Čia beveik 200 triatlono entuziastų išbandė jėgas trijose skirtingose distancijose.

Pagrindinėje olimpinėje (1500 m plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas) triatlono rungtyje pergalę iškovojo praėjusių metų triatlono taurės bendros įskaitos nugalėtojas Tautvydas Barštys („KG-Group“).

Kaunietis visą distanciją įveikė per 2 val. 6:09 min. Tiesa, po plaukimo rungties iš vandens T. Barštys išlipo tik 16-tas – 26:17 min.

Greičiausiai 1500 metrus nuplaukė marijampolietis Andrius Murauskas („Torpedos“) – 22:03 min., kuris prieš Tautvydą turėjo daugiau nei 4 min. persvarą.

Tačiau lyderį Tautvydas pavijo dviračių rungtyje, kur 40 km įveikė per 1.01:24 val. (39.09 km/val. tempu) ir prieš bėgimo rungtį turėjo keliasdešimties sekundžių persvarą prieš A. Murauską.

Tautvydas pergalę užsitikrino bėgimo rungtyje, kur diktavo solidų tempą ir 10 km įveikė per 37:16 min.

Antras finišavo vilnietis Laurynas Mykolaitis („SK-Sportas“), kuris visą nuotolį įveikė per 2.09:31 val. ir tik 9 sekundėmis aplenkė trečią vietą užėmusį Andrių Murauską.

„Finišas žiūrovams turėjo patikti. Andrių pavijau ir gale padidinau tempą. Varžovas buvo labai stiprus ir labai patobulėjęs nuo praėjusių metų. Džiugu, kad daugėja sportininkų, visi gana stipriai tobulėja“, – po varžybų teigė Laurynas Mykolaitis.

Moterų įskaitoje puikų sezoną pratesė Inga Aukselytė („Antaris Team“), kuri olimpinę distanciją įveikė per 2.30:29 min.

Antrą vietą užėmė Inga Paplauskė („Ju2ju2“) – 2.34:47 min., trečia finišavo panevėžietė Unė Narkūnaitė („Darna“) – 2.40:31 val.

„Ruošiantis antram etapui, buvo šiek tiek nerimo, kadangi turėjau problemų su keliu, tačiau panašu, kad masažai padėjo, dėl to labiausiai ir džiaugiuosi. Varžybų vieta, trasos buvo puikios. Už tai esu labai dėkinga organizatoriams – jūs nuostabūs. Dviračių rungtis šįkart man buvo palanki, nes mėgstu įkalnes. Na, o bėgant iš tiesų buvo labai sunku ir dėl karšto oro, ir dėl įkalnių, todėl bėgimo rezultatu nesu patenkinta“, – po varžybų teigė I. Aukselytė.

„Šįkart pavyko vos geriau suplaukti, anksčiau pasigavau ritmą, taigi bendrai rezultatas tenkina, ypač, kai jis garantuoja pirmąją vietą. Bet visada norisi geriau, tai nėra paslaptis.

Noriu pasidžiaugti augančia konkurencija olimpinėje distancijoje, tikiuosi, kad mūsų gretos augs ir toliau“, – vylėsi Zarasų etapo nugalėtoja.

Perpus trumpesnę sprinto distanciją (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) pirmas įveikė Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt“/Vilnius) – 1.06:18 val.

Antrą vietą užėmė panevėžietis Tadas Cesevičius („Darna“) – 1.07:45 val., kuris tik 3 sekundėmis lenkė trečioje vietoje likusį, iš Marijampolės kilusį Andrių Dapkevičių („Šviesos kariai“) – 1.07:48 val.

Moterų įskaitoje prizininkių pakylos pirmas dvi vietas okupavo jaunos panevėžietės: pergalę iškovojo Viltė Narkūnaitė „Darna“) – 1.21:43 val., antrą poziciją užėmė Karolina Lukšytė (Panevėžio triatlono klubas) – 1.22:02 val., trečia bendroje moterų įskaitoje liko Roma Puišienė (OK „Būdakalnis“/Vilnius) – 1.24:30 val.

Prizininkų pakylą per „TRI-FUN“ apdovanojimus užėmė panevėžiečiai.

Mėgėjams ir pradedantiesiems skirtoje trasoje kiek netikėtai startavo Europos jaunių čempionu 2016 m. tapęs Titas Pumputis. Jis porą mėnesių gydėsi plaštakos traumą ir tik varžybų išvakarėse nusprendė startuoti šioje „TRI-FUN“ rungtyje, kur dalyviams reikėjo 200 m plaukti, 10 km minti dviratį ir 2,5 km bėgti.

Panevėžio triatlono klubo narys šią rungtį įveikė per 34:15 min. Antrą vietą užėmė jo klubietis Dainius Kanaporis –34:28 min., trečią rezultatą apskritai pademonstravo panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė („Darna“, 36:34 min.). Žinoma, ji nugalėjo merginų įskaitoje.

O vyrų įskaitoje trečią vietą iškovojo Kasparas Apkievičius (Panevėžio triatlono klubas) – 37:06 min.

Merginų įskaitoje antrą vietą užėmė Deimantė Barzdenytė (Panevėžio triatlono klubas, 39:14 min.), trečia – Brigita Šniukštaitė („Darna“, 39:54 min.).

Triatlonininkų aktyvumą ir energiją palaikė greitai paruošiamos avižinės košės.

Trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks Jonavoje liepos 22 dieną. Triatlono taurę sudaro penkios atskiros varžybos, po kurių sumuojami taškai bendrai įskaitai.