Sėkmingiausiai pasirodžiusi Jūratė Ščerbinskaitė moterų 200 metrų laisvu stiliumi atrankoje tarp 38 dalyvių užėmė 24-ą vietą - 2 minutės 07,07 sekundės.

200 metrų laisvu stiliumi kvalifikacijoje greičiausiai plaukė amerikietės Leah Smith (1:59,43) ir Shannon Vreeland (2:00,00) bei australė Ami Matsuo (2:00,88).

34-as vyrų 50 m rungtyje krūtine buvo Vaidotas Blažys (29,03 sek.), Igoris Kozlovskis (29,18 sek.) finišavo 36-as tarp 71 dalyvio.

Šios rungties favoritais pusfinalyje bus italas Andrea Toniano (27,06 sek.), airis Alexanderis Murphy (27,49 sek.) ir rusas Kirilas Progoda (27,58 sekundės).

37-a pozicija tarp 47 plaukikų vyrų 100 m rungtyje peteliške tenkinosi Jevgenijus Rogožinas - 56,73 sekundės.

Atrankos varžybose šią distanciją greičiausiai įveikė brazilas Martinsas De Souza (52,57 sek.), aplenkęs italą Piero Codią (52,69 sek.) ir amerikietį Matthew Ellį (52,85 sek.).

Lengvaatlečių turnyrą sėkmingai pradėjo keturi Lietuvos bėgikai

Trečiadienį prasidėjo lengvosios atletikos turnyras, kuriame startuos devyniolika Lietuvos sportininkų.

Šeštame moterų 100 m atrankos bėgime Lina Grinčikaitė-Samuolė finišavo antra (11,60 sek.) ir su ketvirtu rezultatu pateko tarp 24 šios rungties pusfinalio dalyvių.

Trečia savo 100 m atrankos bėgime buvo, 21-ą vietą tarp 41 kvalifikacinių varžybų dalyvių užėmė ir vietą pusfinalyje užsitikrino Karolina Deliautaitė (12,04 sek.).

Atrankos varžybose 100 metrų greičiausiai nubėgo Viktorija Ziabkina (11,46 sek.) iš Kazachstano, australė Ashleigh Whittaker (11,50 sek.) ir jamaikietė Shimayra Williams (11,59 sek.).

61 sprinteris pradėjo varžybas dėl 32 vietų antrame vyrų 100 metrų bėgimo rate. Pagerinęs geriausią Lietuvos sezono rezultatą (10,43 sek.) ir ketvirtame bėgime finišavęs ketvirtas Rytis Sakalauskas su vienuoliktu rezultatu tęs kovą dėl apdovanojimo šioje rungtyje.

Ugnius Savickas 100 metrų pirmame atrankos bėgime finišavo penktas (10,77 sek.; geriausias sezono asmeninis rezultatas), tačiau bendroje įskaitoje liko 34-as ir baigė pasirodymą šioje rungtyje.

Kvalifikacinėse varžybose 100 metrų greičiausiai nubėgo amerikietis Ronaldas Bakeris (10,18 sek.), Akani Simbine (10,23 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos ir Australijos sprinteris Jinas Su Jungas (10,27 sek.).

Tarp 24 geriausių - 400 m moterų rungties pusfinalio bėgikių - su septynioliktu rezultatu pateko ir Eva Misiūnaitė: penktame atrankos bėgime lietuvė finišo trečia (55,24 sek.).

400 metrų rungties 29 bėgikių atrankoje nugalėjo kinė Huizhen Yang (53,09 sek.), aplenkusi vokietę Ruth Spelmeyer (53,14 sek.) ir lenkę Malgorzatą Holub (53,47 sek.).

Trečiadienį universiados lengvosios atletikos turnyre Eglė Balčiūnaitė ir Natalija Piliušina dalyvaus 800 metrų atrankos bėgimuose, Šarūnas Banevičius bus tarp aštuoniolikos vyrų rutulio stūmimo finalo dalyvių, Raivydas Stanys varžysis šuolių į aukštį kvalifikacinėse varžybose, o R. Sakalauskas mėgins įveikti 100 metrų bėgimo antrą ratą.

Dziudo turnyro komandų varžybose Lietuvos vyrai užėmė septintą vietą

Komandų varžybomis trečiadienį baigiasi dziudo imtynių turnyras.

Septintą vietą tarp 20 ekipų vyrų varžybose užėmė Lietuvos rinktinė, kurią sudarė Andrejus Klokovas, Kęstutis Vitkauskas, Ovidijus Varnas, Žilvinas Lekavičius ir Kapolis Bauža.

Lietuviai aštuntfinalyje 4:1 nugalėjo Alžyro komandą, ketvirtfinalyje 2:3 pralaimėjo Japonijos atstovams, o paguodos varžybose 1:4 turėjo pripažinti Ukrainos sportininkų pranašumą.

Moterų (14 komandų) varžybose Lietuvos dziudo rinktinė, kurią sudarė Anastasija Michailova, Diana Kiškel, Renalda Gedutytė ir Santa Pakenytė, aštuntfinalyje 1:4 pralaimėjo Prancūzijos ekipai ir pasitraukė iš tolesnės kovos dėl apdovanojimų.

Abu bronzos medalius universiadoje Lietuvai iškovojo dziudo imtynininkai - S. Pakenytė (svorio kategorija +78 kg) ir Karolis Bauža (atvira svorio kategorija).