2018 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybų Europos zonos F grupės penktojo turo rungtynėse sekmadienį Slovakijos rinktinė išvykoje 3:1 (2:1) nugalėjo autsaiderę Maltos komandą.

Svečiams įvarčius pelnė Vladimiras Weissas (2 min.), Janas Gregušas (41) ir Adamas Nemeckas.

Maltos komandoje pasižymėjo Jeanas Paulas Farrugia (14).

Raudonomis kortelėmis buvo nubausti du įvarčiais pasižymėję futbolininkai - Dž. P. Ferudža (79) ir A. Nemecas (90+1).

Kitose rungtynėse Škotijos rinktinė tik po atkaklios kovos namuose 1:0 (0:0) išplėšė pergalę dvikovoje su Slovėnijos ekipa.

Pergalingą įvartį 88-ąją min. pelnė Chrisas Martinas. Tai pirmasis slovėnų pralaimėjimas šioje atrankoje. Iškovoję pergalę škotai nustūmė lietuvius į penktą F grupės vietą.

C grupėje Šiaurės Airija namuose 2:0 (2:0) nugalėjo Norvegiją, o Čekijos rinktinė išvykoje 6:0 (5:0) sutriuškino San Mariną.

E grupėje svarbią pergalę iškovojo Lenkijos futbolininkai, kurie išvykoje 2:1 (1:0) įveikė Juodkalnijos komandą. Pergalingą įvartį 82-ąją min. pelnė Lukaszas Piszczekas.

Rumunijos ir Danijos futbolininkų akistata baigėsi be įvarčių.

Lenkijos rinktinė su 13 taškų įsitvirtino pirmoje grupės vietoje. Toliau rikiuojasi po 7 taškus turinčios Juodkalnijos ir Danijos komandos.

Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos varžybose dalyvauja 52 komandos, suskirstytos į devynias grupes. Į pasaulio čempionatą pateks į grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.

Kitų sekmadienio rungtynių rezultatai:

Šiaurės Airija 2 - 0 Norvegija
2' [1 – 0] Jamie Wardas
32' [2 – 0] Conoras Washingtonas

Rumunija - Danija 0:0

Juodkalnija 1 - 2 Lenkija
40' [0 – 1] Robert Lewandowskis
63' [1 – 1] Stefanas Mugoša
82' [1 – 2] Lukaszas Piszczekas

Škotija 1 - 0 Slovėnija 1:0
88' [1 – 0] Chris Martin

Malta 1 - 3 Slovakija 1:3
2' [0 – 1] Vladimiras Weissas
14' [1 – 1] Jean Paul Farrugia
41' [1 – 2] Janas Gregušas
84' [1 – 3] Adamas Nemecas

Raudonosios kortelės: J. P. Farrugia (79)ir A. Nemec (90+1).