20-ą pergalę čempionate iškovojusiems žalgiriečiams bosnis Bahrudinas Atajičius pelnė tris įvarčius (56-ą, 66-ą ir 78-ą min.), vieną įmušė Saulius Mikoliūnas (48-ą min.).

„Lietava“ patyrė 12-ą nesėkmę ir su 26 taškais liko 5-oje pozicijoje.

Kitoje antradienio 26-o turo dvikovoje dėl trečios vietos kovojanti Marijampolės „Sūduva“ savo aikštėje įveikė Kauno „Stumbrą“ rezultatu 2:0 (0:0), surinko 45 taškus ir priartėjo prie Klaipėdos „Atlanto“ – konkurentus skiria tik 2 taškai.

Įvarčius marijampoliečiams pelnė Povilas Leimonas (69-ą) ir Ernestas Veliulis (89-ą min.).

„Stumbras“ su 23 taškais lieka šeštas.

„Lietava“ 0 - 4 „Žalgiris“

48' Saulius Mikoliūnas [0 - 1]
56' Bahrudin Atajič [0 - 2]
66' Bahrudin Atajič [0 - 3]
78' Bahrudin Atajič [0 - 4]

„Lietava“: D. Babenka, V. Borovskis, E. Žarskis, E. Utyra, L. Miščiukas, T. Salamanavičius (63 min. M. Ganusauskas), A. Paškevičius (75 min. G. Vasylius), I. Karandašovas, D. Galkevičius, A. Rocys (56 min. R. Krušnauskas), Td. Eliošius.

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, L. Klimavičius, M. Mbodjis, D. Slijngardas, E. Vaitkūnas, M. Matošas (71 min. S. Blagojevičius), S. Mikoliūnas (72 min. M. Ljujičius), M. Kuklys, B. Atajičius, Elivelto (59 min. V. Lukša), A. Kaludjerovičius.

„Sūduva“ 2 - 0 „Stumbras“

69' Povilas Leimonas [1 - 0]
89' Ernestas Veliulis [2 - 0]

„Sūduva“: I. Kardumas, V. Slavickas, A. Jankauskas, D. Isoda, M. Činikas, P. Janušauskas, P. Leimonas, E. Veliulis (90+2 min. V. Baranovskis), P. Pavlovičius (72 min. L. Akulininas), A. Kecapas (54 min. E. Jankauskas), T. Radzinevičius.

„Stumbras“: R. Broetto, R. Sadauskas, T. Snapkauskas, J. Nazare, A. Bareikis, N. Mačiulis, A. Basitas, M. Jermakovas, C. Alexas (38 min. O. Sissoko), R. Vėževičius, N. Petkevičius (62 min. K. Upstas (72 min. G. Russo).

B. Atajičius antrame kėlinyje sutrypė „Lietavos“ gynybą

Ketveriose „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse įvarčio nepraleidusi ir naujo dirbtinės dangos stadiono atidarymą atšventusi Jonavos „Lietava“ buvo sutriuškinta.

Svečiai nuo pat susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą ir dažniausiai atakuodavo kairiu kraštu, kuriame rungtyniavo brazilas Elivelto. Visgi jonaviečiai taip pat perkeldavo veiksmą į varžovų aikštės pusę ir kėlė keletą kampinių.

Kėliniui artėjant link vidurio, „Žalgirio“ kamuolio kontrolė dar labiau išaugo, tad nieko keisto, jog gynėjų linija ir vartininkas Dmitrijus Babenka turėjo vis dažniau įsitraukti į žaidimą ir gelbėti komandą nuo pirmo įvarčio.

Mantas Kuklys iš toli smūgiavo tiesiai į legionierių iš Ukrainos, o dar po kelių minučių vartų sargas buvo priverstas nukreipti virš vartų kamuolį, kurį galva mušė Andrija Kaludjerovičius. Netrukus tas pats serbas netiksliai smūgiavo greitos atakos metu.

Prieš pertrauką žalgiriečiai surengė dar vieną išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs B. Atajičius smūgiavo tiesiai į vartininką.

Visgi devynis kėlinius nė vieno įvarčio nepraleidusi „Lietavos“ gynyba antroje susitikimo dalyje buvo priversta kapituliuoti. 48-ą minutę S. Mikoliūnas baudos aikštelėje suklaidino Luką Miščiuką ir kaire koja puikiai smūgiavo į artimą vartų kampą - 1:0.

