Keturių dienų tarptautinės sporto varžybos yra organizuojamos jau 28-ą kartą, kiekvienais metais jos vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje. Šiemet Šiaulių apylinkių miškuose varžysis beveik 1000 orientavimosi sporto entuziastų iš 10 šalių. Didžiausias sportininkų būrys atvyksta iš kaimyninių šalių Baltarusijos, Latvijos ir Rusijos. Įveikti trasas lietuviškuose miškuose atvažiuoja orientacininkai ir iš tolesnių kraštų Didžiosios Britanijos, Airijos, Olandijos, Švedijos, Suomijos ir Estijos.

Pirmą varžybų dieną sportininkai įveiks trasas šalia Svilės šaltinių esančiame Valatkių miške, penktadienį orientacininkai varžysis pačiame Šiaulių miesto centre ir kontrolinių punktų sportininkai ieškos miesto bulvare, o varžybas baigs Šaukėnų miestelio apylinkėse, kur ir bus įsikūręs renginio centras.

Orientavimosi sporto varžybų dalyviai dėl apdovanojimų kovoja įvairiose amžiaus grupėse. Jauniausiems varžybų dalyviams yra vos treji metukai, jie specialias trasas įveikia lydimi savo tėvelių. Vyriausi „Takas 2017“ varžybų dalyviai startuoja 80 metų amžiaus grupėje.

Kartu su bėgikais daugiadienėse varžybose lenktyniaus ir gausus dviratininkų būrys. Kandidatams į Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinę bus atrankinės varžybos siekiant iškovoti kelialapį atstovauti šaliai rugpjūčio mėnesį Vilniuje vyksiančiame pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate. Savo jėgas sprinte kalnų dviračiais išbandys ir profesionalus Lietuvos plento ir treko dviratininkas, olimpietis Tomas Vaitkus.

Tarptautines orientavimosi sporto varžybas „Takas 2017“ kartu su Šiaulių miesto ir Kelmės rajono savivaldybėmis organizuoja orientavimosi sporto klubai „Takas“ (Kaunas) ir „Dainava“ (Alytus). Daugiau informacijos apie šias varžybas galima rasti organizatorių interneto puslapyje oktakas.lt