Skelbiama, kad dėl avarijos prologas kol kas sustabdytas ir nauji automobiliai į trasą neleidžiami. Teigiama, kad automobilis įsirėžė į žiūrovų minią, portalas motorsport.com skelbia, kad mažiausiai keturi žmonės yra sužeisti ir išvežti į ligoninę. Iš viso yra finišavę 59 automobiliai.

Skelbiama, kad savo automobilio nesuvaldė moteris lenktynininkė iš Kinijos Guo Meiling.

"Preliminariais duomenimis prologo metu avariją patyrė „MINI" automobilis, kuris rėžėsi į žmones, stebėjusius lenktynes, pranešama, kad yra sužeistų. Lenktynės šiuo metu sustabdytos", - rašoma Antano Juknevičiaus socialinio tinklo "Facebook" paskyroje.

Organizatoriai patvirtino, kad per incidentą nukentėjo 4 žmonės. Jie teigė, kad iš karto buvo pasitelktos didžiulės pajėgos:keturi medikų sraigtasparniai, 3 medikų automobiliai, priklausantys organizatoriams bei aštuoni vietiniai greitosios pagalbos automobiliai. Visi sužeistieji nugabenti į ligoninę, o organizatoriai nedelsdami priėmė sprendimą nutraukti lenktynes.

Du ekipažai iš Lietuvos finišuoti suspėjo, trečias finišo nepasiekė. 33-ioje vietoje startavęs lietuvis Benediktas Vanagas finišavo 36-oje vietoje. „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ ekipažas 11 km trasą įveikė per 7 min. 5 sek.

„Prologas įvykdytas. Rytoj prasidės tikrasis Dakaras. Turėjom neblogą šansą pagerinti starto poziciją, bet, kaip ir galvojome, susidūrėm su dulkių problema. Jau po trijų kilometrų pasivijome prieš mus startavusį žymiai lėtesnį ekipažą. Greičio ruože pavyko jį aplenkti, bet dulkėse praradome daug brangaus laiko“, – sakė B. Vanagas.

Pasak B. Vanago, šiandien dalyvių susirinkime buvo informuota, kad bus negyli (apie 30 cm gylio) brasta. „Nusprendėme ją šturmuoti nemažinant greičio. Brastoje paaiškėjo, kad organizatoriai klydo. Žiūrovų džiaugsmui priekinis sparnas nuo vandens atiteko jiems“. – sakė jis.

Antanas Juknevičius ir Mindaugas Slapšys yra 57-oje pozicijoje. „Edas Racing Team“ ekipažas trasą įveikė per 12 min. 28 sek. Vėliau paaiškėjo, kad lietuviai turėjo lėtinti tempą dėl trasoje įvykusios avarijos.

„Organizatoriai greičiausiai turėjo bėdų su informacijos perdavimu, nes mums startuojant avarija jau buvo įvykusi, todėl visus 11 kilometrų važiavome ne savo tempu. Įvykio vietoje dėl kliūčių ir saugumo netgi buvome sustoję, taigi dėl visų trukdžių mūsų laikas – nekoks", - sakė A. Juknevičius.

„Agrorodeo“ komandos ekipažas Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas nefinišavo.

Automobiliai

Automobilių klasėje pirmąją vietą užėmė Bernhardas Ten Brinke, kuris trasą įveikė per 6 min. 8 sek.

Ispanas Carlosas Sainzas liko antras iš Ispanijos, jo laikas – 6 min. 11 sek. Nuo jo sekundę atsiliko kitas ispanas Xavieras Ponsas.

Motociklai

Motociklų klasėje – dvivaldystė. Ispanas Joanas Barreda Bortas ir portugalas Rubenas Faria, 11 km trasą įveikė per 6 min. 27 sek.

Trečią vietą užėmė trimis sekundėmis atsilikęs portugalas Helderis Rodriguesas.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje nugalėjo Ignacio Casale iš Čilės. Jis trasą įveikė per 7 min. 14 sek.

Penkiomis sekundėmis lėtesnis buvo ir antras liko argentinietis Marcosas Patronello, kitas argentinietis Pablo Copetti užėmė trečią poziciją, jo laikas – 7 min. 21 sek.

1.251CASALE (CHL)YAMAHA00:07:14-
2.252PATRONELLI (ARG)YAMAHA00:07:1900:00:05
3.272COPETTI (ARG)YAMAHA00:07:2100:00:07
4.253PATRONELLI (ARG)YAMAHA00:07:2200:00:08
5.267BONETTO (ARG)HONDA00:07:2400:00:10
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)