„Lietava“ metė į priekį gausesnes pajėgas, aikštėje pasirodė puolėjas Rokas Krušnauskas, tačiau tai apčiuopiamų dividendų neatnešė. „Žalgiris“ pasinaudojo šeimininkų suteiktomis erdvėmis, o antrame kėlinyje išaušo tikra B. Atajičiaus šlovės valanda – žalgirietis vos per 22 minutes įformino „hat-trick'ą“.

56-ą, 66-ą ir 78-ą minutę futbolininkas pasinaudojo puikiais komandų draugų perdavimais ir labiausiai prisidėjo prie „Lietavos“ sutriuškinimo. Maža to, B. Atajičius kartą sudrebino vartų konstrukciją.

Su pralaimėjimu susitaikęs Robertas Poškus suteikė progą debiutuoti „SMScredit.lt A lygoje“ 17-mečiui Gyčiui Vasyliui. „Žalgiris“ iškovojo antrą pergalę iš eilės ir sugrąžino persvarą skiriančią nuo „Trakų“ vėl iki aštuonių taškų.

„Sūduva“ sumušė „Stumbrą“ ir lipa ant kulnų „Atlantui“

„Sūduva“ nutraukė daugiau nei mėnesį trukusią nelaimėtų rungtynių „SMScredit.lt A lygoje“ seriją. Ketvirtą vietą čempionate užimantis Suvalkijos klubas namuose 2:0 (0:0) įveikė Kauno „Stumbrą“ ir sumažino atsilikimą nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Klaipėdos „Atlanto“ iki dviejų taškų.

Tai – pirma „Sūduvos“ pergalė lygoje, vadovaujant naujam komandos treneriui Vladimirui Čeburinui.

Daugiau kontroliavę kamuolį aikštės šeimininkai pirmi sukūrė progą įvarčiui. E. Veliulis puikiu reidu pro kelis varžovus iššoko prieš vartus, tačiau paskutiniu momentu jam po kojomis kritęs Rimvydas Sadauskas kamuolį sugebėjo išmušti.

Sulaukęs varžovų klaidos aikštės viduryje „Stumbras“ surengė greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusiam Cristianui Alexui pasižymėti neleido puikiai sužaidęs Ivanas Kardumas.

Kėlinio viduryje po pražangos ir perdavimo link vartų Tomas Radzinevičius puikiai parideno kamuolį visiškai laisvam Predragui Pavlovičiui, tačiau serbui smūgis visiškai nepavyko.

Artėjant pertraukai, „Stumbro“ trenerių štabui teko atlikti priverstinį keitimą. Traumą patyrusį C. Alexą pakeitė savo debiuto Lietuvos čempionate sulaukęs Oumaras Sissoko.

Puikią galimybę įmušti turėjo sūduviškis Paulius Janušauskas. Saugas prasimetė kamuolį pro varžovą, įsiveržė į baudos aikštelę, bet mušė šalia vartų. Vėliau po perdavimo iš krašto Rafaeliui Broetto teko gaudyti Admiro Kecapo smūgį galva.

Po pertraukos turėjusiai iniciatyvą „Sūduvai“ ir toliau nesisekė pralaužti geležinės svečių gynybos. R. Broetto darbo kauniečių gynėjai nesuteikė. Tuo tarpu I. Kardumui teko padirbėti gaudant Naurio Petkevičiaus smūgį. Suvalkiečių vartininkas susitvarkė ir su Roberto Vėževičiaus stipriu šūviu greito išpuolio metu.

Kėlinio viduryje žodį tarė T. Radzinevičius. Aikštės šeimininkų kapitonas greitos atakos metu įsiveržė į baudos aikštelę, išvengė Tomo Snapkausko priežiūros ir tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį Povilui Leimonui, kuriam beliko pataikyti į vartus ir išvesti „Sūduvą“ į priekį. Tai buvo pirmas saugo įvartis čempionate.

Po įvarčio sūduviškiai kiek atsitraukė link savo vartų, tačiau jokio pavojaus prie varžovų vartų „Stumbrui“ surengti nepavyko. Aikštės šeimininkai kėlė nemalonumus kauniečiams standartinėmis situacijomis. Po vienos jų kamuolys atšoko Vaidui Slavickui, kurio stiprų tolimą smūgį pažeme R. Broetto ne be vargo.

Tašką paskutinę mačo minutę padėjo E. Veliulis. Eligijaus Jankausko perdavimu prieš vartus iššokusio saugo smūgiuotas kamuolys po rikošeto nuo gynėjo perskriejo vartininką ir atsidūrė tinkle.

Jau per arbitro pridėtą laiką dar sykį pasižymėti galėjo P. Leimonas, bet smūgiu į baudos aikštelės prieigų suvalkietis kamuolį pasiuntė šalia vartų.