bus geriau“, - po pusės etapo socialiniame tinkle „Facebook“ rašė B. Vanagas.

Automobilių įskaita

Automobilių įskaitoje greičiausias buvo Nasseras Al-Attiyah iš Kataro, kuris trasą įveikė per 4 val. 12 min. 23 ek. Antras finišavo ispanas Carlosas Sainzas, nuo lyderio atsilikęs 12 sek. Trečioje vietoje liko prancūzas Stephane'as Peterhanselis, kuris atsiliko 31 sek.

Iki šiol bendros automobilių įskaitos lyderis Sebastienas Loebas kopose patyrė tikrą fiasko. Jis įklimpo ir prieš finišą apsivertė. Jis finišavo tik 33-ioje pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 1 val. 8 min. 9 sek.

#Dakar2016 - Loeb working on his car

Loeb made a bad move but managed to get back on track / Hizo una mala maniobra pero se las arregló para volver a la pista #Dakar2016Posted by Dakar Rally on 2016 m. sausio 11 d.

1.Nasseras Al-AttiyahKataras„Mini“4 val. 12 min. 23 sek.
2.Carlosas SainzasIspanija„Peugeot“atsiliko 12 sek.

Bendroji automobilių įskaita:

1.Stephane'as PeterhanselisPrancūzija„Peugeot“26 val. 01 min. 44 sek.
2.Carlosas SainzasIspanija„Peugeot“atsilieka 2 min. 9 sek.
3.Nasseras Al-AttiyahKataras„Mini“14:43
4.Mikko HirvonenasSuomija„Mini“36:42
5.Leeroy'us PoulterisPietų Afrika„Toyota“49:32
6.Yazeed Al RajhiSaudo Arabija„Toyota“54:19
7.Ginielis De Villiers'asOrlando TerranovaPietų AfrikaArgentina„Toyota“„Mini“54:49
8.Sebastienas LoebasPrancūzija„Peugeot“1:05:16
9.Vladimiras VasiljevasRusija„Toyota“1:08:48
10.Nani RomaIspanija„Mini“1:28:21
27.Benediktas VanagasLietuva„Toyota“04:53:18
35.Antanas JuknevičiusLietuva„Toyota“07:45:12
69.Vaidotas ŽalaLietuva„Seat“-

Aštunto greičio ruožo viduryje – neįskaitinis pervažiavimas. Pirmoje etapo dalyje lenktynininkai įveikė tradicinius siaurus kelius, o štai antroji etapo dalis buvo įdomesnė – ten dominavo bekelė, smėlis bei išdžiuvusios upių vagos.

Organizatoriai iš anksto buvo įspėję, kad šiame ruože kopose įstrigti gali ne vienas ekipažas.

Motociklų įskaita

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo australas Toby Price'as, kuris trasą įveikė per 4 val. 33 min. 14 sek. Antroje vietoje liko Paolo Goncalvesas iš Portugalijos, jis nuo lyderio atsiliko 5 min. ir 17 sek. Trečias finišavo Pablo Quintanilla iš Čilės, kuris atsiliko 6 min. ir 32 sek.

Motociklų įskaitoje buvo užfiksuotas incidentas. P. Goncalvesas griuvo nuo motociklo, vis dėlto atsistojęs motociklininkas nuvažiavo toliau ir finišavo.

#Dakar2016 - Undestructible Gonçalves

The podium is only for those who only focus on getting there. / El podio es solamente para los que se concentran en llegar. #Dakar2016Posted by Dakar Rally on 2016 m. sausio 11 d.

Motociklų bendra įskaita

1.Toby Price'asAustralijaKTM27 val. 28 min. 56 sek.
2.Paolo GoncalvesasPortugalija„Honda“atsilieka 2 min. 5 sek.

Keturračių įskaita

Keturračių įskaitoje greičiausiai finišą pasiekė argentinietis Marcosas Patronelli, trasą įveikęs per 5 val. 41 min. 18 sek. Antras liko 5 min. 42 sek. atsilikęs Alejandro Patronelli. Trečią vietą užėmė Brianas Baragwanathas iš Pietų Afrikos, nuo lyderio atsilikęs 6 min. 5 sek.

Bendroji keturračių įskaita:

1.Marcosas PatronelliArgentina„Yamaha“32 val. 47 min. 25 sek.
2.Alejandro PatronelliArgentina„Yamaha“atsilieka 2 min. 6 sek.
3.Alexisas HernandezasPeru„Yamaha“32:50
4.Sergejus KariakinasRusija„Yamaha“43:56
5.Jeremiasas Gonzalezas FerioliArgentina„Yamaha“46:17

Sunkvežimių įskaita

Sunkvežimių įskaitoje nugalėjo olandas Gerardas de Rooy, trasą įveikęs per 4 val. 41min. 59 sek. Antras liko rusas Eduardas Nikolajevas, kuris atsiliko 2 min. 35 sek. Trečią vietą užėmė kitas rusas Andrejus Karginovas, kuris nuo lyderio atsiliko 5 min. 23 sek.