Pirmoji tarpusavio akistata ketvirtadienį Kaune baigėsi lygiosiomis 18:18. Lietuvos rinktinės rankininkai neslėpė apmaudo dėl tokio rezultato, bet atsigriebti Slovakijoje nepavyko.

Lietuviai pirmieji atidarė savo įvarčių sąskaitą, tačiau čia pat grubiai klydo ir slovakai priekyje 1:3. Po sėkmingų Aideno Malašinsko metimų – 3:3. Jau dešimtą minutę slovakai surenka tris geltonas korteles, bet puikia realizuoja savo progas prie lietuvių vartų – 8:3. Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ilgesnę lietuvių sausą atkarpą nutraukia Benas Petreikis – 9:4. Kėliniui bėgant slovakai po truputį didino pranašumą ir rezultatas tapo triuškinantis 17:7

Pirmoji dalis baigėsi rezultatu 19:10. Slovakai per pirmą kėlinį įmetė daugiau įvarčių nei rungtynėse Kaune. Pertraukos metu reikėjo spręsti problemas gynyboje.

Antrajame kėlinyje žaidimas stabilizavosi. Lietuvių puolimo lyderiu kėlinio pradžioje tapo Povilas Babarskas. Sužaidus 10 minučių antrame kėlinyje rezultatas buvo 25:16. Nors lietuviai ir rado būdų pelnyti įvarčius, slovakai išlaikė saugų atstumą 27:20, 29:22.

Rungtynių pabaigoje lietuviai bandė vytis varžovus, bet nepavyko atkovoti to, kas buvo prarasta pirmame kėlinyje.

Gintaras Cibulskis pastebėjo, kad pirmajame kėlinyje nesigavo niekas. Strigo ir puolimas ir gynybą. Tai ir nulėmė nugalėtoją. Jis taip pat pastebėjo, kad šį kartą užstrigo lietuvių pagrindinis ginklas – kovingumas. Pritrūko agresyvumo, geriau sužaisti, atrodo, nereikšminguose epizoduose ir viskas galėjo būti kitaip. Taip pat G. Cibulskis teigė, kad nors salė ir buvo sausakimša, vargu ar tai buvo lemiamas veiksnys. Prie tokių sąlygų žaisti rinktinė pripratusi.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo A. Malašinskas pelnęs 6 įvarčius. Po traumos neseniai atsigavęs žaidėjas rungtyniavo nedaug, bet puikiai metė 7 m. baudinius – 5/5. Kitas čempionų lygos dalyvis P. Babarskas pelnė 5, Gintaras Cibulskis pridėjo 4, Benas Petreikis ir Vaidas Trainavičius po 3, Šarūnas Sakalauskas ir Mindaugas Dumčius po 2 įvarčius. Rolandas Bernatonis ir Vaidotas Grosas sėkmingai atakavo po kartą.

Bosnių gretose vieni geriausių buvo broliai Lukas ir Tomas Urbanai, pelnę po 5 įvarčius. Už juos rezultatyviau žaidė tik Radoslavas Antlas – 6 įvarčiai.

Geriausiu žaidėju lietuvių gretose pripažintas Benas Petreikis. Slovakų rinktinėje, kaip ir rungtynėse Kaune, juo tapo Richardas Stochlas.

Prieš tai lietuviai 30:26 nugalėjo Kosovą ir sužaidė lygiosiomis 27:27 su Bosnija ir Hercegovina.

Mūsiškių laukia dar dvejos rungtynės kuriose reikės tik pergalių – namuose sausio 13 dieną su Kosovu ir po keturių dienų išvykoje su Bosnija ir Hercegovina.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Slovakija4211112:945
2.Bosnija ir Hercegovina321089:815
3.Lietuva4121102:1024
4.Kosovas300375:1010

Iš viso kvalifikacinio etapo šešiose grupėse kovas pradėjo 24 komandos. Į kitą atrankos etapą – atkrintamąsias varžybas – pateks tik grupių nugalėtojai, kurie su dvylika 2016 metų Europos pirmenybių finalinio etapo dalyvių varžysis dėl devynių kelialapių į planetos pirmenybes.

2017 metų pasaulio vyrų rankinio čempionatas sausio mėnesį vyks Prancūzijoje. Iš viso čempionate žais 24 komandos, o Europai skirta 13 vietų. Be šeimininkų prancūzų, kelialapius iškovos dar trys 2016 metų Europos čempionato prizininkai (arba ir ketvirtoji komanda, jei medalius laimės prancūzai).

Garliaviškės įveikė šiaulietes

Šeštą pergalę aštuntose Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynėse iškovojo antrą vietą užimanti Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ (12 tšk.) komanda, svečiuose 44:27 (19:11) nugalėjusi ketvirtoje pozicijoje likusias Šiaulių SM „Dubysos-Salves“ (2 tšk.) rankininkes.

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė Diana Šatkauskaitė, pataikiusi 15 kartų, jai sėkmingai talkino Erika Drūlytė (9 įv.) bei Greta Rinkevičiūtė (7 įvarčiai).

9 įvarčius į viešnių vartus įmetė Lina Abramauskaitė, po 4 – Urtė Mockevičiūtė ir Ramunė Poškutė.

Penkių ekipų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ (16 taškų).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai):