2018 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos varžybų paskutiniojo – dešimtojo – turo rungtynėse I grupėje pirmadienį Islandijos rinktinė namuose 2:0 (1:0) nugalėjo Kosovo komandą ir pirmą kartą istorijoje pateko į planetos pirmenybes.

Šeimininkams įvarčius pelnė Gylfi Sigurdssonas (40 min.) ir Johannas Gudmundssonas (68).

Kovoje dėl antrosios vietos Kroatijos rinktinė svečiuose 2:0 (0:0) įveikė Ukrainos komandą. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Andrejus Kramaričius (62 ir 70).

Kitose grupės rungtynėse Suomija namuose sužaidė lygiosiomis 2:2 (0:0) su turkais.

Islandijos rinktinė su 22 taškais tapo grupės nugalėtoja. Antrąją vietą užėmusi Kroatija (20 tšk.) dėl vietos pasaulio čempionate kovos atkrintamosiose varžybose. Treti grupėje liko ukrainiečiai (17 tšk.), ketvirti – turkai (15 tšk.).

D grupės nugalėtoja tapo ir kelialapį į pasaulio čempionatą iškovojo Serbijos rinktinė. Serbai pirmadienį namuose 1:0 (0:0) įveikė Gruzijos ekipą. Pergalingą įvartį 74-ąją min. pelnė Aleksandras Prijovičius.

Į antrąją vietą pakilo Airijos futbolininkai. Jie lemiamame mače išvykoje 1:0 (0:0) įveikė į trečiąją poziciją smuktelėjusią ir viltis žaisti planetos čempionate praradusią Velso komandą.

Airijos komandoje pasižymėjo Jamesas McCleanas (57).

Kitame susitikime Austrijos komanda svečiuose 1:0 (0:0) nugalėjo Moldovos ekipą.

Serbija D grupėje surinko 21 tašką, į atkrintamąsias varžybas patekusi Airija – 19, Velsas – 17. Ketvirtoje pozicijoje liko austrai (15 tšk.).

G grupėje jau ankščiau pirmą vietą užsitikrinę Ispanijos futbolininkai išvykoje 1:0 (0:0) nugalėjo Austrijos ekipą ir iškovojo devintąją pergalę. Pergalingą įvartį 76-ąją min. pelnė Asieras Illarramendi.

Italijos rinktinė svečiuose 1:0 (0:0) nugalėjo Albaniją, o Makedonija savo žiūrovų akivaizdoje 4:0 (2:0) sutriuškino Lichtenšteiną.

Ispanijos komanda surinko 28 taškus, antrąją vietą užėmę italai – 23. Trečiąją poziciją išsaugojo Albanija (13 tšk.), o ketvirtas liko Izraelis (12 tšk.).

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 52 komandos, suskirstytos į devynias grupes. Į pasaulio čempionatą patenka grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užimsiančios rinktinės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.

Vietą 2018 metų pasaulio futbolo čempionate iki šiol užsitikrinusios rinktinės: Rusija, Belgija, Anglija, Vokietija, Islandija, Lenkija, Serbija, Ispanija, Egiptas, Nigerija, Iranas, Japonija, Korėjos Respublika, Saudo Arabija, Kosta Rika, Meksika, Brazilija.

Pirmadienio atrankos rungtynių rezultatai:

D grupė

Moldova 0 – 1 Austrija

55' [raudonoji kortelė] Arturas Ionita (Moldova)
69' [0 – 1] Louisas Schaubas

Serbija 1 – 0 Gruzija

74' [1 – 0] Aleksandaras Prijovičius

Velsas 0 – 1 Airija

57' [0 – 1] Jamesas McCleanas

G grupė

Albanija 0 – 1 Italija

81' [0 – 1] Giorgio Chiellini

Makedonija 4 – 0 Lichtenšteinas

36' [1 – 0] Visaras Musliu
39' [2 – 0] Aleksandaras Trajkovskis
66' [3 – 0] Enisas Bardhi
68' [4 – 0]Arijanas Ademi

Izraelis 0 – 1 Ispanija

76' [0 – 1] Asieras Illarramendi

I grupė

Suomija 2 – 2 Turkija

57' [0 – 1] Cenkas Tosunas
76' [1 – 1] Paulus Arajuuri
83' [1 – 2] Cenkas Tosunas
88' [2 – 2] Niklas Moisanderis

Islandija 2 – 0 Kosovas

40' [1 – 0] Gylfi Sigurdssonas
68' [2 – 0] Johannas Bergas Gudmundssonas

Ukraina 0 – 2 Kroatija

62' [0 – 1] Andrejus Kramaričius
70' [0 – 2] Andrejus Kramaričius

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (102)