Londono „Wembley“ stadione vyko intriguojančios rungtynės, kuriose Anglijos rinktinė išbandė jėgas su Ispanijos komanda. Mačas pasibaigė dramatiškomis lygiosiomis 2:2 (1:0), nors anglai pirmavo 2:0 iki 89-os min.

Jau 8-ą min. Adamas Lallana realizavo 11 metrų baudinį, o tuoj po pertraukos (48-ą min.) Jamie Vardy padvigubino persvarą 2:0.

89-ą min. ispanas Iago Aspas sušvelnino skirtumą (1:2), o teisėjui gerokai pratęsus antrą kėlinį 90+6' min. Isco spėjo išplėšti lygiąsias (2:2).

Šias rungtynes „Wembley“ stadione stebėjo ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas. Su anglais lietuviai žais artimiausias 2018-ų metų pasaulio čempionato atrankos rungtynes.

Vienos pajėgiausių Europoje Anglijos ir Ispanijos rinktinės, kurioms atstovauja daugybė ryškių žvaigždžių, tarpusavyje varžėsi 26-ą kartą. 13 pergalių šventė anglai, 9 – ispanai, o 3 rungtynės baigėsi lygiosiomis. Tiesa, Ispanijos futbolininkai laimėjo keturis iš pastarųjų penkių mačų prieš Anglijos ekipą.

Lygiai prieš metus komandos draugiškose rungtynėse susitiko Ispanijoje. Tada 2:0 triumfavo šeimininkai. Paskutinį kartą oficialiose rungtynėse anglai su ispanais galynėjosi 1996 metų Europos čempionate. Tada abi komandos įvarčių nepelnė (0:0). Anglija prieš Ispaniją dominavo 1960-1980 metais – laimėjo prieš principinius varžovus septynis kartus iš eilės.

Dabar ir Anglija, ir Ispanija sėkmingai žaidžia pasaulio čempionato atrankos varžybose. Anglai, kurie rungtyniauja toje pačioje F grupėje kaip ir lietuviai, užima pirmą vietą. Ispanai G grupėje irgi rikiuojasi pirmi. Tiek pat taškų yra surinkę ir italai. Anglija ir Ispanija atrankos turnyre šventė po tris pergales, o vieną dvikovą baigė taikiai. Paskutinėse rungtynėse anglai 3:0 sutriuškino Škotijos komandą, o ispanai 4:0 pranoko Makedoniją.

Abi rinktinės prastai pasirodė šių metų Europos pirmenybėse. Jos iškrito jau aštuntfinalyje. Anglai 1:2 sensacingai nusileido islandams, o ispanai 0:2 turėjo pripažinti Italijos futbolininkų pranašumą.

Kitose rungtynėse Europos vicečempionė Prancūzija namuose sužaidė be įvarčių su Dramblio Kaulo Kranto komanda.

Italija 0 - 0 Vokietija

Anglija 2 - 2 Ispanija

8' Adam Lallana [1 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
48' Jamie Vardy [2 - 0]
89' Iago Aspas [2 - 1]
90+6' Isco [2 - 2]

Rusija 1 - 0 Rumunija

90+3' Magomed Ozdojev [1 - 0]

Malta 0 - 2 Islandija

47' Arnor Traustason [0 - 1]
75' Sverrir Ingi Ingason [0 - 2]

Vengrija 0 - 2 Švedija

30' Sam Larsson [0 - 1]
67' Isaac Kiese Thelin [0 - 2]

Ukraina 2 - 0 Serbija

38' Jevgenij Šachov [1 - 0]
87' Andrij Jarmolenka [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)

Čekija 1 - 1 Danija

8' Antonin Barak [1 - 0]
39' Nicolai Jorgensen [1 - 1]

Austrija 0 - 0 Slovakija

Šiaurės Airija 0 - 3 Kroatija

9' Mario Mandžukič [0 - 1]
35' Duje Cop [0 - 2]
68' Andrej Kramarič [0 - 3]

Prancūzija 0 - 0 Dramblio Kaulo Krantas

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)