„Energija“ net 21:3 (6:1, 5:0, 10:2) sutriuškino jaunuosius Vilniaus „Geležinio vilko“ ledo ritulininkus.

Tai buvo trečios šių komandų tarpusavio rungtynės. 2016-ų metų spalio mėnesį „Energija“ pergalę šventė rezultatu 12:1, o sausio mėnesį varžovus nugalėjo 7:3.

Iki šiol šiame sezone daugiausiai įvarčių buvo pelnyta per „Energijos“ ir Kauno „Tigrų“ rungtynes, kuriose elektrėniečiai pergalę šventė rezultatu 17:3.

„Energijos“ gretose fantastišką pasirodymą surengė komandos kapitonas Aivaras Bendžius (3:15, 3:43, 17:35, 38:43, 43:07, 45:57, 46:27 ir 49:12 min.), kuris įmušė net aštuonis įvarčius.

Tris pelnė Povilas Verenis (00:38, 9:14 ir 38:35 min.), po du kartus pasižymėjo Mantas Marcinkevičius (7:56 ir 30:26 min.), Karolis Kubilius (47:40 ir 59:26 min.) ir Aimas Fiščevas (24:14 ir 52:13 min.), po kartą - Aurimas Gaidauskas (28:01 min.), Rolandas Aliukonis (44:07 min.), Deividas Kazlauskas (44:07 min.) ir Laisvydas Kudrevičius (55:24 min.).

„Geležinio vilko“ gretose įvarčius pelnė Timonas Mažulis (18:14 min.), Ignotas Ragas (44:30 min.) ir Darius Verbickas (59:38 min.).

Visas rungtynes „Energijos“ vartus gynė Aurimas Uscila, kuris atrėmė 13 iš 14 varžovų metimų, tuo tarpu „Geležinio vilko“ vartininkas Tadas Ramanauskas atrėmė 53 iš 74 varžovų smūgių.

A. Bendžius iki šiol per 13 čempionato rungtynių buvo įmušęs 15 įvarčių, o dabar jų savo sąskaitoje turi net 23. Jis rezultatyvumu aplenkė P. Verenį (21 įvartis) ir tapo daugiausiai įvarčių įmušusiu „Energijos“ žaidėju šiame Lietuvos čempionato reguliariame sezone.

Tarp „Energijos“ žaidėjų pagal įmuštus įvarčius ir atliktus perdavimus vis dar pirmauja P. Verenis (48 tšk.), antroje vietoje yra A. Fiščevas (45 tšk.), o trečias rikiuojasi A. Bendžius (42 tšk.).

„Energija“ per 17 čempionato rungtynių nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio ir su 51 tašku yra užsitikrinusi reguliaraus sezono nugalėtojos vardą. Tuo metu „Geležinis vilkas“ per 19 rungtynių iškovojo 4 taškus ir žengia paskutinėje šeštoje pozicijoje.

Iki reguliaraus sezono pabaigos „Energijai“ liko sužaisti trejas rungtynes, kurios visos vyks Elektrėnų ledo rūmuose. Kovo 3-ią dieną elektrėniečiai priims „Geležinį vilką“, kovo 6-ą - Vilniaus „Hockey Punks“, o kovo 7-ą - Juodupės „Juodupę“.

Pusfinalyje „Energija“ susikaus su „Rokiškio“ ir Kauno „Tigrų“ poros nugalėtoju.

Startavo atkrintamos varžybos

Lietuvos čempionate startavo atkrintamos varžybos. Ketvirtfinalyje trečiadienio vakarą Kaune Rokiškio „Rokiškis“ 5:3 (2:0, 2:0, 1:3) įveikė vietos „Tigrus“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Rokiškėnai nedideliais žingsniais žengė pergalės link ir pirmame kėlinyje po Dariaus Janušonio (02:54 min.) ir Tomo Jasinevičiaus (12:05 min.) įvarčių pirmavo 2:0.

Lygiai toks pat scenarijus klostėsi antrame kėlinyje. Saulius Limontas (24:01 min.) ir Šarūnas Citavičius (25:31 min.) per pusantros minutės padidino „Rokiškio“ pranašumą iki saugaus keturių įvarčių (4:0).

„Tigrai“ baltos vėliavos nekėlė. Trečio kėlinio pradžioje Jonas Viknius (40:36 min.) atgaivino kauniečių viltis. Dar po minutės J. Viknius (41:59) daugumoje sušvelnino atsilikimą iki dviejų įvarčių (2:4) ir užkūrė komandos draugų entuziazmą.

Rungtynės prasidėjo iš naujo. „Rokiškis“ paprašė 30 sek. pertraukėlės, tačiau įsiaudrinę žaidėjai ėmė klysti ir du rokiškėnai atsisėdo ant nubaustųjų suolo.

Tuo pasinaudojo Jurijus Kviatkovskis (45:15 min.) ir rezultatas tapo jau tik 3:4.

Dvikovos įtampa įkaito iki maksimumo. Pertraukėlės paprašė jau „Tigrai“, kurie netrukus įgijo dar vieną puikų šansą pasižymėti. Ant ledo liko keturi kauniečiai prieš tris varžovus, tačiau įvarčio pasiekti nepavyko.

Aistras rungtynių pabaigoje nuramino Simas Sakaitis (59:37 min.), po kurio įvarčio sunkią pergalę šventė „Rokiškis“ (3:5).

"Rokiškis" po įvarčio

Svečių komanda į varžovų vartus metė 35 kartus, „Tigrai“ atsakė 28 metimais. „Rokiškio“ vartininkas Simas Baltrūnas atrėmė 89,29 proc. metimų, o kaunietis Lukas Jakšys – 85,71 proc.

Antros ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynės įvyks kovo 4-ą dieną (šeštadienį) 12 val. Panevėžyje.