Pasaulio rekordininke tapo moterų šuolių su kartimi varžybose auksą iškovojusi rusė Jelena Isinbajeva. Dar trečiadienį turėjusios vykti varžybos dėl blogo oro buvo atidėliojamos net dvi dienas.

Penktadienį olimpinė čempionė J.Isinbajeva įveikė 5,01 m aukštį ir vienu centimetru pagerino savo pačios rekordą, kuris gyvavo vos dvidešimt dienų, bei uždirbo 100 tūkst. JAV dolerių premiją.

Vienintelė pasaulyje įveikusi 5 metrų ribą Rusijos sportininkė čempionės titulą užsitikrino įveikusi dar 4,70 m, o sidabro medalį pelniusią lenkę Moniką Pyrek aplenkė net 41 cm.

Bronza atiteko čekei Pavlai Hamackovai - 4,50 m.

Dar vieną aukso medalį Rusijai - trečiąjį penktadienį - iškovojo kūjo metikė Olga Kuzenkova, kuri per paskutiniuosius tris pasaulio čempionatus tenkinosi antrąja vieta.

Olimpinė čempionė įrankį nusviedė 75,10 m ir 2,02 m aplenkė paskutiniųjų dviejų čempionatų nugalėtoją kubietę Yipsi Moreno.

Trečia liko pasaulio rekordininkė dar viena Rusijos atstovė Tatjana Lysenko - 72,46 m.

Du aukso medalius iškovojo amerikietės.

Pradžioje 19-metė Atėnų olimpiados vicečempionė Allyson Felix tapo nugalėtoja 200 m bėgime. Ji distanciją įveikė per 22,16 sek. ir 0,15 sek. aplenkė sidabrą iškovojusią tėvynainę Rachellę Boone-Smith bei antruoju bronzos medaliu Suomijoje turėjusią tenkintis prancūzę Christiną Arron (pirmąjį iškovojo 100 m bėgime).

Olimpinė čempionė iš Jamaikos Veronica Campbell finišavo tik ketvirta.

Antrąjį aukso medalį penktadienį JAV iškovojo Jeremy Warineris, nugalėjęs 400 m distancijoje. Olimpinis čempionas nuotolį nubėgo per 43,93 sek. ir pagerino asmeninį sezono rekordą.

Antras finišavo kitas JAV bėgikas Andrew Rockas (44,35), o trečias - pirmąjį medalį savo šaliai šiame čempionate iškovojęs kanadietis Tyleris Christopheris (44,44).

Penktąjį penktadienio aukso medalį į Prancūziją išsiveš Ladjis Doucoure`as, tapęs čempionu 110 m barjerinio bėgimo distancijoje. Europos uždarų patalpų čempionas ir šio sezono lyderis nuotolį įveikė per 13,07 sekundės ir 0,01 sek. aplenkė olimpinį čempioną kiną Liu Xiangą.

Penktojo pasaulio čempiono titulo šioje distancijoje iškovoti nepavyko amerikiečiui Allenui Johnsonui, kuris sugaišo 13,10 sek. ir turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Per septynias čempionato dienas medalius iškovojo jau trisdešimt trijų valstybių sportininkai (vieta, valstybė, auksas, sidabras, bronza, viso medalių):