Šalies akvatlono čempiono titulą apgynė 42-ejų Martynas Tinfavičius, kuris diktavo tempą plaukimo rungtyje, nuotolį įveikęs per 12:37 min. Jį nuo artimiausių varžovų skyrė daugiau nei minutė, tokios persvaros atletui pakako siekiant iškovoti pirmą vietą. M. Tinfavičius 5 km nubėgo per 17:58 min., o visoje distancijoje užtruko 30:35 min.

Nuo jo vos 7 sekundėmis atsiliko antrą vietą užėmęs 19-metis Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas), kuris distanciją įveikė per 30:42 min. Plaukimo rungtyje jis sugaišo 13:40 min., o 5 km įveikė per 17:02 min. Trečią vietą iškovojo 24-erių Lukas Kontrimavičius (TPK „Ruoniai“), jo rezultatas – 31:46 min. (plaukimas – 13:54 min. ir bėgimas – 17:52 min.).

Geriausią bėgimo tempą pademonstravo Jaunius Strazdas, 5 km nubėgęs per 16:32 min. Plaukimo rungtyje vilnietis užtruko 15:49 min. (10-as rezultatas), visą distanciją 20-metis atletas įveikė per 32:21 min. ir liko 4-as.

„Po žiemos norėjosi pasitikrinti jėgas varžybose. Sezonas pradėtas puikiomis nuotaikomis. Apginti nugalėtojo titulą lengva tikrai nebuvo, jautėsi konkurencija, juk laimėjau vos keliomis sekundėmis. Šiemet, manau, daugiau dėmesio skirsiu olimpinei distancijai (1,5 km plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas). Dar tikslaus varžybų plano neturiu, tačiau esu užsiregistravęs Lietuvos triatlono taurės etapams“, – po finišo kalbėjo iš Neringos kilęs M. Tinfavičius.

Savo rezultatu ir užimta pozicija neliko nusivylęs 2015-ų olimpinės triatlono distancijos Europos jaunių čempionas, panevėžietis T. Pumputis.

„Šiuo metu atlieku savanorių karo tarnybą, tad lyginant su ankstesniais sezonais šiek tiek skiriasi mano treniruočių grafikas ir laikas, kurį galiu skirti sportui. Dėl gerų galimybių derinti sportą ir karinę tarnybą turiu padėkoti Pirmos kuopos vadovybei, kuri supranta ir leidžia treniruotis. Kaip ir pernai, varžybose buvau antras po M. Tinfavičiaus, kuris yra greičiausias Lietuvoje triatlono plaukikas. Bet progresas aiškus: pernai mus skyrė daugiau nei pusantros minutės, o šiemet pritrūko tik 7 sekundžių. Už mėnesio balandžio 29-ą Panevėžyje vyks B. Abromaičio taurės triatlono varžybos, tad sieksiu apginti pernai iškovotą nugalėtojo taurę“, – vylėsi T. Pumputis.

Moterų elito įskaitoje kiek netikėtai nugalėjo akvatlone debiutavusi vilnietė Inga Aukselytė – 37:01 min. (plaukimas – 16:37 min. ir bėgimas – 20:24 min.).

Antrą vietą užėmė praėjusių metų pasaulio dvigubo ultratriatlono vicečempionė panevėžietė Alina Ranceva – 40:23 min. (plaukimas – 17:18 min. ir bėgimas – 23:05 min.). Trečią vietą iškovojo Giedrė Ambrazevičiūtė iš sostinės – 41:35 min. (plaukimas – 17:58 min. ir bėgimas 23:37 min.).

„Akvatlone dalyvavau pirmą kartą, su čia dalyvavusiomis merginomis jėgų dar niekada neteko išbandyti. Natūralu, jautėsi jaudulys, ne kiekvieną dieną tenka stoti į kovą su ultratriatlonininkėmis, tačiau žinojau savo galimybes ir turėjau savo tikslą. Nors rezultato prasme to tikslo nepasiekiau, bet užimta pozicija labai džiaugiuosi. Visgi pergalės jausmas yra malonus. Mano pagrindiniai triatlono startai, manau, dar ateityje. Dabar trenerio Vaido Rimkaus padedama jiems ir ruošiuosi.

Šį sezoną planuoju papildyti Lietuvos triatlono taurės dalyvių gretas, kiek pavyks – dalyvauti dviračių plento bei MTB dviračių kroso taurės varžybose. Galbūt jėgas išmėginsiu ir užsienyje“, – po varžybų kalbėjo I. Aukselytė.

Iš viso Lietuvos akvatlono čempionate jėgas išmėgino virš 100 skirtingo amžiaus ir pajėgumo atletų.

Lietuvos triatlono taurė, kurią sudarys 5 etapai, šiemet startuos gegužės 27 dieną Tauragėje. Šalies triatlono bendruomenė taip pat jėgas išmėgins Zarasuose, Jonavoje, Veisiejuose bei Druskininkuose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)