I. Serapinaitė po išvakarėse vykusios fechtavimosi rungties buvo trečia, o plaukimo rungtyje tarp 36 dalyvių ėmė 4-ąją vietą (2 min. 11,97 sek.; 305 taškai) ir tapo bendrosios įskaitos lydere. Po 2 rungčių vilnietė turėjo 549 taškus, o antrąją vietą tuo metu užėmusi italė Alice Sotero - 526.

Papildomame fechtavimosi etape Artūro Kalinino auklėtinė pelnė dar du taškus ir padidino savo pranašumą prieš artimiausią varžovę iki 25 taškų.

Jodama I. Serapinaitė nekliudė kliūčių, bet dėl truputį viršyti laiko limito pelnė 296 taškus. Tuo metu į antrąją vietą pakilo 2015 metų pasaulio čempionė vokietė Lena Schoneborn, pelniusi maksimaliai įmanomus 300 taškų.

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį vilnietė lenkė pasaulio čempionę 25 taškais, tad ir pradėjo paskutinį varžybų etapą startuodama 25 sek. anksčiau.

Patyrusi vokietė pavijo I. Serapinaitę po antrojo apsilankymo šaudykloje, tačiau dar ir po paskutiniojo apsilankymo šaudykloje lyderės bėgo kartu. Vis dėlto paskutiniuose 800 metrų L. Schoneborn atitolo, o vilnietę dar pavijo ir vengrė Zsofia Foldhazi.

L. Schoneborn kombinuotąją rungtį įveikė per 12 min. 27 sek. (553) ir finale iš viso surinko 1375 taškus. Z. Foldhazi finišą pasiekė per 12 min. 6 sek. (574) ir pelnė antrąją vietą (1366).

Tuo metu I. Serapinaitė bėgo ir šaudė 13 min. 7 sek. (513) ir finalą baigė turėdama 1360 taškų.

Puikiai finale pasirodė ir G. Venčkauskaitė. Kaunietė po fechtavimosi rungties buvo 8-ta, o po plaukimo (2 min. 26,22 sek.; 262) smuktelėjo į 16-ąją (488).

Papildomame fechtavimosi etape Henriko Eismonto auklėtinė patvirtino savo puikią sportinę formą ir laimėjo dar 5 dvikovas padidindama taškų kraitį iki 493.

Jodama G. Venčkauskaitė pelnė 292 taškus ir prieš kombinuotąją rungtį nuo I. Serapinaitės buvo atsilikusi 62 sek. (9 vieta). Savo stipriausioje rungtyje kaunietė finišą pasiekė per 12 min. 18 sek. (4 vieta; 562), finale iš viso surinko 1347 taškus ir finišavo nuo komandos draugės atsilikusi 13 sek.

I. Serapinaitė tapo 7-ąją Lietuvos atstove, tapusia pasaulio taurės finalo prizininke. Pirmasis 1994 metais tai padarė Gintaras Staškevičius, taip pat užėmęs 3-ąją vietą. Vėliau net 4 kartus pasaulio taurės laimėtoju tapo Edvinas Krungolcas, po 2 kartus - Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Donata Rimšaitė, kartą - Andrejus Zadneprovskis. Visi šie sportininkai ir Justinas Kinderis taip pat dar yra pelnę 7 kitų spalvų apdovanojimus.

Iš viso lietuviai pasaulio tairės varžybose prizines vietas užėmė dabar jau 18 kartų.!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)