25-erių metų M. Sadauskas dalyvavo 100 metrų laisvu stiliumi rungties atrankoje. Jis plaukė aštuntoje atrankos grupėje iš dvylikos, nuotolį įveikė per 49,49 sek., grupėje buvo pirmas, o bendroje įskaitoje užėmė 27-ą vietą tarp 115-os sportininkų. M. Sadauskas pagerino savo sezono rekordą (asmeninis jo rekordas - 49,26, o Lietuvos rekordas priklauso Pauliui Viktoravičiui - 48,84). Iki šešioliktos pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, jam pritrūko 0,56 sekundės.

Greičiausiai 100 metrų laisvu stiliumi atrankoje plaukė kinas Zetao Ningas (48,11 sek.), australas Cameronas McEvoy (48,33 sek.) ir rusas Vladimiras Morozovas (48,46 sek.).

Vyrų 100 metrų laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. NING Zetao Ning (Kinija) - 48,11 sek.
...
27. Mindaugas Sadauskas (Lietuva) - 49,49 sek.
...
115. Robel Kiros Habte (Etiopija) - 1:04,41

19-metis P. Strazdas nesėkmingai bandė prasimušti į 200 metrų kompleksinio plaukimo rungties pusfinalį. Mūsiškis kovoje pajėgiausioje penktoje atrankos grupėje, distancijoje užtruko 2:03,67, grupėje užėmė 10-ą vietą, o bendroje įskaitoje liko 28-as tarp 47-ių finišavusių plaukikų. Asmeninis P. Strazdo rekordas - 2:02,32.