Labai atkakli kova vyko 200 m vienviečių kanojų varžybose. Kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes turintis Europos žaidynių čempionas Henrikas Žustautas distanciją įveikė per 00:41,005 sek. ir vos akimirka aplenkė pasaulio jaunių čempioną Vadimą Korobovą (00:41,152).

Dar vieną aukso medalį H. Žustautas iškovojo keturviečių kanojų varžybose kartu su Artūru Golesevičiumi, Vytautu Prunsku ir Tomu Zinkevičiumi (00:39,755).

Net trys olimpiečiai startavo 200 m vienviečių baidarių distancijoje. Olimpinį kelialapį šioje distancijoje turinčiam Ignui Navakauskui iššūkį metė dvivietę įprastai irkluojantys Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Nugalėtojui išaiškinti prireikė fotofinišo. Lietuvos čempionu tapo A. Lankas (00:37,727). Sidabrą laimėjęs I. Navakauskas nuo čempiono atsiliko vos 0,098 sek., trečią vietą užėmė E. Ramanauskas (00:38,376).

Dar vieną aukso medalį olimpiečiai A. Lankas ir E. Ramanauskas iškovojo dviviečių baidarių varžybose, kur distanciją įveikė per 00:33,242 sek. ir įtikinamai aplenkė visus varžovus.

Labai atkakliai klostėsi baidarių keturviečių finalas. Lietuvos čempionais tapo vilniečiai Artūras Seja, Mantas Grikšas, Simonas ir Mindaugas Maldoniai (00:31,636), sidabrą pelnė šiauliečių kvartetas A. Lankas, E. Ramanauskas, Emilis Buivydas ir Raimonas Korsakas (00:32,598).

Moterų varžybose net tris aukso medalius iškovojo Dovilė Sudeikytė, kuri laimėjo vienviečių, dviviečių ir keturviečių baidarių irklavimo varžybas. Du aukso apdovanojimus pelnė kanojininkė Rūta Dagilytė, laimėjusi vienviečių ir dviviečių varžybas.

Lietuvos čempionatas baigsis sekmadienį. Paskutinę varžybų dieną varžybos vyks 1000 ir 5000 m distancijose. Dviviečių baidarių 1000 m distancijoje startuos olimpiečiai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas.

Geriausiems Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams šalies čempionatas bus paskutinė repeticija prieš birželio 24-26 d. Maskvoje vyksiantį Europos čempionatą. Jame dalyvaus septynios Lietuvos įgulos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)