„Prieš savaitę Audrius Knašas parašė „gal pažaidžiam?“. Tai va, prisižaidėm. MVP – Knašas“, – socialiniame tinkle po finalo rašė Tomas Staševičius. Būtent Tomo Staševičiaus ir Audriaus Knašo duetas, paneigdamas visas prognozes, triumfavo vyrų turnyre.

Jie pirmajame rate 2-0 (21:16, 21:11) nugalėjo Latvijai atstovavusius Andrių Riabčiuką ir Sergejs Karpunins, antrajame – po labai atkaklios kovos 2-1 (21:18, 18:21, 16:14) pranoko Valentino Lekavičiaus bei Lino Petravičiaus porą, ketvirtfinalyje 2-0 (22:20, 24:22) įveikė vienais iš favoritų laikytus Marių Malinauską ir Artūrą Vasiljevą.

Pusfinalyje vėl laukė akistata su V. Lekavičiumi ir L. Petravičiumi. Šįkart persvara buvo akivaizdesnė – 2-0 (21:8, 21:14). Įsibėgėję A. Knašas ir T. Stasevičius finale 2-0 (21:18, 21:13) nugalėjo Artūrą Vincelovičių ir Robertą Juchnevičių.

„Įspūdžiai patys geriausi. Pirmą kartą su Audriumi žaidėme kartu ir tikrai nesitikėjome, kad taip toli nukeliausime. Puiki Audriaus gynyba buvo tas faktorius, kuris lėmė mūsų pergalę. Taip pat prisidėjo ir draugų palaikymas už aikštės ribų. Ačiū jiems!, – šypsojosi T. Stasevičius. – Visos kovos buvo nelengvos, ypač mačas antrajame rate, kuomet trečiajame sete stipriai atsilikome, bet sugebėjome perlaužti rungtynes savo naudai. Jeigu galimybės leis, manau ir antrajame etape mėginsime išbėgti į aikštę ir pakovoti dėl prizinių vietų“.

Trečiąją vietą vyrų varžybose užėmė Patriko Stankevičiaus ir Mato Navicko duetas. Jis mažajame finale 2-0 (21:14, 21:16) pranoko V. Lekavičių bei L. Petravičių. Pusfinalyje P. Stankevičius su M. Navicku po tikros dramos 1-2 (21:18, 15:21, 12:15) nusileido A. Vincelovičiui bei R. Juchnevičiui.

Moterų turnyre triumfavo tik prieš turnyrą susibūręs Irinos Zobninos ir Vytenės Vitkauskaitės duetas.

Kovingosios tinklininkės antrajame rate 2-0 (21:12, 21:18) nugalėjo Ievą Kazūraitytę bei Moniką Šalkutę, ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 2-1 (19:21, 21:17, 15:12) įveikė latvės Alises Leces ir lietuvės Karolės Virbickaitės porą, o pusfinalyje 2-0 (21:11, 21:11) buvo nugalėtos latvės Rūta Ozolina ir Krista Paegle.

Finale mūsiškių laukė akistata su pajėgia Latvijos pora – Agnese Caica ir Marta Ozolina. Lietuvaitės iškovojo pergalę per 28 min. – 2-0 (21:16, 21:17).

„Emocijos pačios geriausios. Ir ne vien dėl to, kad laimėjome, bet ir dėl to, kad Klaipėdoje buvo super gera atmosfera, puikus žmonių palaikymas. Manau, kad pergalę lėmė abiejų su Irina panašus nusiteikimas. Nusprendėme į aikštę žengti su šypsena ir žaisti taip, kad abiem patiktų. Kadangi kartu neturėjome nei vienos treniruotės, pradžia buvo nelengva. Sunkiausias buvo ketvirtfinalis prieš mano buvusią partnerę Karolę Virbickaitę, kuri žaidė su labai pajėgia Latvijos atstove A. Lece. Jos abi yra blokuotojos, o mes su Irina – gynėjos. Buvo įdomi kova. Finalas taip pat buvo nelengvas, bet jį mums pavyko sužaisti tvarkingai ir nedaryti savų klaidų“, – įspūdžiais dalinosi V. Vitkauskaitė.

Trečiąją vietą užėmė Ieva Vasiliauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jos pusfinalyje 0-2 (16:21, 11:21) nusileido A. Caicai bei M. Ozolinai, o susitikime dėl trečiosios vietos 2-0 (21:16, 21:11) įrodė pranašumą prieš kitas latves R. Ozoliną bei K. Paeglę.

Pirmajame „LTF Open“ etape dalyvavo 15 vyrų ir 14 moterų komandų. Pirmos aštuonios komandos išsidalino 2500 Eur piniginį prizą: 1 vieta – 450 Eur, 2 vieta – 300 Eur, 3 vieta – 200 Eur, 4 vieta – 150 Eur, 5-6 vietos – 50 Eur, 7-8 vietos – 25 Eur.

Šiais metais pirmą kartą Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate buvo vedama ir komandine įskaita. Klubai, kurie delegavo sportininkus į čempionatą, tarpusavyje varžėsi dėl reitingo taškų. Pirmajame etape, susumavus visų deleguotų komandų reitingo taškus, absoliučiu lyderiu tapo tinklinio sporto klubas „Auksma“, kurio deleguotos vyrų ir moterų komandos pelnė 239 taškus. Antroje vietoje atsidūrė Vilniaus Tinklinio mokymo centras su 73 taškais, o trečiojoje – Kauno „Startas – LSU“ , kuriems Lino Petravičiaus Valentino Lekavičiaus duetas atnešė 38 reitingo taškus.

Po antrojo etapo daugiausiai taškų surinkę ir tris pirmąsias prizines vietas užėmę klubai bus apdovanoti specialiais atminimo prizais.

Antras ir paskutinis Lietuvos čempionato etapas vyks rugpjūčio 17-19 dienomis Vilniuje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)