„Dėl pačių aukščiausių vietų įvairiose amžiaus grupėse kovoja gal 200-300 žmonių, o dar tūkstantis yra tie, kurie tiesiog nori smagiai praleisti sekmadienį, pasikrauti gerų emocijų ir pirmiausia kovoja su savimi, o ne dėl aukščiausių rezultatų.

Mūsų, organizatorių, tikslas, kad po etapo Druskininkuose, Vilniuje, Panevėžyje, Ignalinoje ar Anykščiuose patenkinti būtų visi - ir patys greičiausi, ir varžybų naujokai, todėl norime ir siekiame patį varžybų, trasų paruošimo, žymėjimo, kitos infrastuktūros lygį kelti žingsnis po žingsnio.

Po kiekvieno etapo mėginame įsiklausyti į pastabas ir atsižvelgti į pasiūlymus. Tikrai tikime, kad šių metų etapai visiems dalyviams paliks dar daugiau gerų emocijų“, - kalbėjo vienas pagrindinių MTB dviračių maratonų taurės organizatorių Arūnas Daugirdas.

A. Daugirdas pripažino, kad gerą vardą dviračių maratonų taurė jau užsitarnavo ir užsienyje, ir į etapą Druskininkuose atvyksta sportininkų iš kaimyninių šalių. Sekmadienį vyksiančiose varžybose moterys turės įveikti du ratus po 23 km, vyrų lauks 69 km distancija (3 ratai).

2015 ir 2016 metais šias varžybas laimėjo Silvija Latožaitė ir Eimantas Gudiškis.

„My Bike“ komandos narė iš Kauno pripažino, kad šį sezoną sieks trečio iš eilės titulo.

„Bet konkurencija kasmet vis rimtesnė. Į lenktynes grįžta Tatjana Kaliakina, ji bus tikrai pajėgi varžovė, tačiau su komandos draugais sutarėme, jog sieksime maksimalių tikslų - mums norisi pergalių ir asmeninėse varžybose, ir komandų įskaitoje. Sezono pradžioje nesijaučiau labai gerai, menisko trauma neleido iki galo atsiskleisti, tačiau tikiuosi, kad pirmas etapas susiklostys sėkmingai. Turbūt labiausiai mėgstu ir laukiu šių varžybų etapo Ignalinoje: tai būna tikras išmėginimas kiekvienam sportininkui, reikia pačiai pakovoti su savimi, bet tokie išbandymai man patinka.“

Vyrų varžybose dvejus pastaruosius metus lygių neturėjo „Velomanija-Koldas“ komandos garbę ginantis E. Gudiškis.

„Nenoriu atskleisti visų paslapčių, bet varžyboms ruošiuosi labai rimtai. Norisi nugalėti trečius metus iš eilės, nors varžovai skiria kaskart vis daugiau dėmesio. Bus kur kas daugiau norinčių „prisikabinti“, mėginančių laikyti mano tempą, tad lengvų pergalių tikrai nesitikiu ir nelaukiu, bet su komanda esame sutarę, jog sieksime bendro tikslo - pergalės“, - pasakojo E. Gudiškis.

Varžybų organizatorius A. Daugirdas pripažino, kad dėl teisės prisikviesti vieną iš penkių etapų miestai net konkuruoja.

„Mažesni miestai tikrai nėra išlepinti tokių didelių renginių. Juk varžybose dalyvauja bemaž pusantro tūkstančio žmonių, dar tiek ar net daugiau atvyksta palaikyti savo artimųjų, kolegų ir pasižiūrėti. Tokie srautai mažesniems miestams tikrai svarbūs, mus norėtų matyti ne tik tradiciniai etapų miestai Vilnius, Druskininkai ar Ignalina. Su vietos valdžia tikrai puikiai sutariame, esame laukiami bet kuriame Lietuvos regione.

Kadangi varžybos vyksta dažniausiai už miesto, MTB dviračių maratonų taurė tikrai neapsunkina savaitgalių vietos gyventojams. Dėl mūsų renginių nėra užtveriamos pagrindinės miestų gatvės, o nauda vietos bendruomenėms tikrai didelė. Jeigu vietos ūkininkams ar miesto pakraščių gyventojams tenka 3-4 valandoms kiek apriboti, pavyzdžiui, savo keliones, tai nėra neįveikiama kliūtis. Užtat kaip smagu žiūrėti į vietos gyventojų iniciatyvas - jie išsineša staliukus, suolus, vaišina dviratininkus, būna net muzikos instrumentus išsitraukia ir sukuria improvizuotą šventę. Tokiais atvejais pajunti, kad mūsų renginys tampa tikra švente visiems: ir dalyviams, ir žiūrovams, ir vietos bendruomenėms.“

Pagal varžybų reglamentą, galutinėje įskaitoje skaičiuojami keturių sėkmingiausių etapų taškai.

„Čia sportas, negali prognozuoti. Netikėtai pradursi padangą ir etapą gali „nurašyti“. Pradursi padangą dviejuose etapuose, galima išbraukti visą sezoną“, - ironizavo E. Gudiškis.

Pagal MTB dviračių maratonų taurės nuostatus, pašalinė pagalba yra draudžiama. Vadinamųjų techninės pagalbos automobilių, kurie įprasti plento varžybose, čia nebus, todėl dviratininkai vežasi kažkiek inventoriaus galimam remontui lenktynių metu, tačiau tokiu atveju svajoti apie pergalę jau būna sudėtinga.

2017 metų MTB dviračių maratonų taurės sezonas sekmadienį prasidės Druskininkuose, antras etapas vyks birželio 18-ą dieną Vilniuje, trečias - liepos 23-ią dieną Panevėžyje, ketvirtas - rugpjūčio 13-ią dieną Ignalinoje, o sezoną dviratininkai baigs Anykščiuose rugsėjo 17-ą dieną.