Puikiai mačą pradėję lietuviai labai sėkmingai atakavo, tačiau gynyboje apsiginti nepavykdavo.

Prie 7 m žymos stojęs Arnoras Gunnarssonas kamuolį paleido vartininkui Aisčiui Pažemeckui į galvą, už tokį poelgį vienas Islandijos rinktinės lyderių nubaustas griežtai – raudona kortelė. 7-is įvarčius Vilniuje pelnęs islandas šiame mače jau padėti savo komandai nebegalėjo.

Pusę pirmojo kėlinio (10:8) priekyje buvo lietuviai, tačiau artėjant mačo pertraukai iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie išsiveržė į priekį 16:13.

Likus 4 min. iki pertraukos islandams pavyko įgyti rekordinę persvarą (17:13), o blogai tai, kad antrąkart 2 min. pašalinimu nubaustas vienas ekipos lyderių Jonas Truchanovičius.

Gabrieliaus Žano Virbausko tikslus metimas nutraukė įvarčių badą, o Rolandas Bernatonis paskutinę kėlinio sekundę sumažino skirtumą iki 2 įvarčių (18:16).

Po pertraukos Aideno Malašinsko įvartis sumažino skirtumą iki minimumo – 17:18. Sėkmingai apsigynę lietuviai pagaliau išlygino rezultatą – 19:19, o tiksliai pasižymėjo vėl A. Malašinskas.

Puikiai vartus apgynęs Giedrius Morkūnas suteikė šansą`lietuviams persverti rezultatą, tačiau nesėkmingos atakos neleido to padaryti.

Maža to, varžovų žaibiški išpuoliai suteikė islandams 3 įvarčių persvarą – 23:20. Lietuvos rinktinės strategas A. Juškėnas paprašė pertraukėlės.

Įpusėjus kėliniui lietuviai turėjo du puikius šansus sumažinti skirtumą iki minimumo, tačiau fantastiškai žaidęs islandų vartininkas darė stebuklus – 26:23.

Puiki lietuvių atkarpa leido vėl lietuviams priartėti, likus 13 min. – 26:25. Į sėkmingą islandų ataką tuo pačiu atsakė ir Mindaugas Dumčius – 27:26. Tapo aišku, kad lietuviams šiame mače būtų pakakę ir lygiųjų, nes Vilniuje mačas baigėsi 27:27.

Intriga gyva: likus kiek mažiau nei 8 min. M. Dumčiaus įvartis leido sumažinti islandų pranašumą iki minimumo – 29:28. Islandų strategas paprašė minutės pertraukėlės.

Deja, po jos trys sėkmingos islandų atakos suteikė solidžią persvarą šeimininkams – 32:28. Sukurti stebuklo per kelias minutes lietuviams nepavyko – rungtynės pralaimėtos 31:34 (16:18). Bilietą į pasaulio čempionatą iškovojo Islandija.

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, 6 – Mindaugas Tarcijonas, 5 – Mindaugas Dumčius, 4 – Mindaugas Urbonas, 3 – Rolandas Bernatonis, po 2 – Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius, 1 – Žanas Gabrielius Virbauskas.

Islandijos komandoje 10 kartų pasižymėjo Gudjonas Valuras Sigurdssonas.

Pasaulio čempionatas vyks 2019 metų sausio 9-27 Vokietijoje ir Danijoje.

***

Pirmosios Lietuvos ir Islandijos rinktinės rungtynės Vilniuje birželio 8 dieną baigėsi lygiosiomis 27:27.

Lietuvos rinktinė į Islandijos sostinę išvyko tos pačios sudėties, kuri kovėsi ir pirmajame mače Vilniuje. Tuomet daugiausiai įvarčių Lietuvos rinktinės gretose pelnė Aidenas Malašinskas (7), po penkis pridėjo naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Mindaugas Dumčius bei naujai iškeptas čempionų lygos nugalėtojas Jonas Truchanovičius.

Paskutinį kartą Lietuva pasaulio čempionate žaidė 1997 metais Tokijuje ir tuomet iškovojo 10-ąją vietą. Dabartinis rinktinės treneris Almantas Savonis tame čempionate dalyvavo kaip vienas iš vartininkų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (106)