A. Šociko turnyras yra vienas didžiausių Europoje, pernai jam suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A kategorija.

Jau ketvirtą kartą turnyro čempionu tapo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale E. Skurdelis taškais 2:1 įveikė olimpinį kelialapį jau turintį pasaulio čempionato prizininką kazachą Beriką Abdrakhmanovą.

„Apginti čempiono titulą yra sunkiau negu iškovoti. Buvo labai sunki finalo kova. Labai padėjo sirgaliai, kurie emocingai palaikė mane finale. Pergalė prieš tituluotą varžovą suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis prieš artėjantį olimpinį atrankos turnyrą“, – džiaugėsi titulą apgynęs E. Skurdelis.

Dar vieną aukso medalį iškovojo Tomas Sinkevičius. Svorio kategorijos iki 75 kg finale lietuvis taškais 3:0 nugalėjo Suomijai atstovaujantį Dmitrijų Tretjaką.

„Trečias kartas nemelavo ir išpildžiau vieną iš savo svajonių. Prieš dvejus metus laimėjau sidabro medalį, pernai bronzą, dabar pavyko iškovoti auksą. Finalas nebuvo itin sunkus, pasirinkom tinkamą taktiką, pavyko gerai sutikti varžovo atakas ir apsiginti, o pats tiksliai pataikiau, tai ir lėmė pergalę“, – sakė T. Sinkevičius.

Čempionų įskaitoje lietuvius pranoko tik bokso madas pasaulyje demonstruojanti Kazachstano rinktinė. Kaune triumfavo keturi kazachai.

„Lietuvos boksininkai pranoko lūkesčius. Kai pamatėm, kokie tituluoti varžovai atvyksta į Kauną, tikrai nesitikėjom, kad pavyks iškovoti du čempionų titulus ir pagerinti praėjusių metų rezultatus. Gaila, kad Kaune neišvydome tituluočiausių Lietuvos boksininkų olimpinio prizininko Evaldo Petrausko ir Europos čempiono Eimanto Stanionio, kurie rengiasi artėjančioms olimpinės žaidynėms. Jeigu jie dalyvaus kitų metų A. Šociko turnyre, finalus rengsime didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje“, – teigė turnyro organizatorius Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Sporto halėje gausiai susirinkę žiūrovai finaluose išvydo daug tituluotų boksininkų.

Svorio kategorijos iki 52 kg finale Londono ir Pekino olimpiadų prizininkas bei Europos čempionas airis Patrickas Paddys Barnesas taškais 3:0 įveikė ispaną Martiną Salvadorą.

Tapti A. Šociko turnyro čempionu nepavyko Pekino olimpiados prizininkui ir Europos čempionui moldavui Viačeslavui Gojanui. Svorio kategorijos iki 56 kg finale V. Gojanas po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo pasaulio čempionato prizininkui ir būsimam olimpiečiui kazachui Kairatui Yeralijevui.

Svorio kategorijoje iki 64 kg triumfavo Europos vicečempionas moldavas Dmitrijus Galagotas. Finale jis taškais 3:0 nugalėjo anglą Dactoną Smithą. Svorio kategorijos iki 69 kg finale anglas Conoras Loftusas 3:0 įveikė norvegą Jamshidą Nazari.

Trijose sunkiausiose svorio kategorijoje neįveikiami buvo tituluoti Kazachstano boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 81 kg čempionu tapo Londono olimpiados ir dukart pasaulio vicečempionas Adilbekas Niyazymbetovas. Finale kazachas 3:0 pranoko ispaną Alejandro Camacho. Svorio kategorijos iki 91 kg finale, olimpinį kelialapį jau turintis kazachas Vasilijus Levitas 3:0 nugalėjo suomį Tomį Honką.

Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg kelialapį į Rio jau turintis Londono olimpiados prizininkas ir trijų pastarųjų pasaulio čempionatų prizininkas kazachas Ivanas Dychko 3:0 įveikė daną Kemą Ljungquistą.

Jubiliejiniame A. Šociko turnyre Kaune kovojo 14-os šalių boksininkai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)