Šeimininkų pranašumas buvo akivaizdus net tuomet, kai 38-ąją minutę gavęs raudoną kortelę aikštė paliko „oranžinių“ veteranas Philipas Cocu.

Pagrindiniai olandų varžovai čekai panašia persvara 4:1 sutriuškino armėnus ir susigrąžino antrąją poziciją. Dabar juos nuo lyderių skiria 4 taškai, o sužaisti abiem komandoms liko po du susitikimus.

Antroje atrankos grupėje pirmą nesėkmę šiame atrankos cikle patyrė Ukrainos nacionalinė rinktinė. Kelialapį kitame varžybų etape užsitikrinusi komanda savoje aikštėje turėjo pripažinti turkų pranašumą 0:1. Reikėtų pastebėti, kad svečiams, kovojantiems dėl antros pozicijos grupėje, šis mačas buvo žymiai svarbesnis.

Europos čempionai graikai svečiuose 2:1 nugalėjo taškų dar neiškovojusius kazachus ir lieka trečioje pozicijoje, o sau neįprastoje vietoje esantys danai net 6:1 sutriuškino Gruziją.

Trečiojoje grupėje Portugalijos rinktinė taip pat labai priartėjo prie kelionės į Vokietiją. Rusijoje Europos vicečempionai iškovojo tašką prieš vietos futbolininkus - 0:0. Kitas grupės susitikimas Rygoje tarp latvių ir slovakų pasibaigė taip pat lygiosiomis 1:1, tad Rusija ir Slovakija likus dviem rungtynėms iki ciklo pabaigos turi vienodus šansus užimti grupėje antrąją vietą.

Prancūzija vienintelio T.Henry įvarčio dėka pasiekė labai svarbią pergalę išvykoje prieš Airiją. Ketvirtoje atrankos grupėje prancūzai pirmauja su tiek pat taškų iškovojusia Šveicarijos komanda, kuri taip pat varžovų aikštėje 3:1 pranoko Kiprą.

Italams norint iškovoti kelialapį į pasaulio čempionatą per likusias dvejas rungtynes užtenka iškovoti bent du taškus. Vakar Marcelo Lippi auklėtiniai, nors ir pirmieji praleido įvartį, sugebėjo nugalėti Baltarusijos vienuolikę 4:1. Tuo tarpu po praėjusių rungtynių italus prisiviję norvegai netikėtai namuose suklupo prieš škotus. Vilčių kovoti Vokietijoje nepraranda ir slovėnai, po sunkios kovos 2:1 nugalėję Moldovos futbolininkus.

Šeštojoje grupėje užfiksuota bene didžiausia sensacija. Šiaurės Airijos nacionalinė rinktinė pirmą kartą nu 1927-ųjų metų sugebėjo įveikti Anglijos komandą. Juodų debesų kiekis virš anglų stratego Sveno Gorano Erikssono galvos po šio mačo dar padidėjo, kadangi dabar per likusias dvejas rungtynes anglams reikia iškovoti abi pergales, įskaitant ir paskutinį mačą savoje aikštėje su grupės lyderiais lenkais.

Lenkai savoje aikštėje 1:0 įveikė Velsą. Velso rinktinė šiame atrankos cikle visiškai neprimena tos komandos, kuri dar prieš dvejus metus su italais kovojo dėl kelialapio į Europos pirmenybes Portugalijoje.

Septintos atrankos grupės lyderių dvikova Madride pasibaigė taikiai 1:1. Ispanai pirmavo po 18-ąją minutę Raulio pelnyto įvarčio, tačiau 69-ąją minutę Mateja Kežmanas rezultatą išlygino. Taigi serbai išsaugojo pirmą poziciją ir turi labai neblogus šansus išsikovoti vietą tarp 32-iejų stipriausių pasaulio komandų.

Į kovą dėl antrosios pozicijos įsijungė belgai ir bosniai. Bosniai Vilniuje 1:0 nugalėjo lietuvius ir nuo ispanų atsilieka vos vienu tašku, tuo tarpu belgai net 8:0 sutriuškino San Marino rinktinę ir turi už ispanus trimis taškais mažiau.

Žinant tą faktą, kad šiuo metu antroje vietoje esančiai Ispanijos rinktinei paskutines rungtynes reiks žaisti su absoliučiu autsaideriu San Marinu, galima drąsiai teigti, kad visas viltis užimti bent antrą vietą 7-oje atrankos grupėje lietuviai jau prarado.

