Mūsiškiai pirmadienį startavo iš 28-os vietos. Jie pirmame kontrolės punkte buvo 27-i, antrame - 37-i, trečiame - 36-i, ketvirtame smuktelėjo į 79-ą poziciją, penktame buvo 81-i, šeštame - 80-i, septintame - 79-i, aštuntame ir devintame - 73-i. Mūsiškiai etapą baigė 68-oje vietoje. Lietuviai nuo etapo nugalėtojo atsiliko 2 val. 14:36 min.

Devintą automobilių lenktynių etapą laimėjo ispanas Nani Roma su „Mini“, 04:11 min. aplenkęs prancūzą Stephane'ą Peterhanselį, vairuojantį „Mini“. Trečias finišavo argentinietis Orlando Terranova (+06:54) su BMW. Ne ką prasčiau sekėsi ir Robby Gordonui. Amerikietis finišavo ketvirtas. Nuo dienos nugalėtojo sportininkas atsiliko daugiau nei 8 minutėmis.

Itin nesėkmingai devintas greičio ruožas susiklostė iki šiol atkakliai dėl lyderio pozicijos bendroje įskaitoje kovojusiam Nasserui Al-Attiyah. Sportininkas buvo ne kartą priverstas sustoti ir prarado daug laiko bei ne vieną poziciją.

S. Peterhanselis tapo lyderiu bendroje įskaitoje. Pasinaudojęs N. Al-Attiyah nesėkme, į antrą bendros įskaitos vietą pakilo Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos. Tačiau „Toyota“ automobiliu lenktyniaujantis sportininkas nuo pirmaujančio S. Peterhanselio jau atsilieka beveik 50 minučių.

Į 77-ą poziciją bendroje įskaitoje iš 93-ios pakilę B. Vanagas su S. Jurgelėnu lyderiui pralaimi 26 val. 07:27 min.

Automobiliai:

1.Stephane'as PeterhanselisPrancūzijaMINI24 val. 11:43 min.-
2.Ginielis De VilliersasPietų AfrikaTOYOTAatsilieka +49:31 min.
3.Leonidas NovickisRusijaMINI56:03
4.Nani RomaIspanijaMINI+01 val. 34:16 min.
5.Orlando TerranovaArgentinaBMW02:01:08
77.Benediktas VanagasLietuvaOscar26:07:27

Motociklininkų įskaitoje devintame etape greičiausias buvo prancūzas Cyrilas Despres su KTM, distanciją įveikęs per 5 val. 41:36 min. Ispanas Joanas Barreda Bortas, vairuojantis „Husqvarna“ motociklą, finišavo antras. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 4:03 min.

Trečias etapo buvo italas Alessandro Botturi su „Husqvarna“ (+05:14 min.).

Bendroje motociklų lenktynių įskaitoje pirmauja portugalas Rubenas Faria su KTM (25 val. 57:12 min.). C. Despres lyderiui pralaimi 5:23 min. Trečioje pozicijoje čilietis Francisco Lopezas su KTM (+9:03 min.).

Iki poilsio dienos pirmavęs Davidas Casteu devintame greičio ruože susidūrė su įvairiausiomis problemomis. Visų pirma sportininkas trenkėsi į kelyje pasipainiojusią karvę. Prancūzas avarijos metu susižalojo petį. Tačiau tai nesutrukdė sportininkui tęsti kovos.

Vėliau D. Casteu kilo problemų su technika, tad sportininkas prarado itin daug svarbaus laiko ir lyderio poziciją bendroje įskaitoje.
Nesisekė ir kitam, šių metų Dakaro ralyje pirmavusiam prancūzui Olivier Painui. Sportininkas devintame greičio ruože krito nuo motociklo ir taip pat prarado nemažai laiko. Prancūzas finišavo 31-as ir bendroje įskaitoje dabar užima šeštą vietą.

Lietuvos atstovas Gintautas Igaris, kuris po avarijos ir traumos (smegenų sukrėtimas ir dešinės plaštakos delnakaulio lūžis) iš lenktynių buvo priverstas pasitraukti šeštame etape, sekmadienį grįžo į Lietuvą ir jį pasitikusiems gerbėjams apie kitų metų planus nieko nežadėjo. 2012-ais metais G. Igaris Dakaro ralio maratone užėmė 81 vietą tarp 97 finišą pasiekusių dalyvių.

Motociklai:

1.Rubenas FariaPortugalijaKTM25 val. 57:12 min.
2.Cyrilas DespresPrancūzijaKTMatsilieka + 05:23 min.
3.Francisco LopezasČilėKTM+09:03 min.
4.Ivanas JakesSlovakijaKTM+16:56 min.
5.Alessandro BotturiItalijaHusqvarna+22:58 min.

Sunkvežimių lenktynėse devintą etapą laimėjo čekas Alesas Lopraisas (3 val. 18:32 min.), 7 sek. aplenkęs olandą Peterį Versluisą. Trečias finišavo rusas Andrejus Karginovas, kuris nuo etapo nugalėtojo atsiliko 1:36 min.

Bendroje įskaitoje pirmauja ruso Eduardo Nikolajevo „KAMAZ“ ekipažas. Čekas Kolomy su „Tatra“ nuo lyderio atsilieka 17:56 min., o trečias yra Airatas Mardejevas iš Rusijos su „KAMAZ“ (+33:32).

Sunkvežimiai:

1.Eduardas NikolajevasRusijaKAMAZ23 val. 10:20 min.
2.Martinas KolomyČekijaTATRAatsilieka +17:56 min.
3.Airatas MardejevasRusijaKAMAZ+33:32
4.Gerardas De RooyOlandijaIVECO+59:56
5.Andrejus KarginovasRusijaKAMAZ+ 1 val. 00:04 sek.

Keturračiai:

1.Marcosas PatronelliArgentinaYAMAHA 29 val. 06:19 min.
2.Ignacio Nicolas CasaleČilėYAMAHA atsilieka +01 val. 32:28 min.
3.Rafalas SonikasLenkijaYAMAHA +02:08:44
4.Sebastianas PalmaČilėCAN-AM +02:54:26
5.Lukaszas LaskawiecasLenkijaYAMAHA +03:05:49

Antradienį sportininkai važiuos iš Cordobos į La Rioją. Varžybų dalyviams teks įveikti skirtingas distancijas: motociklininkams 636 km (greičio ruožas – 357 km), automobiliams ir sunkvežimiams – 632 km (353 km).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)