Kenijos sportininkė finišavo per 1 val. 4 min. 52 sek. ir 14 sek. pagerino planetos rekordą, kuris priklausė tautietei Peres Jepchirchir. J. Japkosgei taip pat užfiksavo rekordinius tarpinius laikus ties 10, 15 ir 20 km atžymomis.

„Nežinojau, kad galiu šiandien pagerinti pasaulio rekordą. Aš tik norėjau pagerinti savo rezultatą (ankstesnis jos rekordas buvo 1 val. 6 min. 8 sek. – red. past.). Rezultatas mane nustebino. Oro sąlygos buvo geros man, nes aš įpratus treniruotis rytais“, – sakė varžybų nugalėtoja.

Antrąją vietą užėmė kita Kenijos bėgikė Violah Jepchumba (1:05.22), trečiąją – dar viena Kenijos atstovė Fancy Chemutai (1:06.58).

Vyrų pusmaratonio bėgime triumfavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas 10 km distancijoje Tamiratas Tola iš Etiopijos – 59 min. 37 sek.

Lietuvis Ignas Brasevičius užėmė 24-ąją vietą. Jis finišavo per 1 val. 7 min. 38 sek. ir 19 sek. pagerino savo geriausią rezultatą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.