Aštuntoje grupėje užfiksuota taip pat labai didelė staigmena. Nykštukinė Malta sugebėjo atimti tašką bei tuo pačiu lyderio poziciją iš Kroatijos (1:1). Tuo iš karto pasinaudojo švedai, kurie tik paskutinę minutę Zlatano Ibrahimovičiaus įvarčio dėka nugalėjo vengrus 1:0 ir aplenkė kroatus vienu tašku.

1 grupė:

Čekija [4 - 1] Armėnija

48` [1 - 0] M. Heinz

52` [2 - 0] J. Polak

58` [3 - 0] M. Baros

76` [4 - 0] J. Polak

85` [4 - 1] A. Hakobian

Suomija [5 - 1] Makedonija

11` [1 - 0] M. Forssell

13` [2 - 0] M. Forssell

40` [3 - 0] H. Tihinen

48` [3 - 1] G. Maznov

55` [4 - 1] A.J. Eremenko

62` [5 - 1] M. Forssell

Olandija [4 - 0] Andora

23` [1 - 0] R.v.d. Vaart

27` [2 - 0] P. Cocu

43` [3 - 0] R.v. Nistelrooy

89` [4 - 0] R.v. Nistelrooy

Kazachstanas [1 - 2] Graikija

53` [1 - 0] N. Žumaskaliev

78` [1 - 1] S. Giannakopoulos

90` [1 - 2] N. Liberopoulos

Ukraina [0 - 1] Turkija

55` [0 - 1] T. Metin

Danija [6 - 1] Gruzija

10` [1 - 0] C. Jensen

30` [2 - 0] C. Poulsen

36` [2 - 1] G. Demetradze (11m)

43` [3 - 1] D. Agger

55` [4 - 1] J.D. Tomasson

79` [5 - 1] S. Larsen

84` [6 - 1] S. Larsen

Latvija [1 - 1] Slovakija

35` [0 - 1] R. Vittek

74` [1 - 1] J. Laizans

Lichtenšteinas[3 - 0] Liuksemburgas

32` [1 - 0] M. Frick

77` [2 - 0] B. Fisher

90` [3 - 0] T. Beck

Farerų salos [0 - 2] Izraelis

55` [0 - 1] A. Nimny

80` [0 - 2] Y. Katan

Kipras [1 - 3] Šveicarija

15` [0 - 1] A. Frei

35` [1 - 1] S. Aloneftis

70` [1 - 2] P. Senderos

84` [1 - 3] D. Gygax

Airija [0 - 1] Prancūzija

68` [0 - 1] T. Henry

Baltarusija [1 - 4] Italija

4` [1 - 0] V. Kutuzov

6` [1 - 1] L. Toni

14` [1 - 2] L. Toni

45` [1 - 3] M. Camoranesi

55` [1 - 4] L. Toni

Norvegija [1 - 2] Škotija

21` [0 - 1] K. Miller

31` [0 - 2] K. Miller

89` [1 - 2] O.M. Årst

Moldova [1 - 2] Slovėnija

31` [1 - 0] S. Rogačiov

46` [1 - 1] K. Lavric

57` [1 - 2] M. Mavric

Lenkija [1 - 0] Velsas

53` [1 - 0] M. Zurawski (11m)

Šiaurės Airija [1 - 0] Anglija

74` [1 - 0] D. Healy

Lietuva[0 - 1] Bosnija ir Hercegovina

32` [0 - 1] S. Barbarez

Belgija [8 - 0] San Marinas

33` [1 - 0] T. Simons (11m)

38` [2 - 0] K. Daerden

43` [3 - 0] T. Buffel

52` [4 - 0] M. Mpenza

53` [5 - 0] K. Vandenbergh

67` [6 - 0] K. Daerden

72` [7 - 0] M. Mpenza

83` [8 - 0] D.v. Buyten

Ispanija [1 - 1] Serbija ir Juodkalnija

18` [1 - 0] Raul

69` [1 - 1] M. Kežman

Bulgarija [3 - 2] Islandija

9` [0 - 1] G.R. Steinsson

16` [0 - 2] H. Hreidarsson

21` [1 - 2] D. Berbatov

69` [2 - 2] G. Iliev

86` [3 - 2] M. Petrov

Malta [1 - 1] Kroatija

19` [0 - 1] N. Kranjcar

74` [1 - 1] S. Wellman

Vengrija [0 - 1] Švedija

90` [0 - 1] Z. Ibrahimovic