Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 36-erių metų stajerė užėmė 17-ąją vietą. Jau po dviejų savaičių lietuvė triumfavo Meksikos maratone, tačiau ir tai nebuvo pabaiga – D. Lobačevskė praėjusį savaitgalį įveikė ir Kinijos maratoną. Beje, nei Meksikoje, nei Kinijoje stajerė net neplanavo įveikti visos distancijos, o maratono distanciją vadina tiesiog treniruote.

„Šiemet įveikiau jau keturis maratonus ir viskas gerai – gyva ir sveika. Yra maratonai, kur bėgi rezultatui ir išsikrauni, o būna, kad maratonas būna tiesiog kaip treniruotė. Šiemet turėjau du rimtus maratonus – Rio ir Osakoje. Įprastai per metus bėgu du maratonus, o šiemet buvo net keturi, o trys iš jų išsidėstė vienas šalia kito. Dar niekada nesu taip bėgusi. Kūnas reaguoja tikrai gerai ir dabar net geriau bėgasi. Grįžau į Lietuvą ir treneris patarė pailsėti, tačiau poilsio net nesinori, nesijaučia jokio nuovargio. Bėgau ne rezultatui, stebuklo nepadariau tai kūnas ir reaguoja normaliai“, – kuklinosi maratonininkė.

Iki metų pabaigos dar liko laiko, tad Dianos draugai juokauja, kad dar yra laiko penktam maratonui.

„Kažkas juokėsi, kad galiu spėti dar vieną maratoną prabėgt, bet jau tikrai ne“, – juokėsi sportininkė.

D. Lobačevskė pastebėjo, kad lietuviai vis dažniau aunasi sportinius batelius ir išbando bėgimą.

„Žmonės tampa aktyvesni, buriasi į klubus. Tie klubai tampa profesionalesni. Anksčiau apskritai buvo tik profesionalų klubai, o dabar buriasi ir mėgėjų. Pastebiu, kad daugėja bėgančių ir judančių žmonių. Taip žmonės vienas kitą užkrečia – jis prabėgo maratoną ir man reikia, tačiau tam reikia pasiruošti“, – sakė D. Lobačevskė.

Sportininkė turi vieną auksinį patarimą, tinkantį tiek mėgėjams, tiek profesionalams.

„Kai turi tikslą, visai kitaip žiūri į sportą. Tai būna jau ne kančia, o tikslo siekimas. Visiems, ne tik pradedantiesiems, reikia turėti tikslą. Kiekvienam reikia turėti savo tikslą, tame tarpe ir man. Treniravimasis be tikslo nėra įdomus. Žmogus turi apsispręsti, ko jis nori, ko jis nori iš sporto – ar jis nori rezultato, ar jis sportuoja dėl sveikatos, ar jis nori numesti svorio, ar jis nori įveikti maratoną. Kiekvienas turi turėti savo tikslą. Kai yra tikslas tai žinai, ką darai. Žinai, ko tu sieki ir link ko tu eini. Tuomet dirbi ir vykdai savo planą“, – teigė bėgikė.

Po itin įtemptų metų sportininkės laukia ramesnis periodas. D. Lobačevskė pasakojo, kad kitąmet laukia du svarbiausi maratonai ir abu jie vyks Didžiosios Britanijos sostinėje – balandžio 23 dieną vyks Londono maratonas, o kiek vėliau ir pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

„Londono maratonas bus pirmas mano rimtas startas, kurio labai laukiu. Aišku, svarbu ir pasaulio čempionatas. Šiose varžybose turiu atiduoti visą save“, – teigė D. Lobačevskė.

Praėjus vos savaitei po starto Londono maratone, pirmą kartą pusmaratonio bėgimas vyks Lietuvos kurorte Birštone. Šio bėgimo, kurį organizuoja asociacija „Savas miestas“, ambasadorė D. Lobačevskė neslėpė, kad ir pati planuoja dalyvauti varžybose, nors po starto Londone bus praėjusios vos septynios dienos.

„Norėčiau bėgti, nes stovėti man neįdomu. Gavusi pasiūlymą tapti ambasadore net nedvejojau – aš už bėgimą, už sportą“, – teigė D. Lobačevskė.

„Kartu su komanda nusprendėme, kad Diana – moteris, kuri gali įkvėpti kitus pradėti gyventi aktyviau. Jos ryžtas ir užsispyrimas puikiai atsispindėjo ir Rio olimpinėse žaidynėse“, – teigė asociacijos „Savas miestas“ vadovė Giedrė Bernotaitė.

Paskutinį 2017 metų balandžio savaitgalį Birštone vyks sveikatingumo savaitgalis – „Birštono pusmaratonis“ ir paskaitų ciklas „Fizinis aktyvumas ir sveikata“. Birštonas – miestas, kuris sparčiai plečia savo infrastruktūrą, miškų apsuptyje yra naujai ištiesti bėgimo – dviračių takai, todėl dalyviai turės galimybę išbandyti 1,5 (šeimų bėgimas), 5 km, 10 km, 15 km, 21 km trasas.

„Birštonas nuo seno garsėja kaip sveikatos miestas. Čia žmonės atvyksta ilsėtis, atgauti jėgas aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti. Nuo šiol mes galėsime pasiūlyti dar vieną puikų renginį – „Birštono pusmaratonį“, kuris tikrai ras vietą bėgikų kalendoriuje. Didžiuojamės, kad šio bėgimo ambasadore tapo viena geriausių pasaulio maratono bėgikių D. Lobačevskė. Didmiesčiai siūlo bėgti miesto gatvėmis, mes siūlome bėgti tyru oru alsuojančių pušynų takais. Be jokios abejonės, paskutinį balandžio savaitgalį Birštonas taps Lietuvos sporto sostine“, – teigė Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

„Norime žmones iš didmiesčių pakviesti į gamtos prieglobstį, kur oras grynesnis ir švaresnis. Norime, kad žmonės pasidžiaugtų gamta, pailsėtų nuo miesto šurmulio“, – teigė G. Bernotaitė.

Varžybų dalyviai gaus startinį paketą, o įveikę trasas bus apdovanojami renginio medaliais, rėmėjų prizais. Renginių metu ką veikti turės ir mažiausieji sportininkai.

„Bus įrengta speciali zona vaikams, kurioje vyks mažiesiems pritaikyti fizinio aktyvumo užsiėmimai, todėl tėvams nereikės rūpintis, kur bėgimo ar paskaitų metu palikti vaikučius. Bėgimo dalyviai ir visi besidomintys sveika gyvensena turės galimybę sudalyvauti konferencijoje, paskaitų cikle „Fizinis aktyvumas ir sveikata“. Lietuvos ir užsienio lektoriai profesionaliai perteiks žinias apie fizinio aktyvumo naudą, sveiką gyvenseną. Mūsų siekis – suorganizuoti didelę sveikatingumo fiestą, kurios metu pasklistų teigiamos emocijos, noras rūpintis savo sveikata. Siekiame skatinti Lietuvos gyventojus daugiau judėti. Šis renginys pritaikytas tiek profesionalams, siekiantiems rezultato, fiziškai aktyviems žmonėms, kuriems paruošėme 21 km trasą, tiek aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems – 10 km trasa, tiek mėgėjams ir pradedantiesiems, 5 km ir 1,5 km trasos“, – teigė G. Bernotaitė.

Dalyvavimas trumpiausioje trasoje bus nemokamas, joje daugiausiai tikimasi sulaukti šeimų, ar pradedančiųjų bėgikų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)