27-erių metų A. Eatonas Pekine (Kinija) vykusiose planetos pirmenybėse iškovojo aukso medalį dešimtkovės varžybose ir, surinkęs 9045 taškus, tapo pirmu dešimtkovininku per pastaruosius trejus metus, kuriam pavyko pagerinti pasaulio rekordą.

A. Eatonas geriausio metų lengvaatlečio rinkimuose aplenkė vienuoliktą pasaulio pirmenybių aukso medalį iškovojusį Jamaikos sprinterį Usainą Boltą ir JAV trišuolininką Christianą Taylorą.

24-erių metų G. Dibaba liepos mėnesį Monake 1500 metrų įveikė per 3 minutes 50,07 sekundės ir pagerino dvylikos metų senumo planetos rekordą, o vėliau šioje rungtyje tapo ir pasaulio čempione Pekine, kur taip pat iškovojo bronzą 5000 metrų nuotolyje.

G. Dibaba geriausios metų lengvaatletės rinkimuose aplenkė Olandijos sprinterę Dafnę Schippers ir Lenkijos kūjo metikę Anitą Wlodarczyk.

Geriausių metų lengvaatlečių apdovanojimai įprastai įteikiami Monake vykstančioje iškilmingoje vakaronėje, tačiau šiemet dėl dopingo skandalo ji buvo atšaukta.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)