Lietuvos duetas nuotolį įveikė per 3 minutes 16,54 sekundės ir nuo bronzą iškovojusių planetos pirmenybių bronzos medalininkų serbų Marko Tomicevičiaus ir Milenko Zoričiaus atsiliko 2,708 sekundės.

Ketvirtą kartą iš eilės Senojo žemyno čempionais tapo vokiečiai Max'as Hoffas ir Marcusas Grossas (3:12,732), 0,276 sekundės aplenkę antroje vietoje likusius vengrus Tiborą Hufnagelį ir Bencę Dombvarį.

9. Nicola Ripamonti ir Giulio Dressino (Italija) 3:18,092

Vienviete baidare B finale plaukęs Mindaugas Maldonis bendroje įskaitoje liko šešioliktas.

Šeštadienį po pietų 200 m nuotolio atrankoje startuos keturios Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų įgulos.

H. Žustautas – Europos čempionato finale

Kanojininkas Henrikas Žustautas pirmuoju bandymu pateko į Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančio Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finalą sprinto (200 m ) rungtyje.

Vienietininkų pirmajame atrankos plaukime startavęs lietuvis 200 m nuirklavo per 39,732 sekundės ir, užėmęs trečią vietą, užsitikrino vietą finale.

H. Žustautą šiame aštuonių dalyvių plaukime aplenkė bei taip pat tiesioginius kelialapius į finalą iškovojo šios rungties čempiono titulą ginantis rusas Andrejus Kraitoras (39,932 sek.) bei čekas Martinas Fuksa (39,464 sek.).

Šeštadienį 200 m nuotolio atrankoje dar startuos baidare plaukiantis Igna Navakauskas, kanoją irkluojanti Rūta Dagelytė bei dvivietės baidarės įgula – Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

I. Navakauskas irkluos finale

Maskvoje vykstančiose Senojo žemyno baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse sekmadienį 200 m sprinto rungties finaluose startuos trys Lietuvos įgulos – kanojininkas Henrikas Žustautas, dvivietę baidarę irkluojantys Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei baidarininkas Ignas Navakauskas.

Jei pirmosios dvi įgulos į finalą pateko tiesiausiu keliu, tai Ignui Navakauskui kelialapį į finalą pavyko iškovoti pusfinalio plaukime. Lietuvis šeštadienį nuotolį įveikė per 34,940 sekundės ir užėmė trečią vietą.

Lietuvį antrajame pusfinalio plaukime aplenkė tik rusas Jevgenijus Lukancovas (34,544 sek.) bei ispanas Carlosas Garrote (34,692 sek.).

Nepasisekė kanojininkei Rūtai Dagytei, kuri 200 m moterų pusfinalyje įveikė per 55,432 sekundės ir liko penkta bei galutinėje įskaitoje užėmė keturioliktą vietą.

Nuo trečiosios pozicijos, garantavusios vietą finale, lietuvę skyrė 1,616 sekundės.

A. Lankas ir E. Ramanauskas plauks finale

Praėjusiais metais Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalius dviviečių baidarių sprinte iškovoję Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas pirmuoju bandymu pateko į Maskvoje vykstančio Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionato 200 m rungties finalą.

Šeštadienį antrajame kvalifikaciniame plaukime lietuviai sugaišo 32,692 sekundės ir, 0,752 sekundės nusileidę Europos vicečempionams serbams Nebojšai Grujičiui bei Marko Novakovičiui, finišavo antras tarp aštuonių įgulų.

Į finalą iš šio plaukimo pateko ir italai Michele Bertolinis bei Riccardo Cecchinis (32,716 sek.).

Kiek anksčiau vietą finale užsitikrino kanojininkas Henrikas Žustautas, o baidarininkui Ignui Navakauskui bei kanojininkei Rūtai Dagytei teks varžytis pusfinalio plaukimuose.