Bolidai buvo priversti startuoti paskui saugos automobilį. Vanduo pavojingai sėmė kai kuriuos trasos plotus posūkiuose. Ypač prastas matomumas trikdė pilotus tiesiojoje, kur važiuojant paskui varžovus kildavo tankus vandens purslų debesis.

Lenktynės realiai prasidėjo nuo 7-ojo rato, kai iš trasos pasitraukė saugos automobilis. Lewisas Hamiltonas („Mercede“) iškart šovė į priekį, o paskui važiuojantis Nickas Rosbergas („Mercede“) pateko į keblią situaciją: jam reikėjo išlikti pakankamai greitam, o kartu ir labai atidžiam važiuojant tarp L. Hamiltono keliamų vandens purslų.

19-tame rate vėl pilotus stabdė saugos automobilis, žiūrovai trasos tribūnose ėmė švilpti: juk jie atvyko dėl kvapą gniaužiančio greičio. Lenktynes beveik dvejoms valandoms sustabdė lietus. Galiausiai nuspręsta pratęsti Brazilijos etapą.

Po to, kai bolido nesuvaldė ir į apsauginę sieną atsitrenkė brazilas Felipe Massa, trasoje vėl pasirodė saugos automobilis. Pastarasis pasitraukė į techninio aptarnavimo zoną, kai iki finišo buvo likę 15 ratų. O F. Massa su ašaromis akyse paliko trasą: apie karjeros pabaigą paskelbęs pilotas daugiau niekada čia nebestartuos „Formulė-1“ lenktynėse.

Šlapioje trasoje neklydo L. Hamiltonas, kuris pirmąkart iškovojo pergalę Brazilijoje. Čempiono titulą ginantis 31-erių metų britas iškovojo jau devintąją pergalę šį sezoną ir 52-ąją karjeroje.

Antras liko N. Rosbergas, trečią vietą iškovojo puikiai varžybose pasirodęs Maxas Verstappenas.

Ketvirtąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Force India“, +25,3 sek.), penktąją – vokietis Sebastian Vettelis („Ferrari“, +26,3 sek.), šeštąją – ispanas Carlosas Sainzas („Toro Rosso“, +29,1 sek.).

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis N. Rosbergas turi 367 taškus. Antrąją vietą užimantis L. Hamiltonas (355 tšk.) nuo komandos draugo atsilieka 12 taškų. Trečiąją poziciją užima australas Danielis Ricciardo („Red Bull“, 246 tšk.).

Devintoje vietoje finišavęs Felipe Nasras iškovojo pirmuosius taškus „Sauber“ ekipai.

Tad intriga dėl čempiono titulo persikėlė į paskutinį „Formulė-1“ sezono etapą Abu Dabyje, kuris vyks po dviejų savaičių lapkričio 27-ąją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)