Ji taip pat dalyvaus ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi finaliniame plaukime. 19-metė R. Meilutytė 50 m laisvu stiliumi plaukimo antrankoje nuotolį įveikė per 26,03 sek. ir su varžove iš Didžiosios Britanijos Marie Wattel atrankos varžybose pasidalijo 2-3 vietomis.

Primename, kad šeštadienį R. Meilutytė triumfavo 100 metrų plaukimo krūtine finale. Distanciją lietuvė įveikė 1 min. 7,03 sek. ir iškovojo aukso medalį, įvykdydama pasaulio čempionato A normatyvą (1 min. 07,58 sek.).

R. Meilutytė Belgijoje šeštadienį plaukė ir 50 metrų peteliške varžybų finale, kur atstumą įveikė per 27,64 sek. ir liko šeštoje vietoje.

Beje, lietuvę nustebino Belgijos plaukimo federacijos dovana: R. Meilutytei buvo įteiktas šaržuotas portretas.

Rūta Meilutytė

Į tris finalus sekmadienį ryte pateko Danas Rapšys – 200 metrų nugara, 50 metrų nugara ir 100 metrų laisvuoju stiliumi.

Į sekmadienio vakarą vyksiančius finalus taip pat prasibrovė Agnė Šeleikaitė, Deividas Margevičius ir Andrius Šidlauskas.

Lietuvių rezultatai sekmadienio atrankoje:

50 metrų peteliške – Darijus Astrauskas (25,88 sek. 18 vieta), Deividas Margevičius (24,45 sek. pasaulio čempionato B normatyvas, su ketvirtu rezultatu pateko į finalą).

100 metrų peteliške – Beatričė Kanapienytė (1:03,00 min. 9 vieta), Dominyka Rapšytė (1:05,27 min. 18 vieta).

200 metrų nugara – Danas Rapšys (2:04,66 min. su antru rezultatu pateko į finalą) ir Paulius Martinkėnas (2:13:61 min. 17 vieta).

200 metrų krūtine – Agnė Šeleikaitė (2:43,61 min. 12 vieta).

100 metrų krūtine – Andrius Šidlauskas (1:02,52 min. su pirmu rezultatu pateko į finalą).

100 metrų laisvuoju stiliumi – Danas Rapšys (50,58 sek. pasaulio čempionato B normatyvas, pateko į finalą), Tomas Sungaila (53,77 sek.), Darijus Astrauskas (52,85 sek.).

200 metrų peteliške – Deividas Margevičius (2:04,56 min.).

50 metrų laisvuoju stiliumi – Rūta Meilutytė (26,03 sek. pasaulio čempionato B normatyvas, su antru rezultatu pateko į finalą).

50 metrų nugara – Danas Rapšys (26:04 sek. pasaulio čempionato B normatyvas, su antru rezultatu pateko į finalą), Paulius Martinkėnas (27:70 sek. 13 vieta).

50 metrų krūtine – Rūta Meilutytė (31,01 sek. su pirmu rezultatu pateko į finalą), Agnė Šeleikaitė (32,51 sek. su penktu rezultatu pateko į finalą).

***

Pirmąją varžybų dieną Lietuvos plaukikai iškovojo net tris aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalius.

R. Meilutytė, D. Rapšys ir A. Šidlauskas iškovojo aukso medalius. Sidabrą pridėjo D. Rapšys, bronzą – A. Šidlauskas.

Tai – pirmosios šio sezono varžybos 50 m baseine. Pernai „Flanders Speedo Cup“ varžėsi penki šalies sportininkai – D. Rapšys, A. Šidlauskas, D. Margevičius, D. Astrauskas ir Povilas Strazdas.

Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius. Varžybos buvo itin sėkmingos D. Rapšiui: jis ne tik pasiekė naują Lietuvos rekordą 200 m nugara rungtyje, bet ir įvykdė Olimpinį ,,A" normatyvą.

Primename, kad po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių R. Meilutytė kurį laiką ilsėjosi, vėliau išsiskyrė jos ir ilgamečio trenerio Jono Ruddo keliai, o vienintelės varžybos, kuriose dalyvavo 19-metė sportininkė – tai Lietuvos plaukimo čempionatas Anykščiuose, kuriame plaukikė iškovojo tris aukso medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)